Tag: łazienka

pomysł na łazienkę

Jak malować ściany w łazience?

Podłogi i sufity
Malowanie pomieszczeń w domu wymaga przygotowania i wcześniejszego planowania. Każde z nich jest inne a łazienka stanowi największe wyzwanie jeśli chodzi o malowanie ścian. To szczególne pomieszczenie posiada bowiem mnóstwo zakątków, często jest stosunkowo małe (w blokach) a powietrze jest bardzo wilgotne. Jeśli nie wiesz jak zabrać się do malowania łazienki przeczytaj poniższe porady a Twoja łazienka będzie wyglądała jak malowana przez prawdziwych fachowców.
mała łazienka

Jak powiększyć małą łazienkę?

Planowanie aranżacji wnętrz
Wiele osób, zwłaszcza mieszkających w blokach ma małe łazienki. Niestety nie da się ich fizycznie powiększyć, ale można sprawić, że będą wydawały się być większe niż są w rzeczywistości. Poniżej znajdziesz kilka porad co zrobić, aby twoja mała łazienka wydawała się być optycznie większa.
oświetlenie łazienki

Jak oświetlić łazienkę?

Oświetlenie
Planujesz oświetlenie łazienki jednak brakuje ci pomysłu? Jeśli tak, poniżej znajdziesz kilka wskazówek oraz zasad, których należy się trzymać aby uzyskać perfekcyjne oświetlenie łazienki.
bezpieczna łazienka

Jak urządzić łazienkę, by była bezpieczna?

Inne

Planując wyposażenie mieszkania, bądź domu ze szczególną uwagą oglądamy magazyny wnętrzarskie, dobieramy kolory ścian, zastanawiamy się nad zakupem designerskich elementów, które nadadzą pomieszczeniom wyrazu. Zdajemy sobie jednocześnie sprawę, że dom nasz, nie będzie muzealnym wnętrzem, lecz miejscem w którym toczyć się będzie życie.

 

Nasz dom powinien być nie tylko wysmakowany pod względem estetycznym, ale także bezpieczny w użytkowaniu. Zasady te dotyczą także domowych łazienek i toalet. Szczególne wyzwanie staje przed rodzicami małych pociech, bądź też żyjącymi pod jednym dachem wielopokoleniowymi rodzinami.

 

Obecność młodych domowników, jak i tych w "sile wieku", wymusza szczególną troskę o ich bezpieczeństwo. Pamiętajmy jednak, że nie tylko wiek jest tu wyznacznikiem. Niezależnie od tego ile sobie liczymy lat powinniśmy zadbać o to, by nasz dom i jego wyposażenie było nam "przyjazne", niwelowało wszelkie zagrożenia i zapewniało życie w zdrowym otoczeniu.

akcesoria łazienkowe, wyposażenie łazienki, dodatki łazienkowe, aranżacja łazienki, wystrój łazienki

Jak zaaranżować i wyposażyć łazienkę?·

Aranżacja wnętrz
Budujesz, remontujesz czy tylko urządzasz łazienkę? Warto na tym etapie zastanowić się na kilkoma ważnymi kwestiami dotyczącymi tego pomieszczenia by stworzyć nie tylko w pełni funkcjonalną ale i niezwykle oryginalną i efektowną świątynię urody i relaksu w duchu SPA & Wellness.
czyszczenie lustra

Jak wyczyścić lustro?

Mycie okien
Czyste lustra są doskonałym elementem dekoracyjnym, który dodaje pomieszczeniom głębi. Z czasem większość luster w naszych domach brudzi się i zachodzi pozorną „mgłą”. Czasem stojąc na wprost nich z trudem dostrzegamy swoją własną twarz! Jeśli chcesz, by lustra w twoim domu wyglądały jak nowe, przeczytaj jak szybko i skutecznie je wyczyścić.
odnowiona łazienka

Jak upiększyć łazienkę?

Stylizacja wnętrz
Nie ma znaczenia, czy właśnie wprowadziłaś się do nowego domu i nie wiesz jak udekorować łazienkę, czy też wymaga ona modernizacji, możesz to zrobić naprawdę niskim kosztem. Upiększenie łazienki jest bardzo proste, a efekt będzie naprawdę zaskakujący. Najważniejsze, by mimo niskiej ceny, całość nie wyglądała tanio i kiczowato. Przeczytaj poniższe wskazówki, a dowiesz się jak to zrobić.
czyszczenie toalety

Jak posprzątać łazienkę w 15 minut?

Środki czyszczące
Widzisz tytuł tego artykułu i sama nie wierzysz w to co czytasz? Ile razy zastanawiałaś się jak uporać się ze sprzątaniem łazienki w jak najszybszym czasie, ale niestety nie wpadłaś na żaden konkretny pomysł. Proponuję Wam dziś prawdziwy kurs szybkiego sprzątania w łazience. A wiadomo, że sprzątać powinno się często, żeby wanna się nie zapuściła, fugi nie zszarzały, pająki nie zadomowiły, a pasta do zębów bez reszty nie pokryła umywalki, nie wspominając już o lustrze.
łazienka

Jak ładnie urządzić łazienkę?

Style aranżacji
Łazienka jest ważnym pomieszczeniem naszego mieszkania, czy domu. Obecnie nastała moda na dopieszczanie absolutnie każdego kąta. Łazienki również. I bardzo dobrze! Niech i ona będzie dokładnie przemyślanym i zaaranżowanym pomieszczeniem. Niech goście odwiedzający nas - podziwiają nawet łazienkę. Oto krótki przewodnik co możesz z nią zrobić aby wyglądała atrakcyjnie.
wanna

Wanna czy brodzik - co wybrać?

Planowanie aranżacji wnętrz
Jeśli przygotowujesz się do remontu łazienki i myślisz o tym co do niej wstawić - wannę czy brodzik, służę kilkoma radami. W sklepach z armaturą łazienkową można dostać zawrotu głowy, wybór więc nie jest taki łatwy. Wiele zależy od tego, do czego chcesz wykorzystywać wannę lub brodzik, czy masz małe dzieci, osoby starsze wśród domowników i jakie są twoje własne upodobania.