Tag: Pasty do kanapek

Jak zrobić pastę jajeczną z serem?

Pasty
Masz dość nudnych kanapek z wędliną czy serem? Świetną alternatywą dla nich są wszelkiego rodzaju pasty do pieczywa. Oczywiście najlepsze i najzdrowsze są te domowej roboty. Dziś zaprezentuję wam przepis na jedno z moich ulubionych smarowideł do chleba. Pasta serowa z jajkiem wspaniale smakuje ze świeżym - najlepiej jeszcze ciepłym - pieczywem.

Jak zrobić pastę z soczewicy?

Pasty
Soczewica od wielu lat znana jest ze swych dobroczynnych dla organizmu właściwości. Szkoda tylko, że doceniana jest głównie przez wegetarian, którzy zastępują nią mięso. A przecież potrawy z tej zawierającej wiele ważnych składników rośliny strączkowej są wyjątkowo zdrowe i naprawdę smaczne. Moja propozycja na dziś to pasta do chleba z czerwonej soczewicy.

Jak zrobić pastę z łososia jak z tubki?

Pasty
Uwielbiasz kupowane w sklepie pasty łososiowe? Zastanawiasz się, czy uda się osiągnąć podobny smak przygotowując taką pastę w domu? Przyznam, że ja sama przez długi czas poszukiwałam idealnego przepisu na domową pastę łososiową, która smakowałaby tak, jak ta ze sklepu. I kiedy już wydawało mi się, że to marzenie ściętej głowy, z pomocą przyszła mi koleżanka. Nie wiem, skąd pochodzi ten przepis, zresztą - jak to często bywa - jest on nieco zmodyfikowany, mogę wam jednak zagwarantować, że pasta przygotowana według niego smakuje i pachnie prawie jak ta ze sklepowej półki. I to “prawie” nie robi tu zbyt wielkiej różnicy, przynajmniej według mnie. A pasta ta jest z pewnością o wiele zdrowsza od tej, którą znajdziemy na sklepowych półkach.


Podobne porady

Jak zrobić pastę krabową?

Pasty
Pasta krabowa nie jest u nas jeszcze zbyt popularnym dodatkiem do pieczywa. Pora to zmienić, gdyż smakuje naprawdę wybornie. Oto prosty przepis na pastę z paluszków krabowych i marchewki.