Tag: Napięcie mięśni karku

ból karku

Jak wykonać ćwiczenia na ból karku?

Bóle Pleców

Bóle karku i barków można zlikwidować poprzez zastosowanie poniżej opisanych ćwiczeń. Są one bardzo proste i możesz je wykonać nawet podczas pracy.

 

Usiądź wygodnie na krześle. Staraj się przez cały czas oddychać równomiernie i powoli. Każdy etap powtarzaj 6 razy zanim przejdziesz do kolejnego. W przypadku zawrotów głowy przerwij ćwiczenie.Podobne porady

masaż shiatsu

Jak wykonać masaż shiatsu na ból karku?

Masaże
Masaż shiatsu łagodzi ból oraz napięcie mięśni pod warunkiem, że nie są one zbyt silne i nie towarzyszy im zaczerwienienie skóry. Osoba masowana powinna siedzieć na krześle lub na poduszce leżącej na podłodze. Poniżej przedstawiam sposób wykonania masażu shiatsu na bóle karku i barków.
pms

Jak sobie radzić z PMS?

Zdrowie Kobiety
Koniec z syndromem napięcia przedmiesiączkowego. W tym artykule poznasz 10 sposobów, aby zmniejszyć PMS. Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) pojawia się u większości kobiet w pewnym momencie ich wieku rozrodczego. Objawy mogą się wahać: począwszy od retencji wody, wahania nastroju i/lub depresji.
PMS

Jak radzić sobie z napięciem przedmiesiączkowym?

Zdrowie Kobiety
Nie wszystkie kobiety cierpią na PMS, jednak nawet co druga kobieta uskarża się na odczuwanie skutków napięcia przedmiesiączkowego. Są to głównie: obrzęk nóg, piersi, wzdęcia, bóle brzucha, trądzik, kołatanie serca oraz zaparcia lub biegunki. Do objawów psychicznych należą agresja, senność, depresja, gwałtowny apetyt na słodkie i słone potrawy, drażliwość i nerwowość. Objawy są bardzo uciążliwe, lecz można je zniwelować. Poniżej znajdziesz kilka cennych wskazówek.

Ćwiczenia rozciągające na ból szyi i karku

Ćwiczenia
Poniższe ćwiczenia rozciągające pomogą ci pokonać ból szyi i karku, a nawet zwalczyć senność. Możesz je wykonywać praktycznie wszędzie i o każdej porze dnia.
napięcie przedmiesiączkowe

Domowe sposoby na napięcie przedmiesiączkowe

Zdrowie Kobiety
Nieznośne rozdrażnienie, uderzenia gorąca tuż przed menstruacją. Znasz to aż za dobrze? Syndrom napięcia przedmiesiączkowego (PMS) dokucza aż 55% z nas. Zamiast co miesiąc przeżywać ten koszmar, zastosuj kilka skutecznych metod na złagodzenie objawów. Zdziwisz się jak niewiele trzeba, żeby uwolnić się od tej niewygodnej dolegliwości.
ból karku

Jak uśmierzyć ból karku?

Ból Szyi
Jeden nieuważny ruch i czujesz ostry, kłujący ból w karku. Z trudem ruszasz głową. Sen nie przynosi ulgi. Zastanawiasz się, co może być przyczyną tej męki. Czasem winna jesteś sama, spędzając długie godziny przed źle ustawionym monitorem komputera. Ból może być też efektem przemarznięcia lub stresu – mięśnie obręczy barkowej spinają się, gdy jesteśmy zdenerwowani. Takie bóle karku możesz sama złagodzić . Gdy jednak to nie pomaga, wówczas koniecznie zasięgnij porady lekarza.
hipotonia u niemowlaka

Napięcie mięśniowe u niemowlaka - jak je zwalczyć?

Zdrowie Niemowlaka
Kłopoty z prawidłowym napięciem mięśniowym rozpoznane się u coraz większej liczby niemowlaków. U niektórych niemowląt mięśnie naprężają się zbyt mocno, u innych natomiast bywają za wiotkie. Podpowiadamy, co zrobić, by wszystko wróciło do normy. Turlanie na wielkiej dmuchanej piłce to jedno z ćwiczeń polecanych dzieciom przy nadmiernym napięciu mięśniowym. Efekty zauważa się już po kilku tygodniach.