Tag: Jak bezpiecznie schudnąć

spacer

Jak zrzucić brzuch chodząc?

Chodzenie
Do zrzucenia brzuszka wcale nie potrzeba intensywnych i wycieńczających treningów. Codzienny szybki spacer pozwoli ci zrzucić zbędne kilogramy i sprawi, że twój brzuch znowu będzie płaski. Najlepsze rezultaty daje co najmniej godzinny spacer, najlepiej zaraz po posiłku. Oto, co jeszcze musisz zrobić, żeby zrzucić brzuch:
odchudzanie

Jak szybko schudnąć przed wakacjami?

Odchudzanie
Został miesiąc do wakacji! Na plaży chcesz zaimponować piękną sylwetką? Już dziś wskocz w strój sportowy i zacznij ćwiczyć. Te ćwiczenia pozwolą ci m.in. zwiększyć wytrzymałość, spalić tkankę tłuszczową, poczuć się silniejszą nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Trening, który ci proponuję, angażuje wszystkie partie ciała, kładąc duży nacisk na te, które eksponujemy na plaży – brzuch, przedramiona i nogi.
utrata wagi

Jak schudnąć stosując suszone figi i ocet jabłkowy?

Odchudzanie
Złe nawyki żywieniowe, tryb pracy i brak aktywności fizycznej to najczęstsze przyczyny zwiększenia ilości tkanki tłuszczowej. Nieatrakcyjny wygląd powoduje nie tylko pogorszenie stanu zdrowia, lecz także wpływa na samopoczucie i samoocenę. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj środek na utratę wagi.
odchudzanie

Czynniki, które pomogą zrzucić zbędne kilogramy

Odchudzanie
Zrzucenie zbędnych kilogramów nie jest ważne ze względów wizualnych, a zdrowotnych. Jeżeli cierpisz z powodu nadwagi, to prawdopodobieństwo wystąpienia u ciebie cukrzycy, nadciśnienia czy podwyższonego poziomu cholesterolu jest wyższe, niż u osób z prawidłową wagą. Jeżeli chcesz zrzucić zbędne kilogramy, to musisz wiedzieć, że nie wszystko zależy od tego co i ile zjadasz. Istnieje kilka prostych czynników, które w połączeniu ze zdrową dieta pomogą zrzucić zbędne kilogramy.

Dieta pudełkowa: Zalety i wady

Zdrowe Odżywianie
Pozbycie się nadprogramowych kilogramów nie jest łatwym zadaniem – wymaga poświęceń i znajomości zasad zdrowego odżywania. Dlatego coraz więcej osób korzysta z fachowych porad dietetyków, którzy podpowiadają, jak idealnie zbilansować posiłki i schudnąć bez efektu jo-jo. Kluczowe jest regularne spożywanie posiłków dostarczających odpowiednią liczbę kalorii oraz wartości odżywczych. I choć z czasem przeliczanie plasterków wędliny czy porcji ryżu na kalorie staje się coraz łatwiejsze, to codzienne przygotowywanie posiłków zajmuje sporo czasu i wymaga cierpliwości. Dlatego rekordy popularności biją tzw. diety pudełkowe, czyli dietetyczny catering. Specjalne firmy dostarczają klientom do domu lub pracy zbilansowane posiłki na cały dzień, dzięki którym odchudzanie ma być prostsze i efektywniejsze. Czy jednak dieta pudełkowa jest zdrowa i bezpieczna? Jakie są jej największe zalety i wady?

Monodieta: Dlaczego jest śmiertelnie niebezpieczna?

Odchudzanie
Stosowanie monodiety to coraz popularniejsza metoda na osiągnięcie upragnionej sylwetki. Tego typu sposób odżywiania się polega na spożywaniu wyłącznie jednego produktu (lub jednego rodzaju produktów) pod różnymi postaciami. Twórcy monodiet bazują zazwyczaj na ich odchudzających właściwościach. Niestety, często przynosi to skutek odwrotny do zamierzonego – organizm nie otrzymuje podstawowych składników odżywczych i spowalnia metabolizm. Jak działają monodiety i dlaczego ich stosowanie jest tak niebezpieczne?

Sześć ziół, które przyspieszą odchudzanie

Odchudzanie
Walka z nadprogramowymi kilogramami często jest długa, męcząca i pełna wyrzeczeń. Faktem jest, że oprócz zbilansowanej diety i aktywności fizycznej potrzebna jest bardzo silna motywacja i dużo cierpliwości. Na szczęście można skutecznie przyspieszyć proces odchudzania i to w naturalny sposób. Do codziennej diety wystarczy włączyć odpowiednie zioła. W ten sposób poprawimy przemianę materii, wzmocnimy jelita i wesprzemy organizm w procesach detoksykacji. A co najważniejsze – przyspieszymy tempo spalania tkanki tłuszczowej. Sprawdź, jakie zioła są najlepsze w trakcie diety redukcyjnej.

Najbardziej niebezpieczne diety: Rujnują zdrowie i powodują jo-jo

Odchudzanie
Szczupła sylwetka i jędrna skóra to upragniony cel wielu osób. Niestety walka z nadprogramowymi kilogramami nie jest łatwa. Wymaga dużej motywacji, samodyscypliny, a także wielu wyrzeczeń. Nic dziwnego, że diety cud „bez głodzenia się”, „pięciodniowe” czy polegające na tym, że „jesz, co chcesz” biją rekordy popularności. Niestety wiele z nich jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Okazuje się, że popularne diety wyniszczają wątrobę i nerki, obciążają jelita, a nawet mogą być niebezpieczne dla serca. Niemal wszystkie powodują groźne niedobory i osłabiają odporność. Jakby tego było mało, ich zakończenie bardzo często prowadzi do efektu jo-jo. Sprawdź, które popularne diety mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Witaminy i minerały, które pomagają schudnąć

Odchudzanie
Odchudzanie to żmudny i długotrwały proces, który często wymaga wielu wyrzeczeń. Najczęstszą przyczyną nadwagi i otyłości jest niezdrowa i zbyt kaloryczna dieta, a także brak regularnej aktywności fizycznej. Zmiana stylu życia jest więc kluczowa, by móc cieszyć się szczupłą sylwetką. Warto pamiętać o tym, by dieta odchudzająca była zbilansowana – popularne diety cud czy głodówki mogą nam wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym proces redukcji tkanki tłuszczowej będzie nieco szybszy. Sprawdź, które witaminy i minerały włączyć do diety, by przyspieszyć metabolizm i łatwiej chudnąć.