Tag: Cukrzyca objawy choroby

cukrzyca

Jak wykryć cukrzycę?

Cukrzyca
Istnieją dwa główne typy cukrzycy: typu 1 – kiedy twój organizm nie produkuje insuliny lub wytwarza ją w bardzo małych ilościach oraz typu 2 – gdy organizm produkuje insulinę, ale jest ona źle wykorzystywana przez komórki. Poniżej opiszę symptomy cukrzycy poszczególnych typów i testy, jakie należy wykonać, żeby ostatecznie potwierdzić diagnozę.

Jakie są pierwsze objawy cukrzycy?

Cukrzyca
Jak możesz rozpoznać czy masz cukrzycę? Najczęstszą przyczyną pierwszych objawów jest wysoki poziom glukozy we krwi. Jednak mogą być one na tyle słabe, że możesz ich nie zauważyć, szczególnie w przypadku cukrzycy typu 2. Niektóre osoby nie wiedzą, że chorują na cukrzycę dopóki nie pojawią się u nich problemy związane z długotrwałym niszczącym działaniem. W cukrzycy typu 1 objawy pojawiają się dość szybko bo już w przeciągu kilku dni lub tygodni oraz są bardzo wyraziste.

Siedem przypraw, które znormalizują poziom cukru we krwi

Cukrzyca

Cukrzyca jest chorobą autoimmunologiczną, która niszczy trzustkę i uniemożliwia produkcję insuliny. Przyczyny jej powstawania nie zostały do tej pory jednoznacznie wyjaśnione, a zasadniczą rolę w jej tworzeniu mają czynniki genetyczne oraz środowiskowe. Wysoki poziom cukru we krwi może powodować bóle głowy i niewyraźne widzenie, a długotrwałe komplikacje obejmują choroby nerek i serca. Istnieją domowe środki, pomagające regulować poziom cukru we krwi. Oto kilka przypraw, które są w stanie sprostać temu zadaniu:Podobne porady

Ubezpieczenie

Jak czytać OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia)?

Ubezpieczenie na Życie
OWU - wielu osobom termin ten niewiele mówi. Tymczasem jest to lektura obowiązkowa każdego ubezpieczającego się. A praktycznie każdy z nas gdzieś się ubezpiecza. Ubezpieczamy samych siebie, auta, mieszkanie czy naszych najbliższych. W tym poradniku podpowiemy, na co zwrócić szczególną uwagę w tej niezbyt ekscytującej, ale jak bardzo ważnej lekturze jaką jest OWU.
prezentacja

Jak dobrze przygotować prezentację tematyczną?

Relacje Interpersonalne
Często podczas spotkań biznesowych lub naukowych wygłasza się prezentacje na różny temat. Przygotowanie takiej prezentacje z pozoru wydaje się banalne, lecz wymaga to dużo pracy i zaangażowania. Aby prezentacja była spójna i interesująca trzeba przestrzegać kilku ważnych reguł. Poznasz je czytając ten artykuł.
jazda samochodem nocą

Jak bezpiecznie jeździć samochodem nocą?

Bezpieczna Jazda
Jazda nocą wydaje się być bardziej niebezpieczna niż jazda za dnia. I w sumie słusznie, choć w obu tych przypadkach trzeba zachować czujność, nie można sobie pozwolić na brak rozwagi. Podstawowa różnica między jazdą nocą, a za dnia to różnica w widoczności i warunkach jazdy. Jednak jazda nocą jest najogólniej mówiąc inna niż jazda w dzień. Mamy ograniczone pole widzenia, nie dostrzegamy wielu rzeczy w ciemności, tych które normalnie widzielibyśmy za dnia. Brak światła dziennego znacznie nas ogranicza. Jak zatem poradzić sobie z jazdą nocą? Jak się przygotować? Na co zwracać szczególną uwagę? Przeczytaj poniższe wskazówki, a znajdziesz odpowiedzi. Szczęśliwej drogi.

Jak uniknąć powikłań cukrzycowych?

Cukrzyca
Cukrzyca jest przewlekłą chorobą metaboliczną polegającą na zaburzonym wydzielaniu insuliny, która niekontrolowana prowadzi do podwyższonego poziomu cukru we krwi. Pacjenci chorzy na cukrzycę posiadają także zaburzenia przemiany tłuszczowo-białkowej. Głównymi przyczynami powikłań tej choroby jest utrzymujący się przez dłuższy czas wysoki poziom glukozy we krwi, a także uwarunkowania genetyczne, nadciśnienie czy palenie tytoniu. Oto 12 wskazówek jak uniknąć powikłań spowodowanych cukrzycą.

Co znajdziemy w popularnych kremach?

Problemy Dermatologiczne
Dzisiaj praktycznie każdy z nas używa kosmetyków do pielęgnacji, zarówno kobiety, dzieci, jak i mężczyźni. Najczęściej używanym kosmetykiem są zdecydowanie kremy. Jednak czy wiemy, co znajduje się w kremach, których na co dzień używamy? Większość z nas nie ma o tym pojęcia, dlatego postanowiliśmy przybliżyć najpopularniejsze składniki kremów oraz ich funkcje. Oto one.