Tag: Ułożenie dziecka w brzuchu

Jak rozpoznać pozycję dziecka w brzuchu?

Przygotowanie na przyjście dziecka na świat
Nie jest łatwo stwierdzić przyszłej matce w jakiej pozycji znajduje się dziecko w danym momencie, jednak im jest ono większe, tym sprawa jest nieco prostsza. Z czasem każda kobieta zauważa pewne znaki, świadczące o tym w którym miejscu maluszek ma w danej chwili nóżki. Określenie pozycji dziecka jest szczególnie ważne w zaawansowanej ciąży, kiedy zależy nam, aby przybrało ono najlepsze położenie do porodu, czyli położenie podłużne główkowe.


Podobne porady

szachy

Jak grać w szachy?

Szachy
Zasady gry w szachy nie są proste. Gry nie można nauczyć się w ciągu kilku minut. Również nie należy liczyć na to, że po przeczytaniu zasad będzie się potrafiło od razu grać. Najprostszym sposobem nauki jest po prostu granie w szachy w każdej wolnej chwili oraz przyglądanie się grze zawodowym graczom. Grać możemy w realu lub na komputerze (wykorzystując np. darmowe programy szachowe lub serwisy do grania w szachy online).
kładzenie płytek

Jak położyć płytki na podłodze?

Podłogi i sufity
Układanie płytek potrafi spędzić sen z powiek niejednemu majsterkowiczowi. Jeśli nie mamy w tym doświadczenia mogą pojawić się niemałe problemy. W rezultacie płytek zacznie ubywać, a postępów w pracy nie będzie. Jeśli chcesz zrobić to dobrze zapoznaj się z prostą instrukcją układania płytek na podłodze. Pamiętaj, by dokładnie przeczytać ją zanim przystąpisz do pracy. W razie wątpliwości przeczytaj instrukcję kilka razy.
Pozycja misjonarska

Jak urozmaicić pozycję misjonarską?

Pozycje Seksualne
Pozycja misjonarska jest wypróbowaną i chyba przez wszystkich znaną pozycją seksualną. Zresztą można powiedzieć, że jest to pozycja klasyczna, która odpowiada zarówno mężczyźnie jak i kobiecie ze względu na mocne doznania dla obu stron. Seks w pozycji misjonarskiej uprawiany zbyt często może jednak się znudzić, dlatego mam tu kilka propozycji jak urozmaicić tą pozycję, aby dawała jeszcze więcej przyjemności.
Pozycja misjonarska

Jak uatrakcyjnić pozycję misjonarską?

Poradnik Seksualny
Pozycja misjonarska jest jedną z najbardziej klasycznych pozycji seksualnych i zazwyczaj wybierana jest podczas pierwszych zbliżeń. Główną rolę w tej pozycji pełni mężczyzna, do którego należy najwięcej pracy. Kobieta leżąc w tej pozycji nie ma możliwości zbyt dużego rozwarcia pochwy, co sprawia, że doznania, jakie odczuwa zarówno on jak i ona są o wiele mocniejsze. Poleca się tą pozycję parom, które dopiero zaczynają ze sobą współżyć, ponieważ pozwala ona na lepsze poznanie się. Tak jak wspomniane było wcześniej pozycja misjonarska uważana jest za klasyczną, dlatego też może dość szybko się znudzić. W tym artykule mam kilka pomysłów jak ją urozmaicić i mieć z niej o wiele więcej satysfakcji i doznań.

Jak liczyć ruchy dziecka w brzuchu?

Ciąża i komplikacje
Lekarze zalecają zwykle liczenie ruchów dziecka w trzecim trymestrze ciąży lub wcześniej, wówczas, gdy przebiega ona nieprawidłowo oraz gdy minął termin porodu. Śledzenie ruchów dziecka pomaga matce odróżnić normalne ruchy dziecka od tych, które powinny być powodem do niepokoju.

Jak pobudzić dziecko w brzuchu?

Dolegliwości w ciąży
Niektóre mamy lubią kiedy dziecko wywija fikołki i kopie w brzuszku, zaś dla innych nie jest to zbyt przyjemne doznanie. Jednak kiedy dziecko przestaje się ruszać, to każda mama, bez względu na swoje upodobania zaczyna się martwić, że coś jest nie tak. Zarówno siła jak i ilość ruchów maluszka są dla nas wskazówką co do prawidłowego przebiegu ciąży. Warto pamiętać, że jak dziecko się nie rusza to najprawdopodobniej smacznie śpi i jest to całkowicie normalne. Co jednak, jeśli okres ten się wydłuża a my zaczynamy się martwić? Oto kilka wskazówek.
Tycie w brzuchu

Tycie w brzuchu - kto jest najbardziej narażony?

Odchudzanie
Prawie każda osoba z nadprogramowymi kilogramami nosi pewną ich ilość na brzuchu. Bardzo ważne jest poznanie swojego typu sylwetki aby pozbyć się ich raz na zawsze. Odkładanie się tłuszczu na brzuchu zależy od genów, typu sylwetki oraz sytuacji danej osoby. Przeczytaj artykuł, by dowiedzieć się nieco więcej na ten temat.