Tag: Czerwona porzeczka w kosmetyce

czerwona porzeczka

Kosmetyki rozjaśniające skórę z czerwonej porzeczki

Przebarwienia
Drobne, czerwone owoce zawierają bardzo dużo witaminy C. Chroni ona przed działaniem wolnych rodników, pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, dzięki niemu skóra jest jędrna. Witamina C przyspiesza gojenie ran i usuwa przebarwienia. W czerwonych porzeczkach znajduje się także witamina PP, która wzmacnia naczynia krwionośne i zapobiega pękaniu naczynek.

Czerwona, biała czy czarna? Jak najlepiej wykorzystać porzeczkę latem?

Owoce
Latem świeżych owoców i warzyw mamy pod dostatkiem. Na targowiskach ich ceny są przystępne, więc chętnie i często je kupujemy. To również dobry czas dla właścicieli działek i ogrodów, ponieważ mogą cieszyć się swoimi obfitymi plonami. W lipcu i sierpniu jest sezon na zbiór porzeczki. W Polsce dostępne są trzy odmiany: białe, czerwone i czarne. Różnią się nie tylko wyglądem i smakiem, ale także swoimi właściwościami. Warto sięgać po nie szczególnie teraz, ponieważ najkorzystniej na organizm wpływają zerwane prosto z krzaczków. Nie trzeba się jednak ograniczać: można z nich przygotować wiele wyśmienitych przetworów. Dowiedz się, jak najlepiej wykorzystać porzeczki latem.


Podobne porady

Dżem z czarnej porzeczki

Jak zrobić dżem z czarnej porzeczki?

Przetwory
Ten dżem zrobisz bez problemu nawet jeśli nie masz żadnego doświadczenia w robieniu przetworów. Dżem ten smakuje wyśmienicie. Jedyny problem jest taki, że słoiki znikną szybciej niż spadnie pierwszy śnieg.
kompocik z czarnej porzeczki

Jak zrobić kompot z czarnych porzeczek?

Inne zdrowe przepisy
Polecam serdecznie korzystać z naszych, polskich owoców i poświęcić chwilkę, aby zrobić wspaniały letni kompocik. Jest on zdrowy i znakomicie zaspokoi pragnienie w upalny dzień. Zapraszam gorąco!