Tag: Problemy z cerą

cera mieszana

Jak pielęgnować cerę mieszaną?

Cera mieszana
Cera mieszana, stanowi jeden z najtrudniejszych problemów kosmetycznych, jeżeli chodzi o jej pielęgnowanie, zarówno w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym. Nie wiesz jak ją pielęgnować? Poniżej znajdziesz instrukcję, jak o nią zadbać, aby była piękna i zdrowa. Aby cera była Twoją dumą.
zakórniki

Jak domowym sposobem pozbyć się wągrów?

Problemy z cerą

Wągry (bądź zaskórniki) występują często u osób z tłustą cerą. Są one dość kłopotliwe, ponieważ przeważnie pojawiają się na twarzy szczególnie w okolicach nosa. Wągry są to zanieczyszczone pory skóry. Gromadzi się w nich łój, martwe komórki skóry oraz bakterie, które mają kontakt z powietrzem. Dochodzi do procesów utleniania się i powstają czarne kropki. W tym artykule znajdziesz sposoby na pozbycie się zaskórników.

usuwanie pryszczy

Jak domowymi sposobami pozbyć się pryszczy?

Problemy z cerą
Pryszcze to odwieczna zmora wielu nastolatków. Wyskakują niespodziewanie, są dość kłopotliwe a czasami nawet bolesne. Ich przyczyny są różne. Mogą być wywoływane, np. złą dietą bądź hormonami, które są burzliwe w okresie dorastania. Nie są one mile widziane na żadnej twarzy nastolatka. Najlepiej przeciwdziałać powstawaniu pryszczy poprzez odpowiednią dietę. Jednak czasami mimo tego pryszcze nas prześladują. W tym artykule znajdziesz sposób na pozbycie się pryszczy w domowych warunkach, bez konieczności udania się do kosmetyczki.
kobieta

Jak sobie radzić ze skutkami ubocznymi stosowania retinoidów?

Cera młodzieńcza
Nie tylko nastolatki, lecz również wiele dojrzałych osób cierpi na problemy z trądzikiem. Trądzik, czyli ropne krostki, pojawiają się nie tylko na twarzy, lecz także m.in. na plecach, czy też dekolcie. Jest to niezwykle uciążliwy i wstydliwy problem w codziennym funkcjonowaniu człowieka. Dlatego wiele osób decyduje się na leczenie retinoidami, które jest dosyć radykalne i nierzadko wywołuje wiele skutków ubocznych u pacjentów. Jak przetrwać pierwsze miesiące leczenia i jak sobie radzić z niekorzystnym wpływem retinoidów na nasz organizm?
cera z niedoskonałościami

Jak dbać o cerę z niedoskonałościami?

Problemy z cerą
Każda z kobiet chciałaby się cieszyć nieskazitelnie czystą i zadbaną skórą. Nasza cera jest wizytówką dbałości o własny wygląd. Odpowiednio zadbana cera może również pozytywnie wpływać na naszą samoocenę i postrzeganie własnej osoby. Każda z nas co dzień wykonuje szereg zabiegów, aby zadbać o piękną cerę. Jednak proces ten czasem bywa zbyt długi i nie każda kobieta wie, jak sobie radzić z dbaniem o nią. Coraz częściej wiele z nas boryka się z problemem niedoskonałości skórnych w postaci rozszerzonych porów, wągrów, plamek, krostek. Jak sobie z tym radzić?
zaczerwienienia na twarzy

Jak ukryć zaczerwienienia?

Problemy z cerą
Zaczerwienienie skóry twarzy bywa bardzo uciążliwe, ponieważ po prostu wielu osobom trudno jest zakryć ten mankament. Zaczerwienienie może być efektem czasowego podrażnienia skóry, wyprysków, czy też przesuszenia powietrza, wiatru oraz nieodpowiedniej diety. Oto kilka wskazówek, jak możesz zwalczyć problem zaczerwienionej skóry.
zdrowa cera

Jak mieć idealną cerę?

Problemy z cerą
Trzeba zrozumieć to, że nie każdy rodzi się z idealną cerą. Nie każda idealna cera zawsze będzie idealna . Wszystko zależy od tego, jak o tę cerę będziemy dbać. Makijaż pomaga nam ukryć pewne niedoskonałości, dzięki czemu czujemy się pewniej. Ale nie chodzi tutaj o chowanie naszej prawdziwej cery pod tonami pudrów, podkładów czy fluidów. To wcale jej nie pomoże, a wręcz zaszkodzi. Jak zatem dbać o cerę, by była piękna i świeża na długo? Odpowiedź poniżej.
imbir

Jak zrobić maseczkę z imbiru?

Problemy z cerą
Korzeń imbiru już od ponad 5,000 lat jest wykorzystywany w medycynie w krajach azjatyckich, choć nie tylko w medycynie, również w kuchni i kosmetyce. Ma on właściwości rozgrzewające, odżywiające. Dzięki temu jest szeroko wykorzystywany w kosmetyce również i dziś. Imbir może zredukować trądzik, oczyścić skórę, oczyścić pory i pozostawić cerę idealnie gładką. Jak zatem w najprostszy sposób oczyścić twarz imbirem? Odpowiedź poniżej.
imbir

Jak zrobić maseczkę z imbiru i jogurtu?

Maseczki Domowe
Korzenny zapach imbiru pobudza, intryguje, a ponoć nawet… uwodzi. Sproszkowany korzeń tej rośliny z chęcią dodajemy do domowych wypieków, a także grzanego piwa czy wina. To jednak nie wszystko, imbir od stuleci znany jest ze swoich zbawiennych dla zdrowia i ciała właściwości. Dlatego też taką furorę robią wszelkie kosmetyki z jego dodatkiem. Moja dzisiejsza propozycja to maseczka z imbiru na bazie jogurtu lub wody mineralnej. Specyfik ten świetnie oczyszcza cerę. Przygotujesz go w domu w kilka minut.
zdrowa skóra

5 witamin niezbędnych dla zdrowej skóry

Pielęgnacja skóry
Piękna skóra to zadbana skóra. Nie wystarczy jednak zwykła pielęgnacja „od zewnątrz”. Nawet najdroższe kremy, maseczki i peelingi nie stanowią kompleksowej odpowiedzi na potrzeby skóry. Bardziej istotne jest to jak dbamy o nią od środka. Żeby cieszyć się piękną, zdrową i jędrną cerą, w naszej diecie musi się znaleźć 5 witamin: A, C, E, K i witaminy z grupy B. Jakie mają właściwości i w jaki sposób dostarczyć je do naszego organizmu dowiesz się właśnie z tego artykułu.