Tag: Ostroga piętowa

ostroga piętowa

Co to jest ostroga piętowa i jak ją leczyć?

Kości, Stawy i Mięśnie
Z dnia na dzień zaczynasz odczuwać coraz większy ból w stopie podczas chodzenia. Zmieniasz więc buty na wygodniejsze, starasz się też ograniczyć dłuższe chodzenie. Moczysz nogi w wodzie z solą. Ale ból nie odpuszcza. W końcu zaczyna dokuczać ci nawet wtedy, gdy siedzisz lub leżysz. Jest tak dotkliwy, przeszywający, że nawet lekki nacisk na stopę lub założenie buta o twardszej podeszwie, wywołuje łzy. Obrzęknięta stopa nieustannie pulsuje. Czy wiesz, że najprawdopodobniej cierpisz na ostrogę piętową?
ostroga piętowa

Jak leczyć ostrogę piętową?

Kości, Stawy i Mięśnie
Uporczywy, przeszywający ból w pięcie, który odczuwamy przy każdym kroku, to charakterystyczny objaw tzw. ostrogi piętowej. Ból najbardziej dokucza rano, tuż po wstaniu z łóżka, kiedy stawiamy pierwsze kroki. Gdy się rozruszamy, nieco ustępuje. Pod potoczną nazwą ostrogi piętowej kryje się kilkumilimetrowe zwapnienie, wyglądem przypominające haczyk czy kieł skierowany ostrym końcem w stronę palców. Jest ono widoczne na zdjęciu RTG stopy. Jednak to nie narośla kostne odpowiadają za ból. Jego przyczyną jest przewlekły stan zapalny. Dlatego właściwa nazwa tej choroby to zapalenie rozcięgna podeszwowego. Jak leczyć ostrogę piętową?
osroga piętowa

5 domowych sposobów na ostrogi piętowe

Kości, Stawy i Mięśnie
Ostroga piętowa powstaje na skutek przewlekłego stanu zapalnego w okolicy kości piętowej. Ból pięty (z tyłu lub w środku) odczuwalny jest najpierw przy chodzeniu, ale z czasem przybiera na sile i nie ustępuje nawet, gdy siedzisz lub leżysz. Ból najczęściej łagodzimy środkami przeciwbólowymi i fizjoterapią. Okazuje się jednak, że istnieją również domowe sposoby na ostrogi piętowe. Jakie? Dowiesz się z tej porady.


Podobne porady

bez lilak

Jak zrobić nalewkę z bzu lilaka na ostrogi piętowe?

Kości, Stawy i Mięśnie
Ostroga piętowa to bardzo bolesna przypadłość, która nasila się z czasem uniemożliwiając chodzenie. Jej przyczyną jest stan zapalny w miejscu, w którym kość pięty łączy się rozcięgnem piętowym. Najczęstszą terapią w przypadku ostrogi są leki przeciwbólowe połączone z zabiegami fizjoterapeutycznymi. Istnieje jednak skuteczny domowy sposób, który pozwoli ci wygrać walkę z bólem - nalewka z bzu lilaka. Możesz stosować ją w postaci okładów na skórę lub przyjmować doustnie. Przepis poniżej.