Tag: Leczenie pierdzenia

jak leczyć gazy?

Jak leczyć gazy?

Choroby Układu Pokarmowego
Gazy to niezwykle uciążliwa przypadłość, która może całkowicie zniszczyć życie towarzyskie. Wystąpieniu gazów zwykle towarzyszy uczucie wzdęcia, bóle brzucha połączone z uczuciem kłucia, zaburzenia wypróżniania się. Niestety nie ma jednej, uniwersalnej metody leczenia gazów, ponieważ różne są przyczyny ich występowania. Do najczęstszych należą: zła dieta, zespół jelita nadwrażliwego oraz alergie pokarmowe. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które mogą pomóc w zwalczaniu gazów.


Podobne porady

Wzdęcia

Jak pozbyć się wzdęć?

Choroby Układu Pokarmowego
Wzdęcia jest to przypadłość niezwykle uciążliwa i trudna do całkowitego wyeliminowania. Bardzo często pojawiają się w najmniej spodziewanych momentach i stanowią wyjątkowo krępujący problem. Wiele osób ma styczność z tą dolegliwością, która jest naturalną reakcją organizmu na nadmiar gazów w jelitach. Nie ma recepty, która pomoże je całkowicie wyeliminować, ale istnieją sposoby na złagodzenie dolegliwości. Zapraszam do zapoznania się poradami.
wzdęcia

Jak zapobiegać wzdęciom?

Choroby Układu Pokarmowego
Każdy z nas wie, co to są wzdęcia. Prawdopodobnie większość z nas miało z nimi do czynienia. Jak można je zdefiniować? Trzeba to po prostu poczuć. A tak na poważnie jest to nadmiar gazów, które gromadzą się w przewodzie pokarmowym a dokładnie w jelitach. Skutkuje to zwiększoną objętością brzucha, jednakże nie u wszystkich osób. Często również odczuwa się wtedy uczucie pełności. Przeważnie problem ten dotyka kobiety po 40 roku życia. Większość chorych udających się do gastrologów także cierpi z tego powodu. W związku z powszechnością tego typu dolegliwości warto jest zająć się tym tematem. W poniższym artykule znajdziesz informacje na temat sposobu radzenia sobie ze wzdęciami.
brzuch

Co jeść przy wzdęciach?

Choroby Układu Pokarmowego
Jedzenie sprawia przyjemność niejednemu z nas. Ciągle poszukujemy nowych doznań smakowych, aby dać ucztę swojemu podniebieniu. I mimo że niektóre potrawy zostawiają nas w tym błogim stanie na długo, to są również takie, które spowodują później wzdęcia, co chyba nie jest przyjemne dla nikogo. Jeśli często masz wzdęty brzuch, musisz przemyśleć co z tym zrobić i przeorganizować swoją dietę. Warto sięgać po te produkty, które nie będą powodowały wzdęć. Ich lista znajduje się poniżej.
wzdęcia

Jakie zioła na wzdęcia i gazy?

Choroby Układu Pokarmowego
Znasz to krępujące uczucie, kiedy po posiłku twój brzuch pęcznieje nagle tak, jakby zamieszkało w nim nowe życie? A przecież wzdęcia to nie tylko problem estetyczny. Kłopoty z trawieniem mogą odebrać nam przyjemność płynącą z konsumpcji naszego ulubionego jedzenia. Na szczęście istnieją proste, naturalne metody walki ze wzdęciami i gazami. Jakie? Sprawdź poniżej.
gazy

Co mogą oznaczać gazy?

Choroby Układu Pokarmowego
Choć nie jest to temat na rozmowy przy kawie, każdy z nas musi pogodzić się z jednym – gazy to element życia każdego z nas. Bez nich organizm nie mógłby prawidłowo funkcjonować. Jednak jeśli od pewnego czasu cierpisz na nasilone gazy i wzdęcia lub zapach gazów stał się wyjątkowo nieprzyjemny, może to świadczyć o problemach ze zdrowiem. Co mogą oznaczać gazy? Dowiesz się tego z dalszej lektury.
gazy i wzdęcia

6 sposobów na gazy i wzdęcia

Choroby Układu Pokarmowego
Bądźmy szczerzy – mówienie o gazach i wzdęciach to nic przyjemnego, ale to problem powszechny na tyle, że powinniśmy się przełamać. Nie owijając w bawełnę, gazy, bąki czy jakkolwiek je nazywacie, zawsze stawiają nas w niekomfortowej sytuacji, zwykle mamy z nimi problem w najmniej odpowiednim momencie – w zatłoczonej windzie lub w absolutnie cichym biurze czy klasie. Zwykle są zupełnie nieszkodliwe, ale mogą pojawiać się jako objaw choroby, dlatego trzeba zwracać na nie uwagę. Istnieje mnóstwo przyczyn, dla których pojawiają się gazy, dużo sposobów na radzenie sobie z nimi, w tym także zupełnie łatwych i naturalnych.
gazy i wzdęcia

Zastosowania imbiru w leczeniu wzdęć i gazów

Zaburzenia Przemiany Materii

Kiedy w przewodzie pokarmowym zbierze się duża ilość gazów, wówczas powodują one uczucie wzdęcia, pełności i napięcia w jelitach. Złe nawyki żywieniowe, zaparcia, stres, palenie tytoniu oraz inne problemy zdrowotne mogą powodować gazy i wzdęcia. Problem ten jest niewygodny i krępujący, który utrudnia oddychanie, powoduje ból w dole pleców, odbijanie, wzdęcia i skurcze. Naturalne środki, taki jak imbir daje ulgę i skutecznie zwalcza wzdęcia. Chcesz wiedzieć jak wykorzystać imbir w pozbyciu się tego problemu? Tutaj znajdziesz trzy najlepsze sposoby.