Tag: Góry

Bieszczady

Co zwiedzić w Bieszczadach?

Krajoznawcze
Turystyka bieszczadzka kojarzy się wyłącznie z turystami niosącymi na plecach cały dobytek, jedzących konserwy i śpiących na polach namiotowych. Nie krytykujemy takich turystów, ale rozumiemy, że nie każdemu taka forma uprawiania turystyki pasuje, bo nie każdy lubi spać w mokrych ubraniach w przeciekającym namiocie oraz naklejać kolejne plastry na opuchnięte stopy. Poniżej przedstawiamy Bieszczady samochodem - ciekawe miejsca.
wycieczka górska

Jak spakować plecak na wycieczkę w góry?

Weekendowe
Wycieczka w góry może być bardzo relaksująca, jeżeli przygotujemy się do niej na tyle dobrze, że nie zaskoczy nas żadna sytuacja. Poniżej znajdziesz spis rzeczy, które obowiązkowo powinieneś zabrać ze sobą, aby czuć się pewnie w każdej sytuacji.


Podobne porady

Morskie Oko

Jak zaplanować wycieczkę pieszą w Tatry?

Krajoznawcze
Jeżeli pierwszy raz wybierasz się na wycieczkę pieszą w Tatry, pomimo, że wydaję się ona tylko dłuższym spacerkiem, warto być przygotowanym na wszystko. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak zaplanować taką wycieczkę, aby była ona bezpieczna i przyjemna.
Wycieczka w góry

Co zabrać w góry?

Ogólne porady
Wędrówki po górach są bardzo popularną formą aktywnej rozrywki. Jednak niestety nadal zbyt często zdarzają się amatorzy wycieczek, którzy ruszają na wyprawę bez odpowiedniego przygotowania i sprzętu. Nasza nacja ma w krwi samodzielność i niezależność, jednak nieodpowiedzialne postępowanie w górach może skończyć się tragicznie. Nieodpowiednie przygotowanie może nas skutecznie zniechęcić do pieszych wędrówek, ponieważ nie ma nic bardziej meczącego niż bolesne obtarcia na stopach, którym nie potrafimy zaradzić, lub palące uczucie pragnienia, gdy nie mamy ze sobą, ani odrobiny wody. Warto więc zapoznać się z podstawową listą rzeczy potrzebnych nam na wycieczkach i pamiętać o niej w przyszłości.
plecaki turystyczne

Jak wybrać plecak turystyczny?

Backpacking
Dobierz pojemność plecaka odpowiednią dla twoich potrzeb. Inna będzie potrzebna na weekendowy wypad, a inna na cały tydzień. Przeanalizuj więc, jak długie będą najczęściej twoje wypady. Jeżeli jednak czasem wyjeżdżasz na 2 dni, a czasem na 2 tygodnie, spraw sobie dwa plecaki.
Bieszczady

5 najlepszych atrakcji w Bieszczadach·

Polska
Bieszczady są piękne i każdy ich zakątek wart jest zobaczenia. Można spędzić tu miesiące czy nawet lata a widoki oraz tutejsze miejsca będą nas zawsze zaskakiwać i się nigdy nie znudzą. Jeśli jednak masz mało czasu to poniżej przedstawiam 5 atrakcji, które koniecznie musisz zobaczyć.