Tag: Przyjaciel

przyjaciele

Jak zdobyć przyjaciół?

Podtrzymywanie i Pielęgnacja Przyjaźni
W byciu wolnym strzelcem są pewne zalety. Ma się mnóstwo czasu na swoje zainteresowania, rozmyślania, czytanie książek, pisanie wierszy i inne formy aktywności twórczej. Jeśli jednak masz już dosyć samotności i rozmów z samym sobą, rozejrzyj się czy w twojej okolicy nie ma ludzi o podobnych do ciebie zainteresowaniach i poglądach. Wiele osób cierpi z powodu samotności i pragnie zdobyć przyjaciół. Rozważ kilka rad, które tu przedstawię, a już wkrótce uda ci się nawiązać silne, długotrwałe przyjaźnie.


Podobne porady

przyjazne otoczenie

Jak wzbudzać sympatię otoczenia?

Zawieranie Przyjaźni
Wielu ludzi zarzeka się, iż nie zależy im na reputacji i na tym, by inni ich lubili. Prawda jest jednak taka, że prawdopodobnie każdemu z nas jest milej na sercu, gdy mamy świadomość, że osoby wokół nas akceptują nas takimi, jakimi jesteśmy i nie są wobec nas obojętne bądź wręcz nastawione wrogo. Cudownej recepty na to niestety nie ma, gdyż popularność w towarzystwie zależy od wielu cech osobistych, które trudno jest w sobie zmienić po prostu „ot tak”, ale istnieje kilka zasad, których warto się trzymać, by być pewnym, że przysporzy nam to kolejne grono życzliwych nam osób. Wystarczy tylko chcieć!
Przyjaźń

Jak rozpoznać przyjaźń?

Podtrzymywanie i Pielęgnacja Przyjaźni
Było już mnóstwo tekstów na temat złych relacji międzyludzkich, a ogólnie rzecz biorąc na temat wrogów i nieprzyjaciół, ale tak naprawdę ci ludzie nie zasługują na to, aby poświęcać im czas, dlatego też tym razem będzie o czymś zupełnie przeciwnym o osobach, które zasługują na miano prawdziwych przyjaciół, o ludziach wiernych i szczerych, o tym jak rozpoznać czy ludzie, którzy nas otaczają tacy właśnie są. Każdy z nas ma przynajmniej jednego przyjaciela. Każdy z nas przynajmniej raz w życiu rozczarował się myśląc, że osoba, którą traktujemy jak przyjaciela nie jest godna naszego zaufania. Oto kilka sposobów by sprawdzić czy warto inwestować w znajomości, które mamy.
Przyjaciółki

Jak rozpoznać przyjaciela?

Podtrzymywanie i Pielęgnacja Przyjaźni
Zawsze dobrze jest mieć przyjaciół wokół siebie. Istnieją oznaki prawdziwej przyjaźni. Jeśli chcesz sprawdzić, czy dziewczyna, którą uważasz za prawdziwą przyjaciółkę naprawdę nią jest, poniższe wskazówki powinny Ci w tym pomóc.
przyjaciele

Jak zyskać przyjaciół?

Podtrzymywanie i Pielęgnacja Przyjaźni
Czujesz się bardzo osamotiony? A może zmieniasz miejsce zamieszkania lub miejsce pracy? Jeśli tak, warto zadbać o to, by zyskać nowych przyjaciół, dzięki którym poczujesz się lepiej i bardziej komfortowo w nowym miejscu. Oddany przyjaciel to nie tylko podpora dla Ciebie lecz także osoba, z którą możesz spędzać wolny czas, rozwijać swoje zainteresowania lub po prostu czuć, że masz w kimś oparcie i możesz liczyć na drugą osobę w pewnych sytuacjach. Jednak często zdarza się, że zapominamy o tym, iż aby zyskać przyjaciela, należy dać również coś od siebie. Oto kilka porad, jak zyskać nowych przyjaciół i nie zrazić do siebie obecnych.
Przyjaciółki

Jak być przyjacielem godnym zaufania?

Podtrzymywanie i Pielęgnacja Przyjaźni
Dobry przyjaciel to taka osoba, która nie tylko pocieszy jak jest źle ale także jest dyskretny i będzie potrafił dotrzymać tajemnicy. Nikt z nas nie chciałby mieć przyjaciela, który wszystkim wyjawia nasze sekrety. Takie zachowanie jest nielojalne. Jak być przyjacielem godnym zaufania? Dowiesz się czytając ten artykuł.
zadowoleni ludzie

Jak budować relacje z ludźmi?

Podtrzymywanie i Pielęgnacja Przyjaźni
Każdy z nas chciałby być duszą towarzystwa. Jednakże chcieć, a móc to dwie różne rzeczy. Niekiedy po prostu nie wiemy jak budować dobre, konstruktywne relacje z innymi ludźmi. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ często nie zostaliśmy tego nauczeni. Często pojawiająca się zazdrość, zawiść w stosunku do np. sąsiadów, czy też różnego rodzaju uszczypliwe komentarze przyczyniły się do tego, że nie szanujemy drugiego człowieka. Może to być wywołane różnymi względami. Oczywiście nie wszyscy mają zakodowane takie błędne wzorce. Oprócz tego obniżone poczucie własnej wartości może odbijać się negatywnie w relacjach międzyludzkich. Przyczyny nieumiejętności budowania zdrowych relacji są bardzo różne. W poniższym artykule znajdziesz wskazówki dotyczące budowania satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi.

5 powodów, dla których Twój przyjaciel zawsze będzie przy tobie

Podtrzymywanie i Pielęgnacja Przyjaźni
Masz pewnie mnóstwo przyjaciół wokół siebie, ludzi z którymi kochasz spędzać wieczory pijąc drinki i śmiejąc się. Jednak wśród tych wszystkich ludzi jest jedna osoba, która jest dla ciebie najważniejsza – twój najlepszy przyjaciel. Przypadek chciał, że pewnego razu spotkaliście się w tym samym miejscu i okazało się, że macie setki wspólnych zainteresowań, a teraz nie wyobrażasz sobie życia bez swojego najlepszego przyjaciela u boku. Oczywiście nie oznacza to, że inni twoi przyjaciele są mniej ważni, po prostu czujesz że utrata najlepszego z nich byłaby jak utrata ręki. Na szczęście nie musisz się o to obawiać, ponieważ...