Tag: Sposób na naukę

nauka

Jak szybko nauczyć się historii?

Problemy z Nauką
Trudno dać prosty przepis na to, jak szybko nauczyć się historii. Każdy z nas jest inny, a co za tym idzie, będzie preferował różne sposoby przyswajania wiedzy. Sporo zależy od tego czy jesteśmy wzrokowcami czy też nie. Postarałam się zebrać tu różne rady i podpowiedzi. Może akurat znajdziesz wśród nich coś dla siebie. Dodam jeszcze, że najlepiej nie uczyć na ostatnią chwilę. I choć artykuł ten miał traktować głównie o szybkim nauczeniu się, postanowiłam udzielić tu też bardziej ogólnych wskazówek, które warto wprowadzić w życie wcześniej.


Podobne porady

Historie o duchach

Jak opowiadać straszne historie?

Zabawy dla Dzieci
Sposób opowiadania strasznych historii o duchach, upiorach i wiedźmach jest tak samo istotny jak historia sama w sobie. Słowa powinny być podkreślone zarówno mimiką, tonem głosu jak i efektami specjalnymi. Poniżej znajdziesz kilka trików i porad, które sprawią, że nawet niewinna opowieść o duszkach sprawi, że Twoi słuchacze będą mieć ciarki na plecach.
Uczący się studenci

Jak się szybko uczyć?

Problemy z Nauką
Uczymy się przez całe życie. Jednych rzeczy bardziej świadomie od innych. Uczęszczając jeszcze do szkoły, obojętnie na jakim etapie zdarza nam się, że musimy przyswoić wiedzę, która nas nie interesuje, a w związku z tym jej zapamiętanie jest dużo trudniejsze niż normalnie. Niestety nie ma złotego środka, należy poświęcić czas na naukę i nie ma innego wyjścia. Można sobie jednak tą naukę umilić i urozmaicić. Zdecydowana większość ludzi jest wzrokowcami, czyli zapamiętują dobrze dopiero to co zobaczą. Jeśli podczas sprawdzianu zdarzało Ci się oczyma wyobraźni widzieć w którym miejscu z zeszycie umieszczona jest odpowiedź na dane pytanie, czy było to na dole strony, czy po lewej stronie, możesz być pewny, że jesteś wzrokowcem. Druga, mniejsza grupa ludzi to słuchowcy, którzy są w stanie zapamiętać to co usłyszą. W jaki sposób mogą sobie ułatwić i umilić naukę zarówno jedni jak i drudzy?
ćwiczenie pamięci

Jak ćwiczyć pamięć i koncentrację?

Efektywna i Szybka Nauka
Naszą pamięć należy ćwiczyć, ponieważ niećwiczona traci stopniowo zdolność do szybkiego zapamiętywania i przyswajania informacji. Przykładowo dzieci, które uczą się regularnie, paradoksalnie poświęcają na naukę mniej czasu, ponieważ po „treningu” szybko zapamiętują. Jak zapamiętywać szybko i na długo? Dowiesz się czytając ten artykuł.
nauka

Jak uczyć się efektywnie?

Efektywna i Szybka Nauka
Wiele osób ma problemy z efektywną nauką. Objawia się to tym, że ucząc się wiele godzin, zapamiętujemy niewiele. Są różne przyczyny tego zjawiska, lecz istnieje kilka prostych sposobów aby sobie z tym poradzić. Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek.
Kobieta ubrana w flagę

Jak nauczyć się języka obcego?

Nauka Języków Obcych
Języki obce są coraz częściej wymagane przez pracodawców. Znajomość języków obcych umożliwia większą komunikatywność i zdolność porozumiewania się z obcokrajowcami. Jednak nie każdy ma „głowę do języków”. Jak temu zaradzić? Istnieje wiele łatwych i prostych sposobów. Poniżej znajdziesz kilka rozwiązań.
niebezpieczna dieta

11 najbardziej niebezpiecznych diet w historii·

Zdrowe Odżywianie
Atkins, South Beach, Zone. To tylko kilka diet, które zna prawie każdy. Jedni zachwalają je, twierdząc, że dzięki nim zrzucili zbędne kilogramy. Inni nienawidzą ich, bo okazały się nieskuteczne, a kosztowały ich sporo zdrowia. Należy jednak pamiętać, że dobra dieta to zrównoważona dieta, która dostarcza organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Nie daj się złapać na spektakularne efekty niektórych diet. To, że pozwalają ci schudnąć, nie oznacza, że są dla ciebie korzystne. Poniżej znajdziesz 11 najbardziej niebezpiecznych diet w historii. Miej się na baczności decydując się na którąkolwiek z nich.
rodzinne zwiedzanie

Dlaczego warto odwiedzić dwór w Chotyni?

Krajoznawcze
W okolicach Garwolina znajduje się dwustuletni murowany dwór, dzisiaj przeznaczony na cele komercyjne. Chotynia wzmiankowana była w kronikach już w początkach XVI wieku. Trzysta lat później, gdy wzniesiono dworek, dobra chotyńskie kupił poważany warszawski mieszczanin Stanisław Graybner. Chociaż rodzina Graybnerów przybyła do nas zza Odry, to jak większość niemieckich imigrantów z XVIII wieku szybko się spolszczyła.