Tag: Jajka gotowane bez skorupki

Jak zrobić jajka w mikrofalówce na 3 różne sposoby?

Potrawy z jajka
Czasami zdarza się, że mamy bardzo mało czasu na przygotowywanie posiłku. Właśnie w takich chwilach naszym wybawieniem może być mikrofalówka. Jesteś miłośnikiem sycącego śniadania, które zapewni ci mnóstwo energii na cały dzień? To się świetnie składa, jajka przyrządzane na rożne sposoby obudzą cię do życia. Poniżej przedstawiam trzy sposoby na przyrządzenie jajek w mikrofalówce - jajecznicy, jajek sadzonych i jajek gotowanych bez skorupki.


Podobne porady

kuchenka mikrofalowa

Jak korzystać z kuchenki mikrofalowej?

Mikrofalówki
Dziś w większości domów i mieszkań jest kuchenka mikrofalowa. Mikrofalówki stały się jednym z najpopularniejszych sprzętów kuchennych. Większość ludzi nie może się wręcz obejść bez kuchenki mikrofalowej, są jednak i tacy, którzy nie znajdują dla niej żadnego zastosowania. Jeżeli należysz do tych drugich poniżej znajdziesz wskazówki, które być może pozwolą ci zmienić zdanie.
Ryż z mikrofalówki

Jak ugotować ryż w mikrofalówce?·

Podstawy gotowania
Poniżej przedstawiam szybki i prosty sposób gotowania ryżu w mikrofalówce. Tak ugotowany ryż będzie puszysty i lekki. Poniższy przepis jest na 400g ryżu (2 szklanki).
jajecznica ze szpinakiem

Jak zrobić jajecznicę ze szpinakiem?

Potrawy z jajka
Dobrze wiesz, jak ważne jest śniadanie. Spraw, aby było też smaczne, żeby chciało ci się je jeść. Śniadanie też powinno być proste w przygotowaniu. Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego niż jajecznica. Jednak warto sobie od czasu do czasu urozmaicić i jajecznicę. Na przykład szpinakiem. Prosto, szybko, smacznie i zdrowo.
Jajecznica po indyjsku

Jak zrobić jajecznicę po indyjsku?

Potrawy z jajka
Indie są przepiękne, ale ich niewątpliwym atutem jest wyśmienita, aromatyczna kuchnia, pachnąca przyprawami. Jajecznica po indyjsku zwana Akoori podawana jest zwykle z ciepłą bagietką lub tostami posmarowanymi masłem. Jest bardzo prosta w przygotowaniu i nie wymaga wiele wysiłku. Możecie być pewni, że zachwyci waszych bliskich równie bardzo jak was samych. Poniżej znajdziecie wyśmienity przepis, który bez wątpienia na stałe zagości w waszym śniadaniowym menu.

Jak zrobić jajecznicę z szynką i pomidorem?

Potrawy z jajka
Każdy z nas wie, że zrobienie jajecznicy to żaden problem, jednak aby stać się mistrzem jej robienia trzeba zrobić ją przynajmniej pierwszy raz. A jak wiadomo nie każdy ma już ten pierwszy raz za sobą. Poniżej przedstawiam prosty sposób na pyszną jajecznicę dla dwóch osób, idealną na śniadanie.

8 rzeczy, których nie należy wkładać do mikrofalówki

Owoce
Może ci się wydawać, że wiesz wszystko o mikrofalówkach, ale to nie jest prawda. Mikrofalówka potrafi szybko i mocno podgrzewać jedzenie, jednak potrafi być również niebezpieczna. Niektóre produkty mogą w niej wybuchnąć, zapalić się czy roztopić, zaś resztki jedzenia obklejające jej wnętrze będą tak trudne do usunięcia, że szybciej dorobisz się nowej mikrofalówki niż doczyścisz starą.
babeczka z kubeczka jak zrobic

Jak zrobić babeczkę w mikrofalówce?

Babeczki i Muffinki
Czasami masz ochotę na coś słodkiego, ale jak na złość twoje szafki świecą pustkami. Nawet, jeśli możesz upiec ciasto, nie zawsze masz na to ochotę, przecież to jest mnóstwo pracy, a później jeszcze więcej czekania i cała góra naczyń do zmywania. Nie zawsze mamy na to ochotę. W takich chwilach warto sięgnąć po coś błyskawicznego, jak np. babeczkę z kubeczka. Oto sprawdzony sposób na pyszną babeczkę z mikrofali, którą możesz przygotować w zaledwie kilka chwil.