Tag: Hortensja nawożenie

hortensja

Jak nawozić hortensję?

Ozdobne
Hortensja to piękna roślina, która jest ozdobą każdego ogrodu. Można ją uprawiać w doniczkach, ale najpiękniej wygląda rosnąc na rabatach kwiatowych. Poniżej dowiesz się w jaki sposób nawozić ją, by cieszyła oczy i była powodem do dumy.

Monstera: Uprawa, wymagania i pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
Monstera nie bez powodu wiedzie prym wśród roślin ozdobnych i cieszy się ogromną popularnością w gronie dekoratorów wnętrz czy miłośników flory. Przejść obok niej obojętnie trudno, bo rozmiary, jakie osiąga, są naprawdę okazałe. Wzrok przyciągają jej skórzaste, przypominające kształtem serce, liście. Do jej atutów zaliczyć należy także fakt, że nie jest zbyt chimeryczna i wymagająca w uprawie. Jakie warunki należy spełnić, aby monstera pięknie rosła w mieszkaniu? Kiedy najlepiej ją przesadzać i w jaki sposób rozmnażać? Jak często ją nawadniać i czym nawozić? Niezbędne wskazówki znajdziecie poniżej.

Hortensje: Zasady uprawy i pielęgnacji

Krzewy Ozdobne
Hortensja to jedna z piękniejszych roślin ogrodowych. Pochodzący z Japonii krzew zadomowił się w Polsce około 200 lat temu. Jej bujna bryła i wielkie kule kwiatów stanowią chlubę nie tylko przydomowych ogrodów – spotyka się ją w grupach albo rosnącą samodzielnie. Aby rosła prawidłowo, trzeba znać o niej kilka podstawowych faktów. Jakich? O hortensji i jej uprawie przeczytasz w artykule.

Choroby hortensji: Jak je rozpoznać i zwalczać?

Ozdobne
Hortensje to jedne z najpiękniejszych kwitnących krzewów. Ich okazałe, osiągające nawet 30 cm średnicy kwiatostany wzbudzają zachwyt i stanowią wspaniałą ozdobę ogrodów. Hortensja obficie kwitnie od czerwca do września, a ponownie zakwitnąć może nawet jesienią. W zależności od odmiany kwiaty są białe, kremowe, różowe lub niebieskie – można je też barwić, stosując specjalne preparaty. Często jednak nasz krzew prawie w ogóle nie kwitnie, a jego liście żółkną i brązowieją. Winne mogą być choroby i szkodniki, ale też nieprawidłowa pielęgnacja rośliny. Podpowiadamy, jak sprawić, by hortensja długo i obficie kwitła.

Jak prawidłowo suszyć hortensje?

Krzewy
Hortensja to bardzo okazała i wdzięczna roślina. Nie bez przyczyny zyskała miano "królowej ogrodów". Ten przydomek zawdzięcza przepięknym bujnym kwiatostanom, które stanowią wspaniałą ozdobę. Wraz z końcem lata hortensje przygotowują się do zimowania. Aby cieszyć się ich walorami w następnym sezonie, musimy poczynić kilka zabiegów pielęgnacyjnych. Poza tym nie musimy wcale się żegnać z tymi okazałymi kwiatami, gdyż możemy je zasuszyć. Jak to zrobić? Przekonasz się, czytając artykuł.

Monstera: Jak ją pielęgnować, by miała piękne liście?

Rośliny doniczkowe
Jeśli prześledzić zdjęcia roślin doniczkowych pokazywane w mediach społecznościowych, to te prezentujące urokliwą monsterę wysuwają się na absolutne prowadzenie. Okazałe - zdobione finezyjnymi "dziurami" i imponujących rozmiarów - liście są choćby absolutnym hitem Instagrama. W końcu nie od parady monstera otwiera zestawienie najbardziej popularnych kwiatów. Czego zatem warto dowiedzieć się o tej nietuzinkowej roślinie? Dlaczego brak wspomnianych dziur na jej liściach jest niepokojącym symptomem i świadczy o błędach popełnianych w pielęgnacji? Czego dowodem są ciemne plamy obecne na roślinie? Na którym parapecie postawić najlepiej doniczkę z monsterą? Jak często ją podlewać i czym najlepiej nawozić? Odpowiedź na te i inne pytania oraz garść cennych informacji można znaleźć poniżej.