Tag: Kominek czyszczenie szyby

czyszczenie kominka

Jak czyścić kominek?

Inne
Kominek wymaga regularnej pielęgnacji i czyszczenia w celu zapewnienia bezpiecznego i skutecznego ognia. Usuwanie smoły jak i łatwopalnych substancji, które gromadzą się w kominie, powinniśmy powierzyć specjalistom. Dzięki temu unikniemy jednego z potencjalnych zagrożeń pożarowych. Podczas sezonu grzewczego normalne drewno możesz zastąpić specjalnym drewnem kominkowym, co spowoduje wyeliminowanie gromadzenia się sadzy, popiołów i osadzania smoły. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak dbać o czystość swojego kominka:


Podobne porady

Naklejki na okna samochodowe

Jak usunąć naklejki z okien samochodu?

Mycie Samochodu
Właśnie kupiłeś samochód na oknach masz "piękne", obciachowe naklejki? Jest bardzo prosty sposób, aby je usunąć bez śladu i najmniejszego zarysowania okien. Wszystko, czego potrzebujesz, to kilka rzeczy, które na pewno znajdziesz w domu, a twój samochód będzie wyglądał perfekcyjnie. Poniżej znajdziesz najprostszy sposób jak pozbyć się okropnych naklejek. Uwierz, uda Ci się bez trudu.
rozpalenie w kominku

Jak rozpalić w kominku?

Inne
Nie musisz być skautem, żeby rozpalić dobry ogień w kominku. Wystarczy użytej prostej i sprawdzonej metody. Przeczytaj poniższe wskazówki, a dowiesz się, jak rozpalić w kominku.
parowanie szyb w aucie

Jak zapobiegać parowaniu szyb w samochodzie?

Bezpieczna Jazda
Zwykle, jeśli szyby w twoim aucie zaczynają parować zawsze znajdzie się jakaś osoba, która chętnie wytrze je swoimi tłustymi rękami. Oczywiście nie jest to najlepsze rozwiązanie na parujące szyby. Szmatka z bawełny czy mikrofibry działa dobrze, jednak ty chciałbyś z pewnością, aby szyby po prostu przestały parować? Nieustannie parujące szyby są niezwykle męczące - w szczególności w zimie, kiedy para zamarza a jej usunięcie nie jest już takie proste.
okno

Jak w łatwy sposób umyć okna?

Okna, drzwi i ściany
Wielkanoc już tuż tuż. Gdy spojrzymy na sąsiedni blok czy dom, widzimy, że coraz więcej osób myje okna z tej okazji. Wszak na wiosnę warto obmyć okna z brudu, który przyniosła na nie zima, deszcze i roztopy. Wielkanoc jest do tego świetną motywacją. Jednak wcale nie jest to takie proste i przyjemne, w szczególności, gdy mamy duże mieszkanie (a i przy mniejszym wcale nie stanowi to łatwego orzechu do zgryzienia). Tymczasem, jeżeli się dobrze zorganizujemy, mycie okien nie musi być wcale katorgą. Jedyne czego nam potrzeba, to odrobina solidarności i odpowiedzialności. Tak więc do roboty!
świeczki z szyszek

Jak zrobić świeczki z szyszek?

Materiały i elementy dekoracyjne
Świeczka z szyszki? To możliwe! Wystarczy, że zamoczysz szyszki w wosku. Musisz tylko pamiętać, że szyszka spali się razem z woskiem. Pamiętaj więc, aby palić je na podstawce lub w szklanym lampionie, aby nie wywołać pożaru. Z ogniem nie ma żartów. Jest to też fajny pomysł do wykorzystania jako rozpałka w kominku na przykład.
dekoracja kominka na Halloween - nogi czarownicy

Jak udekorować kominek na Halloween?

Dekoracje na Halloween
Może to korki na trasie Warszawa – Łysa Góra, a może skutek zjedzenia domku z piernika po ucieczce Jasia i Małgosi, efekt jest jednak dramatyczny – w kominku utknęła czarownica. A skoro już się tam znalazła, to czemu nie uczynić z niej oryginalnej i zabawnej dekoracji halloweenowej? Poniżej znajdziesz instrukcję jak wykonać ten projekt, by nie ucierpiały w nim żadne wiedźmy.
cegła klinkierowa

Jak czyścić cegłę klinkierową z brudu i sadzy?

Środki czyszczące
Cegła klinkierowa to modny element wystroju wnętrza. Szczególnie często zdobi ścianę dookoła kominka lub urozmaica wygląd salonu i kuchni. Zwłaszcza w tym pierwszym przypadku cegła narażona jest na zabrudzenia. Są nimi kurz i sadza, które osadzają się na jej powierzchni. Z tej porady dowiesz się, jak wyczyścić cegłę z tych zabrudzeń oraz jak przygotować domowy środek czyszczący, który pozwoli ci zachować ją w czystości na lata.