Tag: Krajobrazy

Bieszczady

Co zwiedzić w Bieszczadach?

Krajoznawcze
Turystyka bieszczadzka kojarzy się wyłącznie z turystami niosącymi na plecach cały dobytek, jedzących konserwy i śpiących na polach namiotowych. Nie krytykujemy takich turystów, ale rozumiemy, że nie każdemu taka forma uprawiania turystyki pasuje, bo nie każdy lubi spać w mokrych ubraniach w przeciekającym namiocie oraz naklejać kolejne plastry na opuchnięte stopy. Poniżej przedstawiamy Bieszczady samochodem - ciekawe miejsca.


Podobne porady

wycieczka górska

Jak spakować plecak na wycieczkę w góry?

Weekendowe
Wycieczka w góry może być bardzo relaksująca, jeżeli przygotujemy się do niej na tyle dobrze, że nie zaskoczy nas żadna sytuacja. Poniżej znajdziesz spis rzeczy, które obowiązkowo powinieneś zabrać ze sobą, aby czuć się pewnie w każdej sytuacji.
Wielkanoc w Bieszczadach

Gdzie na Wielkanoc? Wielkanoc w górach

Zwyczaje Wielkanocne
Mimo rodzinnego charakteru tych świąt coraz częściej Wielkanoc świętujemy poza domem. Jak zaplanować ten czas by spędzić go bez nudy? A może warto spędzić tegoroczną Wielkanoc w Bieszczadach?
wczasy w Bieszczadach

Co robić w Bieszczadach?

Krajoznawcze
Według wszystkich prognoz w tym roku lato będzie suche i upalne. To dobra wiadomość dla każdego planującego wczasy w Polsce. Szczególnie dobre prognozy są dla rejonu południowo-wschodniej Polski, co za tym idzie - zastanówmy się jak spędzić wczasy w Bieszczadach.
Bieszczady - wakacje

Co warto zobaczyć w Bieszczadach?

Atrakcje turystyczne
Według legendy nazwa tej krainy pochodzi od istot z piekła rodem. Biesy i dziś można spotkać na bieszczadzkich szlakach. Ale nie ma co ich się bać…Jak wieść niesie dawno temu dwa rodzaje diabłów – biesy i czady – grasowały po górskich zboczach i… straszliwie się nudziły. Nikt nie chciał osiedlać się w pobliżu, nie miały zatem komu płatać psikusów. W końcu uznały, że – aby przyciągnąć ludzi – w ich krainie prócz zła musi być dobro. Rzuciły więc monetą – biesy pozostały złe, a czady stały się dobre. Od tej pory ludzie zaczęli się tu osiedlać i nadal żyją z czortami w zgodzie.
Szlakiem cerkwi - Bieszczady

Cerkwie w Bieszczadach - szlakiem architektury drewnianej

Atrakcje turystyczne
Przed wojną było na tych terenach ok. 180 cerkwi. Do dziś przetrwało ok. 50, m.in. ta pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Bystrem (z pocz. XX w.). Obecnie jest to świątynia rzymskokatolicka. Dziki Wschód – tak nazywano te piękne góry na pograniczu Polski i Ukrainy. Do dziś otacza je romantyczna aura. To skutek m.in. burzliwej historii tych terenów. Ich rodowitych mieszkańców wysiedlono, a na ich miejsce przyjeżdżali ludzie z innych stron Polski, którzy czuli się tu trochę jak pionierzy kolonizujący Nowy Świat. Warto poświęcić weekend na wędrówkę po śladach pierwotnych mieszkańców. Ich stare domy i urokliwe świątynie jeszcze gdzieniegdzie przetrwały.
Pstrąg Bieszczadzki a`la Solina

Pstrąg wędzony a`la Bieszczady

Inne zdrowe przepisy
Pewnie nie raz widziałeś zdjęcia uwędzonego pstrąga i pewnie nie raz patrząc nań pociekła ci ślina. Dzięki mojej poradzie dowiesz się jak uwędzić pstrąga szybko i smacznie. Recepta jest prosta, a efekt na pewno cię zaskoczy. Smakując pyszną, ciepłą, własnoręcznie uwędzoną, mieszkającą w górskich potokach rybkę poczujesz się jak nad Soliną w Bieszczadach.
Bieszczady Solina

Jak spędzić weekend z dzieckiem nad Soliną?

Polska
Podzielę się z Wami przepisem na wyjątkowy weekend w Bieszczadach nad Soliną. Dowiedz się jak spędzić czas bez chwili na nudę i nie tracąc fortuny. Noc na jachcie spędzoną razem z ojcem - bohaterem i zdobywcą twoje dzieci zapamiętają na długo a wspólne wyjazdy po przygodę na stałe wpiszą się w wasz rodzinny kalendarz.