Tag: Ość w gardle co robić

ość w gardle

Jak postępować z ością w gardle?

Przepisy świąteczne
Dania rybne należy jeść niezwykle ostrożnie. Ości są bardzo ostre i z łatwością mogą się wbić nam w gardło, przełyk czy migdałki. W takich sytuacjach konieczna jest wizyta u laryngologa. Jeśli czujemy wbitą ość, jedzenie chleba czy ziemniaków nam nie pomoże - ość może przez to wbić się jeszcze głębiej, co może utrudnić jeszcze bardziej jej zlokalizowanie i wyjęcie.
ość w gardle

Co zrobić, gdy ość stanie w gardle?

Inne Choroby
Utknięcie ości w gardle może być bardzo irytujące i niekomfortowe. Jednak zdarza się dość często, zwłaszcza osobom, które uwielbiają ryby. Należy je więc jeść bardzo ostrożnie, jednak zdarza się, że przeoczymy jakąś ość i utknie nam ona w gardle. Co wtedy robić?


Podobne porady

globus histericus - leczenie

Jak leczyć globus histericus?

Stres

Czy czasami czujesz jakby coś utknęło ci w przełyku i nie możesz się tego pozbyć? Jesteś zdrowy, przełykanie śliny nic nie pomaga a ty ciągle czujesz gulę w gardle? Może masz wrażenie jakby ktoś cię dusił lub wbijał ci palec w krtań co sprawia, że jest ci cały czas niedobrze i czujesz nudności?

 

Uczucie duszenia czy gula w gardle to globus histericus (kula histeryczna) i związany jest z zaburzeniami na tle nerwowym. Wiele osób doświadcza tej przypadłości kiedy zmienia się ich stan emocjonalny (smutek, wzruszenie, szczęście). Zwykle nie ma powodów do niepokoju gdyż zjawisko to, jest zupełnie normalną odpowiedzią organizmu na silne przeżycie (jak zjawisko walki czy ucieczki). Jednakże w przypadkach, gdy zjawisko guli w gardle występuje często i bez powodu lub uczucie duszenia przeciąga się w czasie, wówczas należy zgłosić się do lekarza (gula w gardle może być objawem nerwicy).

 

To co musisz wiedzieć to fakt, że uczucie guli w gardle nie jest zagrożeniem i jest nieszkodliwe. W rzeczywistości nic tam nie ma (możesz normalnie jeść i oddychać) a uczucie duszenia jest po prostu objawem lęku. Leczenie globus histericus polega w rzeczywistości na wyeliminowaniu lęku i uspokojeniu się.

suchość w ustach

Domowe sposoby na suchość w gardle

Inne Choroby
Często zasycha ci w gardle? Nie musi to być związane z tym, że masz w zwyczaju krzyczeć, czy mówić głośno. Suchość w gardle to przypadłość, która wynika z problemów w produkcji odpowiedniej ilości śliny. Może to być skutkiem ubocznym zażywania niektórych leków (np. antyhistaminowych lub antyalergicznych, obniżających ciśnienie krwi, antydepresantów lub leków na serce). Inną przyczyną może być menopauza, palenie papierosów, naświetlanie lub chirurgiczne usunięcie ślinianek. Suchość w ustach może mieć też banalne podłoże – niewystarczające nawodnienie organizmu (należy pić minimum 8 szklanek wody dziennie). Niezależnie od tego, co jest przyczyną twoich problemów, poniżej poznasz sprawdzone domowe sposoby, które pozwolą ci się ich pozbyć.

Jak usunąć ość z gardła?

Przepisy świąteczne
Okres bożonarodzeniowy to czas w którym izby przyjęć są pełne osób, którym wbiła się w gardło ość. Aby uniknąć tej przykrej przypadłości powinniśmy jeść ryby przy mocnym świetle oraz ostrożnie i bez pośpiechu przeglądać ich mięso w poszukiwaniu ości. Czasami jednak pomimo podjęcia wszelkich środków ostrożności ość wbija się w migdałki czy gardło powodując nie lada dyskomfort. Jak ją usunąć?
inhalacja

Jak nawilżyć śluzówkę nosa i gardła?

Choroby Układu Oddechowego
Wysuszona, podrażniona śluzówka nosa i gardła to częsta przypadłość, zwłaszcza w sezonie grzewczym. Przy znacznym wysuszeniu śluzówki pojawić może się drapanie, łaskotanie czy pieczenie gardła, a niekiedy nawet ból i przewlekła chrypka. Na szczęście istnieją sprawdzone domowe sposoby, które pomogą nam pozbyć się problemu.
pleśniawki sposoby

Jak w naturalny sposób pozbyć się pleśniawek?

Zapalenie Dziąseł
Pleśniawki są to bolesne białe plamy które mogą pojawić się na języku, wewnętrznej stronie policzków czy dziąsłach. Najczęstszą przyczyną powstawania pleśniawek są drożdżaki, które atakują najmocniej, gdy nasz organizm jest osłabiony. Często pojawiają się kiedy niedawno zakończyliśmy antybiotykoterapię lub kiedy przez dłuższy czas stosujemy niezdrową dietę. Bez względu na przyczynę powstawania pleśniawek, istnieje wiele sposobów na radzenie sobie z nimi. Zacznij jednak od skutecznych, domowych sposobów. Oto kilka z nich.

Pięć naturalnych sposobów na kaszel

Przeziębienia i Grypa
Każdego dnia jesteśmy otoczeni przez szereg bakterii, wirusów czy cząsteczki kurzu, które przedostając się do naszego organizmu, powodują kaszel i przeziębienie. Niestety w wielu przypadkach nie da się im zapobiec. Co prawda, możemy starać się unikać ich za wszelką cenę, ale prędzej czy później przychodzi moment, kiedy jednak łapiemy wirusa. Jak należy sobie radzić w kłopotliwych, chorobowych sytuacjach? Poniżej znajdziecie przepisy na kilka naturalnych mikstur na zwalczenie kaszlu. Napój czosnkowy Czosnek jest powszechnie znany ze swoich antybakteryjnych i antyzapalnych właściwości. Składniki: Trzy ząbki czosnku Łyżka miodu Wrzuć ząbki czosnku do kubka i zalej je wrzątkiem. Możesz dodać również odrobinę oregano. Pozostaw w spoczynku, aż uzyska temperaturę pokojową i dodaj miodu. Spożywanie napoju zwalczy przeziębienie i kaszel, a także udrożni zatkane drogi oddechowe.