Tag: Zimne stopy leczenie

krążenie krwi

Jak poprawić krążenie krwi?

Choroby Układu Krążenia
Na złe krążenie uskarża się wiele osób. Jednym z charakterystycznych objawów tej przypadłości są zimne dłonie i stopy oraz ich cierpnięcie. Złe krążenie krwi jest przyczyną wolnej przemiany materii jednak może być również reakcją organizmu na ekstremalne zmiany temperatury. W każdym jednak przypadku objawy złego krążenia można zminimalizować naturalnymi sposobami.
Słabe krążenie

Jak polepszyć krążenie?·

Choroby Układu Krążenia
Słabe krążenie krwi może być spowodowane przez wiele czynników. Jeśli dotyczy to Ciebie, wybierz się koniecznie na wizytę do lekarza. Nie zawsze jest to objawem czegoś niebezpiecznego, czy poważnego, ponieważ niektórzy tak po prostu mają. Poniżej znajduje się 8 wskazówek, które pomogą Ci poprawić krążenie.
Zimne stopy

10 sposobów na zimne stopy

Inne Choroby
Marznące stopy, kiedy na zewnątrz temperatura nie rozpieszcza, nie są powodem do zmartwień. Niska temperatura może bowiem powodować skurcz drobnych tętniczek stóp, a dalej do ich niedokrwienia, co jest zjawiskiem naturalnym. Również nieodpowiednia dieta, nadużywanie alkoholu i palenie tytoniu mogą być powodem obniżenia temperatury stóp. Jeśli jednak zimne stopy dokuczają cały rok, wówczas należy zastanowić się nad przyczynami tej dolegliwości. Objaw marznięcia stóp bardzo często może wskazywać na choroby związane z układem krążenia, anemię, uszkodzenie nerwów obwodowych, choroby naczyń obwodowych, cukrzycę, niedoczynność tarczycy, chorobę Raynauda, zespół niespokojnych nóg. Jeśli marznięciu stop towarzyszą inne objawy, takie jak uczucie drętwienia i mrowienia, powstawanie ran i pęcherzy, zmiana koloru skóry, koniecznie należy skontaktować się z lekarzem specjalistą celem ustalenia odpowiedniej diagnozy i rozpoczęcia leczenia. Tymczasem warto wypróbować kilka domowych sposobów, które przyniosą ulgę zmarzniętym stopom.


Podobne porady

palenie sziszy

Jak polepszyć smak sziszy?

Inne Spotkania
Szisza to rodzaj fajki wodnej, dobrze znanej w krajach arabskich. W ostatnich czasach ten rodzaj palenia tytoniu, stał się bardzo popularny również i u nas. Jeśli paliłeś już fajkę wodną i chcesz poprawić jej smak przeczytaj poniższe wskazówki.
mózg

Jak polepszyć pamięć?

Rozwój Osobisty
Za naszą pamięć odpowiedzialne są znajdujące się w mózgu neurony. Wraz z upływem czasu neurony tracą swoją elastyczność, wiec im jesteśmy starsi, tym większą mamy tendencję do zapominania. Mimo iż nie brzmi to zbyt optymistycznie, jednak mniejsze lub większe problemy z pamięcią czekają każdego z nas. Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, by nieco spowolnić proces degeneracji komórek nerwowych. Poniżej znajdziesz wskazówki jak ćwiczyć pamięć.
herbata rozgrzewjąca

Zdrowotne właściwości herbat na zimne poranki

Herbata
Szklanka świeżo zaparzonej herbaty z samego rana, może zdziałać cuda, ponieważ dostarcza ona twojemu organizmowi antyoksydantów, które rewitalizują twoje ciało i chronią cię przed wieloma chorobami. Dodatkowo herbata dostarcza kofeiny, która sprawia, że nie jesteś senny i masz lepsze wyniki w pracy. Jednak wyobraź sobie, że właściwości herbaty mogą być jeszcze lepsze. Herbaty cytrusowe mają właściwości zarówno zwykłej herbaty, jak i owoców cytrusowych. Poniżej znajdziesz proste przepisy na jej przygotowanie oraz właściwości, jakie oferuje, kiedy zostanie spożyta w zimny poranek.
zimne dłoni

Zimne dłonie i stopy to nie tylko słabe krążenie

Choroby Układu Krążenia
Jesień, zima są porami roku, w których ludzie częściej odczuwają zimno, zwłaszcza w kończynach dolnych i dłoniach. Niektórzy tłumacza sobie to po prostu zimną pora roku, lecz przyczyny mogą być o wiele poważniejsze i warto poświęcić chwilę na ich analizie.

Czego oznaką są zimne dłonie i stopy?

Inne Choroby
Miewasz czasami zimne dłonie i stopy? To może być objaw poważnych schorzeń i problemów zdrowotnych, o których prawdopodobnie nie miałeś pojęcia. Najpopularniejszą przyczyną niskiej temperatury w kończynach są problemy z krążeniem krwi, lecz nie są one regułą. Powód zimnych stóp i dłoni może być mniej poważny i łatwy do usunięcia. Ciekawostką jest fakt, że ta oryginalna przypadłość częściej dotyka kobiet niż mężczyzn. Poniżej tłumaczymy, jakie mogą być jej przyczyny.