Tag: Położenie dziecka w macicy

Jak rozpoznać pozycję dziecka w brzuchu?

Przygotowanie na przyjście dziecka na świat
Nie jest łatwo stwierdzić przyszłej matce w jakiej pozycji znajduje się dziecko w danym momencie, jednak im jest ono większe, tym sprawa jest nieco prostsza. Z czasem każda kobieta zauważa pewne znaki, świadczące o tym w którym miejscu maluszek ma w danej chwili nóżki. Określenie pozycji dziecka jest szczególnie ważne w zaawansowanej ciąży, kiedy zależy nam, aby przybrało ono najlepsze położenie do porodu, czyli położenie podłużne główkowe.


Podobne porady

Śpiące dziecko

Jak znaleźć bezpieczna pozycję do spania dla noworodka?

Bezpieczeństwo Niemowlaka
SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej zdarza się stosunkowo rzadko i specjaliści nadal nie znaleźli jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co tak naprawdę może być przyczyną zgonu. Chociaż SIDS nie da się przewidzieć wiadomo, w jaki sposób można jej zapobiec. Lekarze zaliczają do grupy ryzyka wcześniaki oraz dzieci o niskiej wadzie urodzeniowej. Aby zapobiec ryzyku nagłej śmierci łóżeczkowej niemowlęcia, pediatrzy sugerują poniższe informacje.
sztućce na stole

Jak układać sztućce na stole?

Zachowanie przy stole
Planujesz wydać wystawny obiad dla gości, którym chcesz zaimponować? Wymyśliłaś niezwykłe menu, ale nie wiesz jak prawidłowo ułożyć sztućce. Poniżej znajdziesz kilka uwag, jakich sztućców użyć i jak prawidłowo je ułożyć.
kładzenie płytek

Jak położyć płytki na podłodze?

Podłogi i sufity
Układanie płytek potrafi spędzić sen z powiek niejednemu majsterkowiczowi. Jeśli nie mamy w tym doświadczenia mogą pojawić się niemałe problemy. W rezultacie płytek zacznie ubywać, a postępów w pracy nie będzie. Jeśli chcesz zrobić to dobrze zapoznaj się z prostą instrukcją układania płytek na podłodze. Pamiętaj, by dokładnie przeczytać ją zanim przystąpisz do pracy. W razie wątpliwości przeczytaj instrukcję kilka razy.
Pozycja misjonarska

Jak uatrakcyjnić pozycję misjonarską?

Poradnik Seksualny
Pozycja misjonarska jest jedną z najbardziej klasycznych pozycji seksualnych i zazwyczaj wybierana jest podczas pierwszych zbliżeń. Główną rolę w tej pozycji pełni mężczyzna, do którego należy najwięcej pracy. Kobieta leżąc w tej pozycji nie ma możliwości zbyt dużego rozwarcia pochwy, co sprawia, że doznania, jakie odczuwa zarówno on jak i ona są o wiele mocniejsze. Poleca się tą pozycję parom, które dopiero zaczynają ze sobą współżyć, ponieważ pozwala ona na lepsze poznanie się. Tak jak wspomniane było wcześniej pozycja misjonarska uważana jest za klasyczną, dlatego też może dość szybko się znudzić. W tym artykule mam kilka pomysłów jak ją urozmaicić i mieć z niej o wiele więcej satysfakcji i doznań.

Jak liczyć ruchy dziecka w brzuchu?

Ciąża i komplikacje
Lekarze zalecają zwykle liczenie ruchów dziecka w trzecim trymestrze ciąży lub wcześniej, wówczas, gdy przebiega ona nieprawidłowo oraz gdy minął termin porodu. Śledzenie ruchów dziecka pomaga matce odróżnić normalne ruchy dziecka od tych, które powinny być powodem do niepokoju.
Tycie w brzuchu

Tycie w brzuchu - kto jest najbardziej narażony?

Odchudzanie
Prawie każda osoba z nadprogramowymi kilogramami nosi pewną ich ilość na brzuchu. Bardzo ważne jest poznanie swojego typu sylwetki aby pozbyć się ich raz na zawsze. Odkładanie się tłuszczu na brzuchu zależy od genów, typu sylwetki oraz sytuacji danej osoby. Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się nieco więcej na ten temat.
Sposób na kręcone włosy

Jak pielęgnować kręcone włosy?

Pielęgnacja włosów
Loki mogą być zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem. Kiedy kręcą się w odpowiedni sposób i ładnie układają, są super, ale zazwyczaj po jednej zdrowo przespanej nocy bujna i dumna grzywa fali potrafi opaść lub, co gorsza, zamienić się w kołtun. Wejdź zatem do świata ananasowania! Zabieg ten ma nie tylko śmieszną nazwę. To najlepszy sposób na zachowanie fal i loków na długie dni, bez konieczności codziennego mycia i układania włosów. Oto jak to osiągnąć.