Tag: Nadkwasota żołądka dieta

nadkwasota żołądka - leczenie

Jak leczyć nadkwasotę żołądka?

Choroby Układu Pokarmowego
Wiele osób podejmuję terapię lekową w celu szybkiego zobojętnienia nadkwaśności żołądka, ale dla większości ludzi, prawidłowe odżywianie jest najlepszym rozwiązaniem w pokonaniu dolegliwości żołądkowych. Przypadłość ta polega na cofaniu się kwasów żołądkowych do przełyku wywołując ból. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak zapobiec nadkwasocie.


Podobne porady

grypa żołądkowa

Jak wyleczyć grypę żołądkową?

Przeziębienia i Grypa

Grypa żołądkowa może być bardzo groźna, nie tylko ze względu na zakażenie wirusem, ale także z powodu silnego osłabienia organizmu wywołanego jej przebiegiem. Jeżeli grypie żołądkowej towarzyszą silne wymioty po każdej próbie jedzenia lub picia, należy skonsultować się z lekarzem by zalecił dożylne podawanie płynów, by nie doprowadzić do odwodnienia organizmu. Jeżeli jednak grypa ta ma nieco łagodniejszy przebieg poniżej znajdziesz wskazówki jak z nią walczyć.

 

 

Grypa żołądkowa - objawy
* obfita biegunka trwająca najczęściej 3 dni
* gorączka
* nudności i wymioty
* bóle brzucha
* uczucie ogólnego osłabienia

refluks żołądka

Jak leczyć refluks żołądka?

Choroby Układu Pokarmowego
Refluks żołądkowy, potocznie nazywany zgagą, objawia się uczuciem palenia i pieczenia w żołądku, klatce piersiowej i przełyku. Czasem ma on miejsce, gdy powstający w żołądku kwas solny cofa się w stronę przełyku, powodując podrażnienie tkanki, która go wyściela.
Refluks żołądka często powiązany jest z otyłością, ciążą, przejedzeniem, zbyt szybkim położeniem się lub wstaniem po posiłku, a także z paleniem papierosów. Może być również wywołany kwasami znajdującymi się w pożywieniu i napojach (np. pomidorach, soku pomarańczowym,coli, alkoholach). Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się jak zapobiegać refluksowi żołądka i leczyć jego objawy.
Mężczyzna trzyma się za brzuch

Jak uspokoić żołądek?

Choroby Układu Pokarmowego
Roztrój żołądka może być wynikiem wielu rzeczy. Zanim przystąpisz do leczenia musisz się zastanowić co jest jego wynikiem. Nudności może powodować niestrawność, grypa żołądkowa, choroba lokomocyjna, ciąża czy zatrucie pokarmowe.
grypa żołądkowa

Jak uniknąć grypy żołądkowej podczas urlopu?

Przeziębienia i Grypa
Zdarza się tak, że cały wyjazd już jest dokładnie zaplanowany, jesteś na miejscu i pojawia się przykry problem, a mianowicie grypa żołądkowa. Urlop wydaje się stracony, a Ty załamana utknęłaś w łazience. Jak wybrnąć z tej opresji? Dowiesz się czytając ten artykuł.
nadkwasota żołądka

Jakie są objawy nadkwasoty żołądka?·

Choroby Układu Pokarmowego
Nadkwasota żołądka to bardzo uciążliwa przypadłość, na którą uskarża się sporo osób. Może się okazać, że ty lub ktoś spośród twoich znajomych również na nią cierpicie, nie zdając sobie nawet z tego sprawy. Poznanie najczęściej pojawiających się przy tej chorobie objawów i zdiagnozowanie problemu to pierwszy krok w walce z nadkwasotą.

Jakie są przyczyny nadkwasoty żołądka?·

Choroby Układu Pokarmowego
Nadkwasota żołądka jest efektem zbyt dużego wydzielania kwasu żołądkowego, to zaś spowodowane jest nie tylko niewłaściwą dietą, ale również efektem przyjmowania pewnych leków, stresu czy nieprawidłowości w funkcjonowaniu żołądka. Poznaj głównych sprawców tej uciążliwej przypadłości.
domowy napój elektrolityczny

Jak zrobić domowy napój elektrolityczny?

Choroby Układu Pokarmowego
Elektrolity pełnią ważną rolę w naszym organizmie. Na skutek grypy żołądkowej lub ostrej biegunki ich ilość w organizmie drastycznie spada. Niezbędna jest wówczas odpowiednia suplementacja. Dostępne w aptekach preparaty z elektrolitami to zazwyczaj nic innego jak cukier syntetycznie wzbogacony minerałami, a nierzadko również sztucznymi aromatami i barwnikami. Czy nie ma zdrowszego sposobu na uzupełnienie poziomu elektrolitów? Jest! A wymaga użycia zaledwie dwóch naturalnych składników. Więcej szczegółów w dalszej części porady.