Tag: Ból nerek

ból nerek

Jak odróżnić ból nerek od bólu pleców?

Bóle Pleców
Ból pleców i ból nerek dają bardzo podobne objawy, choć różnią się między sobą, jeśli chodzi o przyczynę i sposób leczenia. W przypadku pierwszego wystarczy zazwyczaj zestaw ćwiczeń, drugi natomiast może wskazywać na kamienie nerkowe lub infekcję nerek. Niezależnie od rodzaju bólu, nie unikniesz wizyty u lekarza. Istnieje jednak 10 cech, które pozwolą ci samodzielnie odróżnić jeden rodzaj bólu od drugiego. Sprawdź na co zwrócić uwagę.
ból nerek

Jak leczyć piasek w nerkach?

Choroby Układu Moczowego
Rzadko odczuwasz pragnienie, pierwszą herbatę potrafisz zrobić sobie dopiero pod koniec dnia. W twoim moczu obecne są dziwne drobinki wyglądem przypominające piasek. To może być kamica szczawianowa. Jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem i wykonaj niezbędne badania. Gdy w drogach moczowych obecny jest piasek, łatwo może dojść do zakażenia wstępujacego i zapalenia nerek. Jednak nie tylko to stanowi zagrożenie dla zdrowia. Osadzanie się złogów zawsze prowadzi do kamicy nerkowej. Kamienie zaś niszczą delikatne struktury nerek, co niekiedy powoduje nawet konieczność radykalnego zabiegu chirurgicznego (a w skrajnym przypadku utraty narządu). Jak zatem powinno się leczyć piasek w nerkach?


Podobne porady

zespół suchego oka

Piasek pod powiekami - objawy, przyczyny

Oczy i Wzrok
O tej przypadłości mówi się, że jest to choroba cywilizacyjna. Dotychczas dotyczyła niemal wyłącznie osób w podeszłym wieku, u których produkcja łez jest coraz mniejsza, co w konsekwencji prowadzi do przesuszania oka. Teraz zmieniły się warunki, w których żyjemy, dlatego tzw. zespół suchego oka dotyka coraz to większej liczby osób. Co może go powodować?
model nerki

Najczęstsze choroby nerek i ich objawy

Choroby Układu Moczowego
Obok wątroby nerki są największym„odtruwaczem”naszego organizmu. Warto się o nie troszczyć, by spełniały swoje funkcje filtrujące. Gdy zaczynają szwankować, dochodzi do zaburzeń, które objawiają się na kilka sposobów. Kamica nerkowa, zapalenie odmiedniczkowe, czy kłębkowe zapalenie nerek - to najczęstsze choroby tego organu. Jakie są ich objawy? Jak powinno wyglądać leczenie?
ból nerek

4 domowe sposoby na zdrowe nerki

Choroby Układu Moczowego
Gdy zaczynasz odczuwać kłopoty z nerkami, zacznij działać od razu. Nie dopuść do tego, by uformowały się w nich kamienie. Wypróbuj domowe sposoby, które pozwolą ci oczyścić nerki i pozytywnie wpłyną na zdrowie całego układu moczowego. Wszystkie niezbędne w przepisach składniki znajdziesz w kuchni. Pamiętaj, że opisane poniżej sposoby przyniosą oczekiwany efekt tylko wtedy, gdy będziesz stosować je regularnie.
kamienie nerkowe

Skąd się biorą kamienie w nerkach?

Choroby Nerek
Kamienie nerkowe występują u 5 proc. Polaków, dwa razy częściej u mężczyzn, ale dolegliwość ta nie omija również kobiet. Jeśli masz 30-50 lat to prawdopodobieństwo, że grozi ci kamica nerkowa jest naprawdę duże. Kamica nie jest jedną chorobą – to cztery różne schorzenia. Mają podobne objawy, ale ich przyczyny są różne. Jeden z rodzajów kamicy spowodowany jest wadą wrodzoną, za pozostałe trzy winę ponosi nieodpowiednie odżywianie.
nerki

Jak dbać o zdrowie nerek?

Choroby Nerek
Choroby nerek bardzo często rozwijają się podstępnie, nie dając żadnych objawów. Dlatego tak ważne jest, by w porę zorientować się, że coś jest nie tak. Podpowiadamy, na jakie objawy zwrócić uwagę i kiedy zrobić badania.
kamica nerkowa

Domowe sposoby na kamicę nerkową

Choroby Nerek
Kamień lub kamienie znajdujące się w nerkach mogą nie dawać żadnych objawów przez lata. W tym czasie powoli rosną, zajmując coraz większą część nerki. To zaś może powodować tępy ból pleców, który często mylnie łączymy z kręgosłupem. Charakterystycznym objawem kamicy jest parcie na mocz, bóle schodzące w dół brzucha aż do krocza oraz ataki kolki nerkowej. Pojawiają się one, gdy kamień przemieści się z nerki do moczowodu. Pamiętaj, przy kamicy konieczny jest kontakt z lekarzem. On ustali sposób kuracji. Natomiast domowe sposoby wspomogą leczenie.