Tag: Piwo

kac

Jak zminimalizować skutki kaca?

Inne Spotkania
Prawie każdemu od czasu do czasu zdarza się przesadzić z alkoholem i ponosić później przykre tego konsekwencje. Kac jest odpowiedzią naszego organizmu na dostarczenie mu porcji trujących substancji. Każdy organizm reaguje na alkohol i radzi sobie z kacem inaczej. Najbardziej prawdopodobnymi i najczęstszymi efektami przepicia są: odwodnienie, ból głowy, mdłości, ogólne zmęczenie, kłopoty z wątrobą, żołądkiem i cerą. Niestety do tej pory nie wymyślono w 100% skutecznego środka na kaca, takiego, który całkowicie eliminowałby jego objawy. W sytuacjach, kiedy sięga się po alkohol warto zastosować się do poniższych wskazówek mających na celu zminimalizowanie szkód, na jakie podczas picia narażone jest nasze zdrowie.
otwieranie piwa na wiele sposobów

Jak otworzyć piwo?

Piwo
Otwieranie piwa bez pomocy otwieracza jest bardzo proste. Trzeba jedynie najpierw poćwiczyć. Naukę najlepiej zacząć od otwierania piwa zapalniczką i stopniowo przechodzić do otwierania go za pomocą kluczy, czapki czy kartki papieru. Poniżej znajdziesz instrukcje jak otworzyć piwo.
Dzień Piwa

Jak świętować Dzień Piwa?

Piwo
Spis nietypowych Świąt w naszym kalendarzu jest coraz dłuższy. Niektóre są śmieszne, inne pożyteczne, jeszcze kolejne intrygujące lub wręcz absurdalne. Całkiem niedawno w naszych kalendarzach pojawiło się jeszcze jedno święto – Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara. Święto to obchodzone jest 5-go sierpnia. W internecie można się doszukać też innej daty, 23 kwiecień. Jednak jest to mylna data, ponieważ 23 kwietnia Dzień Piwa obchodzą na przykład Niemcy. W Polsce obchodzimy Międzynarodowy Dzień Piwa właśnie 5-go sierpnia. Jak świętować ten dzień? Oczywiście nie może nam wtedy zabraknąć tego żółtawego napoju. Bo co to za Dzień Piwa bez piwa? Wielbiciele tego trunku na pewno pokuszą się o jego prawidłowe świętowanie! Jak można sobie to świętowanie zorganizować? Oto kilka prostych pomysłów.
szybkie picie piwa pod ciśnieniem - na Lopeza

Jak szybko wypić piwo?

Piwo
Poniżej przedstawiam sprawdzony sposób na szybkie wypicie piwa (w kilka sekund). Nie wiadomo kto był wynalazcą tej techniki, jednak ma ona swoją nazwę, a mianowicie - picie piwa "Na Lopeza".
piwo

Jak podawać piwo?

Piwo
Istnieje wiele mylnych przekonań co do sposobów przechowywania piwa, jego podawania i picia. Są jednak ogólne zasady, które powinny być zachowywane i przestrzegane. Poniżej podaję kilka z nich oraz obalam kilka krążących między ludźmi mitów.
piwna margarita

Jak zrobić piwną margaritę?

Piwo
Kto by uwierzył w to, że z piwa można zrobić coś jeszcze? Przecież już teraz z powodzeniem używa się go w kulinariach, dlaczego więc nie wykorzystać go do zrobienia drinka? Nie ma rzeczy niemożliwych. Na dowód tego poniżej proponuję Wam prosty sposób na zrobienie piwnej margarity.
zielone piwo

Jak zrobić zielone piwo?

Piwo
Obchodzisz Dzień świętego Patryka? A może potrzebujesz jakichś pomysłów na świętowanie Dnia Piwa? Nie masz żadnych ciekawych rozwiązań na spędzenie tych dni? My mamy! Możesz na przykład zaprosić znajomych i poczęstować ich zielonym piwem! Jak je zrobić?
drink z piwa i wódki

Jak zrobić orzeźwiającego drinka z piwa i wódki?

Piwo
Masz ochotę na coś nowego? Chcesz zaskoczyć gości? Zrób drinki! Ale nie takie zwykłe, które zawsze serwujesz. Zrób coś innego – połącz piwo z wódką! Brzmi groźnie? Wręcz przeciwnie! W małych ilościach piwo z wódką wcale nie są złe.
grzaniec z piwa

Jak zrobić grzańca?

Piwo
Właśnie wróciłeś z zewnątrz i jesteś przemoknięty lub przemarznięty? Zapomnij o gorącej czekoladzie czy herbacie. Jest coś, co Cię rozgrzeje bardziej niż to. Co to takiego? Oczywiście grzane piwo! Tak, dobrze widzisz. Ludzie rozkoszują się jego smakiem i rozgrzewającymi właściwościami już od wielu lat, spróbuj i Ty. Jest naprawdę świetne na chłodne dni i wieczory. Pomaga także wyleczyć katar i przeziębienie.
piwo imbirowe

Jak zrobić piwo imbirowe?

Piwo
Klasyczne imbirowe piwo jest znane i cenione już od wielu generacji. Wydaje się nam, że to jego przygotowania potrzeba wielu różnych składników. A tak naprawdę jego przygotowanie jest bardzo proste. Możesz nawet zrobić piwo imbirowe na dwa sposoby: alkoholowe i bezalkoholowe. Alkoholowe wymaga fermentacji i warzenia do momentu uzyskania pożądanego smaku. Wielu ludzi radzi sobie dodając więcej imbiru i innych dodatkowych przypraw. Spróbuj zrobić swoje własne alkoholowe piwo imbirowe.