Tag: Ból kręgosłupa

Bóle kręgosłupa

Jak zapobiegać bólom kręgosłupa?

Bóle Pleców
Jak mawiają nasi dziadkowie zdrowie jest najważniejsze. Trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, tym bardziej, że względu na sędziwy wiek właśnie oni najczęściej zmagają się z rożnymi dolegliwościami. Bóle kręgosłupa potrafią być bardzo uciążliwe, cierpią na nie osoby, które doznały urazów, ale również nauczyciele i urzędnicy? Przyczyn bólów kręgosłupa jest wiele, ale stres, zła dieta i zła postawa ciała to najpowszechniejsze z nich.
bóle kręgosłupa

Jak łagodzić bóle kręgosłupa?

Bóle Pleców
Powodów bólu kręgosłupa może być bardzo wiele – godziny spędzone przy biurku w nieprawidłowej pozycji, nieodpowiednie łóżko i materac, czy zbyt długie pochylanie się. Nieprawidłowa postawa może doprowadzić do poważnych deformacji kręgosłupa i przeciążenia mięśni. Poniżej znajdziesz kilka sposobów jak skutecznie walczyć z bólem kręgosłupa.
ból kręgosłupa

Jak pozbyć się bólu kręgosłupa?

Bóle Pleców

Większości z nas raz na jakiś czas dokucza ból kręgosłupa. Odczuwamy przeszywający ból w dolnej części pleców. Jeśli nieraz budzisz się z bólem kręgosłupa, który nasila się podczas wykonywania codziennych czynności, przeczytaj poniższe wskazówki, które pomogą ci go uśmierzyć.

 

Ból kręgosłupa wiąże się z ciężkim promieniowaniem wzdłuż całej powierzchni pleców, co sprawia, że często nie możemy się poruszać lub mamy z tym problemy. Nasze mięśnie nie są rozciągnięte, są podatne na skurcz i wywierają nacisk na tkanki nerwowe odpowiadające za uczucie bólu.

 

Najlepszą metodą na pozbycie się bólu pleców jest praca nad rozciągnięciem i poprawą elastyczności mięśni. Dzięki drobnym ćwiczeniom i masażom zapewnisz sobie szybki powrót do zdrowia i pozbędziesz się bólu. Wystarczy poświęcić 5 - 10 minut na ćwiczenia, które możesz wykonać nawet nie wstając z łóżka. Dlatego nie zapomnij się zawsze trochę porozciągać po przebudzeniu. Wykonanie kilku porannych ćwiczeń rozciągających, sprawi, że mięśnie pleców staną się bardziej elastyczne. Twój kręgosłup będzie wówczas w mniejszym stopniu narażony na urazy związane z wykonywaniem czynności w życiu codziennym.

 

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak radzić sobie z bólem kręgosłupa w sposób naturalny. Pamiętaj jednak, że przed przystąpieniem do rutynowych ćwiczeń powinieneś zasięgnąć opinii lekarza lub specjalisty.

rozciąganie przy biurku

Jak unikać bólu kręgosłupa pracując przy komputerze?

Przetrwanie w Pracy
Praca przy komputerze jest coraz bardziej popularna. Firmy się komputeryzują, my sami w domach też siedzimy często przed komputerem i załatwiamy różne sprawy lub po prostu serfujemy po internecie. Jak zatem przy takim trybie życia dbać o kręgosłup? Przecież jemu nie służy siedzący tryb życia, nie mówiąc już o garbieniu się. Poniższe ćwiczenia – pod warunkiem, że będą wykonywane systematycznie, pomogą Ci zwalczyć ból kręgosłupa. Wystarczy kilka minut przerwy w pracy na wykonanie tych prostych ćwiczeń, a efekty dadzą o sobie znać.
ból pleców

Jak przeciwdziałać bólom pleców?

Bóle Pleców
Bóle pleców to częsta dolegliwość. Może ona występować zarówno u młodych ludzi jak i u starszych osób. W dobie rozwoju cywilizacyjnego oraz zwiększenia osób chorych na różnego rodzaju skoliozy i inne skrzywienia kręgosłupa bóle pleców to coraz częstsza dolegliwość. Wiąże się ona z nieprawidłowymi nawykami dotyczącymi chodzenia, siadania czy też pracy z komputerem. Ważne jest to, żeby odpowiednio wcześnie zlokalizować przyczynę bólu i ją wyeliminować. Ból pleców może przyjmować różne formy. Może być ostry, tępy, przeszywający bądź promieniujący. Ból może być przyczyną niewłaściwego podnoszenia jakiejś rzeczy. Nie można wtedy nadwyrężać kręgosłupa. Jest kilka wskazań, które powinniśmy zrobić, gdy dopadnie nas ból pleców. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.
Ból pleców

Sposoby na bóle pleców

Bóle Pleców
W pewnym momencie życia prawie każdy cierpi na różnego rodzaju bóle pleców jednak najczęściej pojawiają się one w wieku od 30 do 50 lat. Jednak nie ważne kiedy się pojawiają czy co je powoduje, najważniejsze jest to, że bóle te bywają bardzo nasilone i trzeba sobie jakoś z nimi poradzić. Dobrą wiadomością jest, że są rzeczy, które można zrobić aby zapobiec bólom pleców i utrzymać kręgosłup w dobrej kondycji.
ból nerek

Jak odróżnić ból nerek od bólu pleców?

Bóle Pleców
Ból pleców i ból nerek dają bardzo podobne objawy, choć różnią się między sobą, jeśli chodzi o przyczynę i sposób leczenia. W przypadku pierwszego wystarczy zazwyczaj zestaw ćwiczeń, drugi natomiast może wskazywać na kamienie nerkowe lub infekcję nerek. Niezależnie od rodzaju bólu, nie unikniesz wizyty u lekarza. Istnieje jednak 10 cech, które pozwolą ci samodzielnie odróżnić jeden rodzaj bólu od drugiego. Sprawdź na co zwrócić uwagę.
ból pleców

Bóle kręgosłupa - profilaktyka podczas codziennych czynności

Bóle Pleców
O kręgosłupie przypominamy sobie zazwyczaj dopiero wówczas, gdy zaczyna nas boleć. To poważny błąd. Podczas wykonywania codziennych czynności to kręgosłup jest najbardziej zagrożony. Zwykle bywa dotknięty zmianami zwyrodnieniowymi i przez to jest mniej odporny na to, co mu szkodzi. Jak więc dbać o kręgosłup, żeby nie bolał? Jakich błędów nie powinnyśmy popełniać?
ból kręgosłupa

Co może być przyczyną bólu kręgosłupa?

Bóle Pleców
Kręgosłup człowieka dzieli się na 5 odcinków i każdy z nich ma niełatwe zadanie do wykonania. Często nie ułatwiamy mu pracy - siedzący tryb życia i unikanie spacerów to nasze główne grzechy. Ból kręgosłupa pojawia się najczęściej w związku z przeciążeniem lub chorobą zwyrodnieniową. Nie ignoruj go, bo może być powiązany m.in. ze schorzeniami ogólnoustrojowymi czy chorobą nowotworową. Poniżej dowiesz się jakie mogą być przyczyny bólu poszczególnych odcinków kręgosłupa. Gdy często odczuwasz takie dolegliwości, koniecznie udaj się do lekarza.
ból kręgosłupa

Leczenie endoskopowe kręgosłupa - na czym polega?

Bóle Pleców
W przypadku niewielkich zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa zazwyczaj wystarcza zmiana stylu życia, schudnięcie oraz zabiegi fizykoterapeutyczne. Jeśli jednak zmiany zwyrodnieniowe są bardzo zaawansowane lub rozległe, jedyną szansą na ratunek może być leczenie operacyjne. A ponieważ każda operacja wiąże się z ryzykiem powikłań, poszukiwane są takie metody leczenia, które będą najmniej inwazyjne. Przykładem może być endoskopia kręgosłupa.