Tag: Jak dbac o paznokcie

paznokcie

Jak dbać o paznokcie?

Manicure i Pedicure
Paznokcie mogą być słabe i łamliwe z wielu powodów: kiedy zbyt często są używane, mają niewłaściwą długość lub gdy są poddawane działaniu środków chemicznych. Poniżej przedstawiam kilka sposobów na utrzymanie zdrowych i silnych paznokci.
mocne paznokcie

Jak wzmocnić paznokcie?

Manicure i Pedicure
Wiele z nas narzeka na słabe, łamliwe lub rozdwajające się paznokcie. Są jednak sposoby, aby nasze paznokcie były zdrowe i mocne. Jak to zrobić? Przeczytaj.
Naturalne paznokcie

Jak pielęgnować paznokcie?

Manicure i Pedicure
Gładkie, mocne płytki to marzenie każdej kobiety. Niekoniecznie wszystkie panie marzą o długich na kilka centymetrów pazurkach, ale niełamiące się i nierozdwajające płytki były by wspaniałym prezentem dla każdej kobiety. Niestety ma co dzień, katujemy ręce zimnem na przemian z ciepłem, najróżniejszymi detergentami, środkami myjącymi itd. O ile dłonie zazwyczaj regenerujemy kremem, o tyle zazwyczaj zapominamy o nakremowaniu również paznokci, a to się na nich widocznie odbija, stają się suche, bez połysku i łamliwe.
zadbane  paznokcie

Jak mieć zdrowe i zadbane paznokcie?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Paznokcie i dłonie są naszą wizytówką. Ważne, żeby były zadbane, bo cokolwiek robimy to one wysuwają się na pierwszy plan. Aby wywrzeć dobre wrażenie na innych i czuć się dobrze sami ze sobą, bez skrępowania poruszać się w świecie i nie chować przed nim dłoni i paznokci należy odpowiednio o nie dbać. Kilka pożytecznych wskazówek znajdziesz poniżej.
zdrowe paznokcie

Jak wzmocnić paznokcie domowym sposobem?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Masz problemy z paznokciami? Są łamliwe, rozdwajają się i nie wyglądają estetycznie. Nie możesz nawet otworzyć puszki z colą, bo paznokieć może się złamać. Na szczęście jest coś, co świetnie wzmocni Twoje paznokcie. Żelatyna. Tak, zwykła żelatyna potrafi zdziałać cuda. Przekonaj się sama. To tani i szybki domowy sposób na piękne i mocne paznokcie.
piękne paznokcie

Jakie są sposoby na ładne paznokcie?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Piękne, zadbane paznokcie to prawdziwa ozdoba każdej kobiety. I z drugiej strony - nieestetyczne, łamiące się potrafią zepsuć nawet najbardziej wystrzałowy look. Nie pozwól na to! Skorzystaj ze sprawdzonych sposobów na przywrócenie im zdrowego wyglądu. Przede wszystkim nie piłujmy paznokci zaraz po wymoczeniu ich w wodzie z mydłem. Lepiej zrobić to przedtem. Miękkie stają się bowiem bardziej podatne na uszkodzenia.
manicure

Jak poprawnie wykonać manicure w domu?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Domowy manicure może być doskonałą alternatywą dla drogich usług w salonie piękności. Aby taki zabieg był równie skuteczny, jak ten u kosmetyczki, musisz po prostu pamiętać o przestrzeganiu kilku istotnych zasad. Jeśli tak właśnie się stanie, będziesz mogła cieszyć się pięknymi, zadbanymi dłońmi przez długi czas. I, co równie ważne, pieniądze, które planowałaś przeznaczyć na wizytę w salonie pozostaną w twojej kieszeni! Jak zrobić ten zabieg w domu krok po kroku? Oto przepis na idealny manicure.
obgryzanie paznokci

8 najlepszych sposobów na obgryzanie paznokci

Pielęgnacja dłoni i stóp
Obgryzanie paznokci to paskudny nawyk, który można zaobserwować u osób z różnych grup wiekowych. Często obgryzanie paznokci jest czynnością, która wykonywana jest całkowicie nieświadomie. Powodami obgryzania paznokci może być frustracja, stres, samotność, niepokój czy też nuda. Nadmierne obgryzanie może prowadzić do zniszczenia nie tylko paznokci, ale też  skórek. Żeby pozbyć się tego złego nawyku, warto wypróbować kilku domowych środków.
wrastający paznokieć

Domowe sposoby na wrastające paznokcie

Pielęgnacja dłoni i stóp
Kiedy mamy problem z wrastającymi paznokciami, szczególnie u stóp, możemy zapomnieć o długim spacerze czy wyjściu na rower. Przyczyną wrastania paznokci mogą być niewygodne buty, niewłaściwe przycięcie paznokcia czy też deformacja, która następuje gdy nosimy za małe obuwie. Problem wrastających paznokci można w bardzo łatwy i bezbolesny sposób wyleczyć w domu, poniżej znajduje się kilka sposobów jak radzić sobie z wrastającymi paznokciami.
paznokcie pielęgnacja

Usuwanie przebarwień z paznokci

Pielęgnacja dłoni i stóp
Mówi się, że buty mogą wiele powiedzieć o człowieku i jego codziennych nawykach. Jednak jeśli chodzi o pierwsze wrażenie, to paznokcie są w tej kwestii równie ważne. Przypomnij sobie czasy kiedy wzdrygnęłaś się kiedy zobaczyłaś u szanowanej osoby brudne, żółte, połamane i obgryzione paznokcie. Osoba tan mogła zrobić to samo na widok twoich paznokci, ponieważ ludzie najczęściej nie zwracają uwagi na swoje ręce. Usuwanie plam z paznokci jest bardzo delikatną procedurą, ponieważ musisz uważać, aby nie uszkodzić otaczającej ich skóry.