Tag: Pory właściwości lecznicze

właściwości pora

Właściwości odżywcze i lecznicze pora

Przepisy wegetariańskie
Por to warzywo lubiane przez Skandynawów jednak w naszym kraju niedoceniane. Przeczytaj artykuł i dowiedz się dlaczego warto jeść pory, jakie składniki odżywcze zawierają, co można z nich przyrządzić, a także jak wybrać najlepsze pory.


Podobne porady

Zasadzony por

Jak sadzić pora?

Uprawa Warzyw
Pory preferują nasłonecznione, osłonięte miejsca, z dobrze przepuszczalną glebą. Ponieważ są to warzywa, które długo pozostają w ziemi, są one idealne dla upraw działkowych, chociaż wiele z nich ma również niepowtarzalne liście, które czyni je idealnym warzyw do uprawy wśród grządek kwiatowych lub ozdobnych donicach.
por

Jak się pozbyć czyraków stosując okłady z pora?

Skóra
Czyrak, zwany też wrzodem skórnym, to ropne zapalenie okołomieszkowe na skutek zakażenia bakteryjnego. Jest wyjątkowo bolesny i nieestetyczny, a każdy, komu choć raz się przytrafił, wie jak trudno się go pozbyć. Okazuje się, że z pomocą przychodzi nam matka natura. Skutecznym remedium na czyraki jest bowiem por. Okład z pora leczy również ropiejące, trudno gojące się rany, a także zastrzały.
Produkty odżywcze

8 dziwnych produktów bogatych w składniki odżywcze

Inne zdrowe przepisy
Fermentacja jest procesem starym jak świat. Używa się jej w celu przedłużenia trwałości niektórych produktów, ponieważ podczas niej zabijane są mikroorganizmy, które spowodowałyby zepsucie się pożywienia. Fermentacji poddaje się także jogurty czy piwo. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy, że sfermentowane jedzenie jest niezwykle zdrowe i pomaga wzmocnić nasz układ odpornościowy i trawienny. Jedząc tego typu produkty, z łatwością wytępisz szkodliwe bakterie z jelit i zastąpisz je żywymi kulturami bakterii.
syrop z pora

Jak zrobić syrop z pora?

Choroby Układu Krążenia
Por to niesamowite warzywo, spokrewnione z cebulą i czosnkiem. Dzięki temu ma podobne właściwości zdrowotne. Przeciwdziała rakowi, obniża cholesterol, zapobiega miażdżycy oraz wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych. Por polecany jest dla osób, które cierpią na choroby serca i układu krwionośnego. Przyspiesza powrót do zdrowia podczas problemów ze strony układu oddechowego. Poniżej znajdziesz przepis na syrop z pora.
zalety warzyw

Odżywcze produkty dla ciała i mózgu

Zdrowe Odżywianie
Większość ludzi dąży do lepszego stylu życia. Chcą być zdrowsi, więc szukają nowych sposobów na to, by rozwiązać zwykłe problemy, a nawet przewlekłe choroby. Rozwiązaniem może być przyjmowanie suplementów, picie shake’ów, diety i ćwiczenia, mające na celu zapewnienie nam zdrowia. Niektóre z tych sposobów działają, inne nie. Jednak najlepszym sposobem na poprawienie swojego zdrowia jest po prostu zdrowe jedzenie. Oto 11 produktów, które powinniśmy spożywać, by być zdrowym zarówno fizycznie, jak i mentalnie.

Skórki z banana mają wartości odżywcze

Zdrowe Odżywianie
Każdy z nas wyrzuca skórki od bananów, ponieważ są niejadalne. Okazuje się jednak, że to błąd! Skórki od bananów są jak najbardziej jadalne, a co więcej bardzo zdrowe. Skórki możemy śmiało wykorzystać jako naturalny suplement na odchudzanie oraz jako domowy środek do pielęgnacji skóry. Do czego jeszcze się przydadzą?

Wybielanie zębów
Skórki z banana można śmiało wykorzystać do wybielania zębów. Sposób ten jest znany od lat i stosowany przez wiele osób. Wystarczy tylko, że będziesz pocierać zęby wewnętrzną stroną skórki, codziennie przez dwa tygodnie. Już po kilku dniach zauważysz, że zęby są o kilka odcieni bielsze.

Żółte sery: Rodzaje i wartości odżywcze

Odżywianie
Żółty ser to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych elementów jadłospisu Polaków. Nic dziwnego, ponieważ w naszym kraju produkuje się aż kilkadziesiąt rodzajów żółtego sera. My jednak wciąż jesteśmy wierni kilku: Goudzie, Edamskiemu i Radamerowi. Nie bez powodu nasze mamy i babcie przemycały nam na kanapkach żółty ser. Praktycznie każdy jego rodzaj na długo zapewnia sytość i bogaty jest w cenne dla naszego organizmu wartości odżywcze. Dlaczego warto jeść żółte sery i jak dobrać odpowiedni rodzaj do swoich potrzeb? Tłumaczymy poniżej.