Tag: Leczenie pierdzenia

jak leczyć gazy?

Jak leczyć gazy?

Choroby Układu Pokarmowego
Gazy to niezwykle uciążliwa przypadłość, która może całkowicie zniszczyć życie towarzyskie. Wystąpieniu gazów zwykle towarzyszy uczucie wzdęcia, bóle brzucha połączone z uczuciem kłucia, zaburzenia wypróżniania się. Niestety nie ma jednej, uniwersalnej metody leczenia gazów, ponieważ różne są przyczyny ich występowania. Do najczęstszych należą: zła dieta, zespół jelita nadwrażliwego oraz alergie pokarmowe. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które mogą pomóc w zwalczaniu gazów.


Podobne porady

Wzdęcia

Jak pozbyć się wzdęć?

Choroby Układu Pokarmowego
Wzdęcia jest to przypadłość niezwykle uciążliwa i trudna do całkowitego wyeliminowania. Bardzo często pojawiają się w najmniej spodziewanych momentach i stanowią wyjątkowo krępujący problem. Wiele osób ma styczność z tą dolegliwością, która jest naturalną reakcją organizmu na nadmiar gazów w jelitach. Nie ma recepty, która pomoże je całkowicie wyeliminować, ale istnieją sposoby na złagodzenie dolegliwości. Zapraszam do zapoznania się poradami.
brzuch

Co jeść przy wzdęciach?

Choroby Układu Pokarmowego
Jedzenie sprawia przyjemność niejednemu z nas. Ciągle poszukujemy nowych doznań smakowych, aby dać ucztę swojemu podniebieniu. I mimo że niektóre potrawy zostawiają nas w tym błogim stanie na długo, to są również takie, które spowodują później wzdęcia, co chyba nie jest przyjemne dla nikogo. Jeśli często masz wzdęty brzuch, musisz przemyśleć co z tym zrobić i przeorganizować swoją dietę. Warto sięgać po te produkty, które nie będą powodowały wzdęć. Ich lista znajduje się poniżej.
wzdęcia

Jakie zioła na wzdęcia i gazy?

Choroby Układu Pokarmowego
Znasz to krępujące uczucie, kiedy po posiłku twój brzuch pęcznieje nagle tak, jakby zamieszkało w nim nowe życie? A przecież wzdęcia to nie tylko problem estetyczny. Kłopoty z trawieniem mogą odebrać nam przyjemność płynącą z konsumpcji naszego ulubionego jedzenia. Na szczęście istnieją proste, naturalne metody walki ze wzdęciami i gazami. Jakie? Sprawdź poniżej.
wzdęcia jelit

Jak zrobić napój na wzdęcia i gazy?

Zaburzenia Genetyczne
Gdy czujesz, że zaraz eksplodujesz lub ulecisz w górę niczym balon, sprawdź przepis na napój przeciwko wzdęciom. To naturalny sposób na wzdęcia, który jednocześnie oczyszcza organizm z toksyn. Nie warto kupować leków, co do których nie jesteś pewna czy nie mają skutków ubocznych. Przygotuj domowy napój przeciw wzdęciom i uwolnij się od tego nieprzyjemnego uczucia.
gazy i wzdęcia

6 sposobów na gazy i wzdęcia

Choroby Układu Pokarmowego
Bądźmy szczerzy – mówienie o gazach i wzdęciach to nic przyjemnego, ale to problem powszechny na tyle, że powinniśmy się przełamać. Nie owijając w bawełnę, gazy, bąki czy jakkolwiek je nazywacie, zawsze stawiają nas w niekomfortowej sytuacji, zwykle mamy z nimi problem w najmniej odpowiednim momencie – w zatłoczonej windzie lub w absolutnie cichym biurze czy klasie. Zwykle są zupełnie nieszkodliwe, ale mogą pojawiać się jako objaw choroby, dlatego trzeba zwracać na nie uwagę. Istnieje mnóstwo przyczyn, dla których pojawiają się gazy, dużo sposobów na radzenie sobie z nimi, w tym także zupełnie łatwych i naturalnych.
niestrawność

8 domowych sposobów na gazy i niestrawność

Choroby Układu Pokarmowego
Dyspepsja to inaczej problemy z trawieniem, które dotykają wielu ludzi. Objawami są wzdęcia, uczucie pieczenia i mdłości. Gazy i niestrawność mogą występować na skutek wydzielania się soków trawiennych w naszych żołądkach. Kiedy kwas obecny w żołądku zaczyna podrażniać ścianki żołądka lub sięga przełyku, co potocznie nazywa się zgagą, człowiek może odczuwać dyskomfort i uczucie palenia w żołądku i przełyku. Niestrawność i gazy mogą być wynikiem jedzenia pikantnych i tłustych potraw albo przejedzenia, jednak czasem mogą one wskazywać na poważniejsze problemy.

Osiem produktów, które wywołują wzdęcia

Choroby Układu Pokarmowego
Wzdęcia to nieprzyjemne uczucie ucisku w jelitach, które spowodowane jest gromadzeniem się w ich wnętrzu nadmiernej ilości gazów. W konsekwencji nasz brzuch staje się obolały, nieestetycznie wypchany, a my czujemy się coraz bardziej niekomfortowo. Wzdęcia uważane są za powszechną i z pozoru niegroźną dolegliwość, z którą zmaga się praktycznie każdy z nas. Nie należy ich jednak bagatelizować, ponieważ zbyt często występujące mogą prowadzić do poważnych schorzeń układu pokarmowego. Osoby, które miewają problem ze wzdęciami powinny przede wszystkim unikać niektórych produktów, a także prowadzić aktywny i zdrowy tryb życia. Przedstawiamy kilka produktów, które najczęściej wywołują wzdęcia.