Tag: Trądzik

pielęgnacja cery

Jak pielęgnować cerę z trądzikiem?

Cera młodzieńcza
Trądzik różowaty może wystąpić u kobiet na podłożu cery tłustej lub suchej. Jeżeli twoja cera, jest objęta trądzikiem różowatym, poczytaj poniższe porady, które pomogą Ci dbać o nią w najlepszy sposób.
maseczka aspirynowa

Jak zrobić maseczkę aspirynową?

Problemy z cerą
Maseczka aspirynowa jest prostym i tanim sposobem na cerę trądzikową. Jej zrobienie zajmuje tylko kilka minut, a zastosowanie w widoczny sposób wygładza cerę. Wypróbuj działanie tej maseczki – wszystkie składniki masz prawdopodobnie u siebie w domu.
blizny potrądzikowe

Jak usunąć blizny po trądziku?

Problemy z cerą
Gdy na twarzy, szyi, czy karku pojawią się trądzik, bardzo ważne jest, by nie wyciskać krostek i zaskórników, ale zamiast tego podjąć właściwe działania. Jest całe mnóstwo prostych i skutecznych sposobów na blizny potrądzikowe. Poniżej przedstawię jak się ich pozbyć naturalnymi sposobami:
sposoby na trądzik

Domowe sposoby na trądzik

Trądzik
Leczenie trądziku domowymi sposobami może być skuteczne. Działanie wielu opisanych tutaj remediów zostało potwierdzone przez stosujących je ludzi. Należy jednak pamiętać, że nie każdy sposób przyniesie rezultaty w przypadku konkretnej osoby. Skóra każdego z nas jest inna, dlatego remedium, które usunie trądzik u jednej osoby, może okazać się całkowicie nieskuteczne u innej. Warto jednak wypróbować ich działanie i znaleźć domową kurację najlepszą dla siebie.
sposoby na pryszcze

Domowe sposoby na pryszcze

Problemy z cerą

Pryszcze to częsty problem nie tylko młodzieży, ale i dorosłych. Poniżej przedstawiam kilka prostych kroków, których przestrzeganie pozwoli ci pozbyć się pryszczy w naturalny sposób.

leczenie trądziku

Jak wyleczyć trądzik?

Problemy z cerą
Skóra jest twoim największym organem i jest czymś więcej niż tylko powłoką, która daje ci określony kształt i chroni przed rozlaniem się wszystkiego, co jest wewnątrz niej. Komórki skóry mają zdolność do nieustannego namnażania się, dzięki temu następuje ciągła wymiana i odnowa. Komórki znajdujące się na powierzchni skóry obumierają i złuszczają się, natomiast na powierzchnię przechodzą nowe komórki, które powstały w głębszych warstwach skóry. Komórki skóry stanowią barierę ochronną i zapobiegają łatwemu wnikaniu do wnętrza organizmu wirusów, bakterii i grzybów. W głębszych warstwach skóry znajdują się mieszki włosowe, do których uchodzą gruczoły łojowe skóry. Gruczoły te produkują substancję oleistą o nazwie sebum. Sebum łączy się z nowo wyprodukowanymi komórkami i uczestniczy w ich podróży do wierzchnich warstw skóry. Jednak, jeżeli równowaga zostanie zachwiana, dochodzi do zbyt dużej produkcji sebum lub zbyt dużej liczby martwych komórek na powierzchni skóry, blokujących uwalnianie się sebum z pęcherzyka i prowadzących do powstania niedrożności. Taka niedrożność powoduje łatwiejsze przenikanie bakterii przez zewnętrzne bariery skóry i w konsekwencji prowadzi do powstania trądziku. Trądzik najczęściej występuje u nastolatków w okresie dojrzewania, gdy pojawiają się wahania hormonalne. Może jednak wystąpić również u małych dzieci i u osób po dwudziestym roku życia. W każdym wieku zmiany trądzikowe są tak samo nieprzyjemne i denerwujące. Często powodują, że unikamy kontaktów z innymi ludźmi, gdyż wstydzimy się zmian na skórze. Należy jednak pamiętać, że trądzik to choroba i można z nią walczyć. Poniżej znajdziesz wskazówki jak wyleczyć trądzik.
maseczka domowej roboty

Jak zrobić skuteczną maseczkę na trądzik?

Problemy z cerą
Trądzik jest zmorą niejednej z nas. Wbrew powszechnemu przekonaniu nie tylko nastolatkowie zmagają się z tym problemem. Dorośli również mogą mieć problemy z trądzikiem. Poniżej proponujemy wykonanie maseczki czosnkowej na trądzik. Jest ona bardzo prosta w wykonaniu, a co najważniejsze – skuteczna.
maseczka peel off

Jak zrobić maseczkę peel off na trądzik?

Zabiegi na twarz
Chcesz samodzielne zrobić maseczkę peel off na trądzik? To nic trudnego. Ta fantastyczna i łatwa w wykonaniu maseczka naprawdę działa. Zatem zamiast kupować drogie kosmetyki oczyszczające, przygotuj domowej roboty maseczkę. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak to zrobić.
cera mieszana

Jak pielęgnować cerę mieszaną ze skłonnością do trądziku?

Problemy z cerą
Pielęgnacja cery mieszanej zwykle polega na skupieniu się na jej dwóch obszarach – tłustym i suchym. Nie można jej traktować jako całości. Wszystkie znamy strefę T, czyli czoło nos i podbródek, w której nasza cera jest tłusta. Policzki zaś i szyja są suche. Cera tłusta sprzyja wypryskom, dlatego osoby z cerą mieszaną zmagają się z trądzikiem we wspomnianej wcześniej strefie T. Cierpliwość do tego rodzaju cery jest bardzo wskazana. Trzeba się też zabrać za każdą część twarzy osobno, jako że każda część ma swoje wymagania.
pryszcz

Jak leczyć trądzik?

Problemy z cerą
Co robić kiedy skora wypełniona jest pryszczami, grudkami, krostkami? To zmartwienie wielu młodych osób. U niektórych przybierają nawet kształt małych torbielek. Istnieją jednak domowe sposoby zwalczania trądziku. Poniżej kilka z nich, które warto wcielić w życie już dziś