Tag: Kieliszki do białego wina

kieliszek do wina

Jak wybrać odpowiednie kieliszki do wina i szampana?

Czerwone wino
Mają różne kształty i rozmiary – kieliszki do wina są w użyciu już od setek lat. Szkło stało się na tyle istotnym elementem nakrycia stołu, że doszliśmy już do punktu, w którym dany rodzaj wina podaje się w specjalnie przygotowanym do tego celu kieliszku. Odpowiedni kieliszek wydobywa smak danego wina lub szampana, jego aromat i charakter. Naukowo potwierdzono, że kształt kieliszka ma wpływ na różne związki znajdujące się w winie i odczuwalnie zmienia jego smak i aromat. Kieliszki do wina nie powinny być barwione ani grawerowane. Najlepiej, jeśli są zrobione z cienkiego kryształu. Jeśli chcesz w pełni cieszyć się smakiem wina lub szampana, wybranie odpowiedniego kieliszka jest kwestią zasadniczą. Poniżej podaje kilka wskazówek, którymi należy się kierować dokonując wyboru.


Podobne porady

wino czerwone

Jak podawać wino?

Łączenie win i potraw
Serwowanie wina jest sztuką, a popełnienie faux-pas z pewnością zostanie zauważone. Jak uniknąć błędów i postępować zgodnie z zasadami savoir-vivre?
Kieliszki na jajka z wytłaczanek

Jak zrobić kieliszki na jajka z wytłaczanek?

Dekoracje Wielkanocne
Wielkanoc to święto mocno kojarzone z jajkami. Warto więc pomyśleć nie tylko o tym, gdzie kupić smaczne, najlepiej ekologiczne jajka, ale też w jaki sposób je podamy. Na pewno nie powinno zabraknąć dań jajecznych. Ale mimo wszystko każdy powinien mieć też dostęp do samych jajek. I tu pojawia się problem, jak podać jajko? Oczywiście w specjalnym od tego celu kieliszku. Ale przecież nie muszą to być wciąż te same kieliszki, których używasz każdego roku. Nie, nie chodzi mi o to, żebyś biegła do sklepu i kupiła nowe. Zrób sama kieliszki na jajka w tym roku! Niech będą kolorowe, a przede wszystkim nietłukące. Jest to też dobra propozycja na zajęcie dzieci.
podstawki pod kieliszki na Halloween

Jak zrobić podstawki pod kieliszki na Halloween?

Dekoracje na Halloween
Oryginalne drinki na Halloween to nie wszystko. Trzeba się również zatroszczyć o to, żeby je odpowiednio podać. Na początek – podstawki pod kieliszki. Oczywiście obowiązkowo z motywem pajęczyny.
Ozdabianie lampek

Jak ozdobić kieliszki?

Materiały i elementy dekoracyjne
Kolejny z wielu pomysłów na ozdobienie zwykłych lampek do wina czy koniaku (ale również kieliszków, szklanek czy wazonów szklanych). Dzięki kilku prostym zabiegom zamienisz swoje lampki na niezwykle eleganckie i wytworne. Będą wyglądać jak nowe, poważnie.
wino

Jak serwować wino?

Podawanie wina
Wino to trunek szlachetny, który wymaga wyjątkowej oprawy. Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się jaką powinno mieć temperaturę, w jaki sposób należy je podawać i jak sprawdzić, czy wino, które pijesz jest naprawdę dobre.
Lodowe kieliszki

Jak zrobić kieliszki z lodu?·

Shoty
Przygotowanie tych kieliszków zajmuje 30 minut, jednak kolejne półtorej godziny trzeba poświęcić na ich zamrożenie. Jest to zatem czasochłonne, jednak się opłaca. Lodowe kieliszki zrobią wrażenie na wszystkich gościach. Bo któż lubi pić ciepły alkohol w środku lata?
Wino właściwości zdrowotne

10 zaskakujących korzyści zdrowotnych płynących z picia wina

Podawanie wina
Czy jesteś na to gotowa? Wino jest zdrowe! Tak! Jakże często otwieramy butelkę wina po ciężkim dniu pracy, mając pewne wyrzuty sumienia. Po pierwszym łyku jakiś głos z tyłu głowy mówi nam, żeby przestać, choć czujemy, że naprawdę jest to nam potrzebne. Myślisz: "To nie jest dla mnie dobre". Prawdą jednak jest, że picie wina może przynieść nam wiele zaskakujących i niezwykłych korzyści zdrowotnych. Kieliszek czerwonego, białego czy różowego wina jest doskonałym tonikiem, o ile zatrzymamy się na jednym kieliszku. Jest wspaniałe i nawet Jezus nie stronił od tego napoju! Zapoznajmy się więc z 10 zaskakującymi właściwościami zdrowotnymi wina.