Tag: Trądzik leczenie naturalne

bratek, fiołek trójbarwny

Bratek na trądzik - domowe przepisy

Problemy Dermatologiczne
Dobrze nam znany bratek to właśnie fiołek trójbarwny. Od dawien dawna stosowany był on w medycynie ludowej do leczenia objawów trądziku. Przypisywano mu też właściwości oczyszczające krew. Napar z bratka warto stosować zewnętrznie w postaci maseczki (lub toniku) i uzupełnić herbatką do picia.
olej z wiesiolka

Olej z wiesiołka – skuteczny sposób na trądzik

Problemy Dermatologiczne
Wiesiołek to bardzo niepozorna roślina o niezwykłych właściwościach, które docenił przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny. Olej wyciskany jest z nasion rośliny i zawiera wiele cennych składników: nienasycone kwasy tłuszczowe (kwas linolenowy i gamma-linolenowy), enzymy, witaminę E, cynk, selen, wapń, magnez. Może być stosowany zewnętrznie lub wewnętrznie. Jego stosowanie nie wykazuje poważnych skutków ubocznych, a cena jest przyjazna.

Domowe sposoby na trądzik

Trądzik
Twoja skóra to twój przyjaciel. Lubisz ją, a ona lubi ciebie. Chroni cię i dosłownie składa w całość. By się odwdzięczyć, starasz się o nią dbać i zapobiegać wszelkim uszkodzeniom. Nagle, pewnego pięknego dnia, pojawia się on – trądzik. Twoja cera zaczyna cię drażnić, nie podobasz się sobie i desperacko poszukujesz wybawienia, stosując chemiczne preparaty oczyszczające, w tym drogie peelingi. Te, jedynie podrażniają twoją skórę i wzmagają wydzielanie się łoju, który jest przecież głównym sprawcą zamieszania. Jak wiadomo, istnieją różne odmiany trądziku. Niektóre z nich wymagają specjalistycznego leczenia dermatologicznego, ponieważ żadne inne sposoby nie pomagają. Osoby z łagodną odmianą trądziku również powinny zasięgnąć porady specjalisty, który najprawdopodobniej zaleci stosowanie lżejszych preparatów. Obecnie, coraz więcej dermatologów uważa, że terapie przeciwtrądzikowe powinno wzmacniać się naturalnymi sposobami, które nie wychodzą z łask i wciąż są skuteczne. Kilka z nich znajdziesz w tym artykule.


Podobne porady

Bratki

Lecznicze właściwości bratka

Zioła
Fiołek trójbarwny, szerzej znany pod nazwą "bratek", to ziele, o którym większość z nas dziś już nie pamięta. Jeśli decydujemy się po nie sięgnąć, zwykle mamy na uwadze wyłącznie jego działanie antytrądzikowe. Ta wspaniała roślina posiada jednak znacznie więcej zdrowotnych właściwości, które mogą pomóc nam w walce z różnymi schorzeniami. Zapoznaj się z listą tych właściwości, by przekonać się, dlaczego warto jest sięgać po bratek jak najczęściej!
bratek

Jak zrobić napar z bratka na trądzik?

Trądzik
Fiołek trójbarwny (zwany popularnie bratkiem polnym, macoszką, sierotką, kwiatkiem Świętej Trójcy) ma właściwości oczyszczające organizm. Napar z tej rośliny pomoże ci, gdy nęka cię egzema, trądzik, masz skłonność do pękających naczynek krwionośnych lub chcesz schudnąć. Ziele można zbierać samodzielnie pamiętając, że do naparów nie nadają się bratki ogrodowe, a jedynie polne.

Jak się pozbyć trądziku? Domowe sposoby

Pielęgnacja cery
Pielęgnacja cery trądzikowej to dla wielu z nas niemałe wyzwanie. Jak pozbyć się nieefektownych wyprysków i zminimalizować pozostałe po nich blizny i zaczerwieniania? Wypróbuj kilka sprawdzonych, domowych sposobów i sięgnij po maseczkę na bazie sody oczyszczonej albo awokado i miodu. Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki.

Olej z wiesiołka: Zastosowanie lecznicze

Pielęgnacja skóry
Nie od dziś wiadomo, że olej z nasion wiesiołka wykazuje szereg właściwości zdrowotnych. Dzięki bogatej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych - takich jak kwas linolenowy i gamma-linolenowy - oraz enzymów i witamin przynosi ulgę osobom zmagającym się z miażdżycą, podwyższonym ciśnieniem krwi, schorzeniami krwi, otyłością oraz problemami skórnymi. Wyjątkowe zdolności lecznicze tego preparatu docenił między innymi przemysł farmaceutyczny oraz kosmetyczny. Może być stosowany zewnętrznie lub wewnętrznie. Przyjrzyjmy się olejkowi z nasion wiesiołka bliżej, bo naprawdę warto.