Tag: Jak pracować z dzieckiem autystycznym

dziecko autystyczne

Jak pomóc dziecku z autyzmem?

Opieka nad dzieckiem
Pomaganie autystycznym dzieciom może wymagać dużo cierpliwości. Dzieci takie potrzebują dużo troski, a ich oderwanie od świata rzeczywistego może być dla bliskich przynajmniej na początku źródłem cierpienia. Co jednak zrobić, żeby dziecko chore na autyzm czuło się z nami dobrze? Oto kilka sposobów.


Podobne porady

autyzm

Jak uczyć dzieci z autyzmem?

Problemy w Szkole
Autyzm, inaczej zespół Kannera, to zaburzenie w rozwoju dziecka. Dzieci autystyczne mają problemy z wyrażaniem uczuć, nawiązywaniem relacji społecznych oraz integracją wrażeń zmysłowych. Najczęściej autyzm pojawia się w pierwszych trzech latach życia dziecka. Należy również dodać, że występuje cztery razy częściej u chłopców, niż u dziewczynek. Autystyczne dzieci przeważnie mają problemy z nauką oraz koncentracją. Dlatego też bardzo ważne jest umiejętne podejście do takiego dziecka. Wymaga ono specjalistycznej opieki nauczyciela, który ułatwi mu rozwój umysłowy.
autyzm

Jak rozpoznać zespół Aspergera?

Zaburzenia w Komunikacji
Zespół Aspergera to zaburzenie rozwojowe, które jest bardzo podobne do autyzmu, a właściwie znajduje się w grupie zaburzeń autystycznych. Spotyka się je nieco rzadziej, niż inne klasyczne postacie autyzmu. Najczęstszym okresem rozpoznania zespołu jest dzieciństwo. Jeśli zatem zastanawiasz się nad problemami twojego dziecka i myślisz, że być może są to zaburzenia autystyczne przeczytaj ten artykuł.
zespół Aspergera

Jak pomóc dziecku z zespołem Aspergera?

Zachowanie się Dziecka
W poprzednim artykule pisałam czym jest zespół Aspergera i jak go rozpoznać, teraz jednak chciałabym wam dać kilka przydatnych rad dotyczących pomocy dzieciom, które cierpią na to zaburzenie. Postawa rodziców, wychowawców i nauczycieli jest tutaj bardzo istotna i może w znaczący sposób polepszyć możliwości socjalizacyjne takiego dziecka czy przyszłego dorosłego. Najważniejsze byście jak najlepiej wykorzystali pozytywne aspekty i zasoby waszego dziecka po to by one dawały mu możliwość kontaktu ze światem, a nie oddzielały od niego. Praca związana z takim przeformułowaniem może być długa i nieco uciążliwa, ale naprawdę się opłaca.
autyzm dziecięcy

Jak postępować z dzieckiem autystycznym?

Zachowanie się Dziecka
Autyzm oznacza wycofanie się w świat własnych przeżyć człowieka, który - jak się przypuszcza – ani nie posiada umiejętności, ani nie ma potrzeby nawiązywania kontaktów społecznych z otoczeniem. Choroba ta spotykana jest u osób dorosłych, choć występuje również jako zaburzenie rozwoju psychicznego u nowo narodzonych dzieci. Czytając ten artykuł dowiesz się jakie są objawy autyzmu i jak postępować z dzieckiem autystycznym.
autyzm - symbol

Jak rozpoznać autyzm?

Autyzm
Współcześnie nie mówimy już o autyzmie, a raczej o „zaburzeniach ze spektrum autyzmu”. Dotknięte nimi osoby mają przede wszystkim ogromne trudności w komunikacji z otoczeniem i nawiązywaniu więzi społecznych. Wykazują też ograniczone zainteresowania i powtarzalne, schematyczne zachowania. Jak rozpoznać pierwsze objawy autyzmu? Co robić, gdy podejrzewamy go u swojego dziecka? Tego dowiesz się z dalszej części porady.