Tag: Materac

wygodny materac

Jak wybrać najzdrowszy materac?

Materace
Na jakość naszego snu wpływają różne czynniki takie jak wygoda, temperatura panująca w pomieszczeniu czy stres, jaki przeżywamy. Jedną z rzeczy, na które z pewnością mamy wpływ, jest materac, na jakim śpimy. Powinien być nie tylko wygodny, ale również zdrowy. Poniższe rady pozwolą ci na zakupienie materaca, który będzie spełniał oba te warunki.
materac

Jak łatwo wyczyścić materac?

Środki czyszczące
Chciałbym przedstawić wam bardzo prostą metodę czyszczenia materaca za pomocą ogólnodostępnych składników gospodarstwa domowego. Może okazać się ona pomocna dla osób wynajmujących mieszkanie lub pokój w akademiku. Nowe posłanie może z pozoru świecić czystością, jednak nigdy nie wiadomo, jakie ponure sekrety skrywa przed nami. Osobiście zawsze stosuję ową metodę, gdy wprowadzam się do nieznanego miejsca. Jest ona łatwa, szybka i niezwykle skuteczna - zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak łatwo dostępnych materiałów wymaga.
Jak wyczyścić plamy z moczu na materacu

Jak wyczyścić plamy z moczu na materacu

Usuwanie plam
Rodzice małych dzieci lub właściciele zwierząt wiedzą, że czasem może stać się wypadek, a na twoim materacu pojawi się plama z moczu. Jak sobie z tym poradzić? Nie trzeba wymieniać materaca na nowy, wystarczy zastosować naszą sprawdzona metodę, która pomoże pozbyć się plam i sprawi, że materac będzie jak nowy.
materac piankowy

Jak prać materac piankowy?

Materace
Materac piankowy może nam zagwarantować naprawdę komfortowy sen. Jednak mniej komfortowo będziemy się czuć, gdy taki materac niechcący się pobrudzi. A przecież nietrudno przypadkiem wylać na niego herbatę, jeśli choć raz postanowimy zjeść śniadanie w łóżku. Co wtedy robić? A jak uratować materac pobrudzony przez naszego pupila? Tego dowiesz się z dalszej części porady.
materac czyszczenie

Jak skutecznie wyczyścić materac?

Materace
Wiesz o tym, że materac, który nie jest czyszczony może być przyczyną poważnych problemów zdrowotnych takich jak astma, katar czy zapalenie skóry? Jeśli minął już jakiś czas od ostatniego czyszczenia materaca, to możliwe, że zauważyłaś u siebie zwiększone objawy alergii. Mogą być one spowodowane roztoczami żyjącymi w materacach. Żywią się one martwym naskórkiem, który co nocy zostawiamy na naszym łóżku.


Podobne porady

wygodny materac

Jak wybrać wygodny materac?

Materace
Oferta w sklepach jest tak ogromna, że zakup tego najlepszego wydaje się niebywale trudnym zadaniem. Ważna jest jednak nie tylko jego budowa, ale i to, komu materac ma służyć. Inny bowiem wybierzemy dla naszego maluszka, który będzie przeznaczony do jego łóżeczka, a inny dla osób dorosłych. Wydatek na materac to niebagatelna pozycja w domowym budżecie. Dlatego też przed podjęciem decyzji trzeba dobrze się zastanowić. Nie warto jej podejmować pochopnie.