Tag: Podrażnione oczy domowe sposoby

podrażnione oczy

Sposoby na podrażnione oczy

Oczy i Wzrok
Pieczenie, swędzenie czy zaczerwienienie to tylko niektóre z nieprzyjemnych dolegliwości oczu. Na szczęście istnieją sposoby, aby im zaradzić. Z pomocą jak zwykle przychodzi nam natura. Należy też pamiętać o ochronie wrażliwych oczu przed czynnikami zewnętrznymi. Okulary przeciwsłoneczne muszą stać się elementem twojego podstawowego wyposażenia.
okład na oczy

Jakie okłady na oczy zmęczone, podrażnione lub opuchnięte?

Oczy i Wzrok

Długotrwałe czytanie, lub praca przed monitorem mogą powodować ból oczu, zaczerwienienie i niewyraźne widzenie. Na szczęście łatwo można zapobiec tym dolegliwościom. Wystarczy sięgnąć po zioła, a do jadłospisu wprowadzić pokarmy bogate w antyoksydanty i luteinę (znajdziesz ją w szpinaku, kapuście, brukselce, natce pietruszki). Pomocne okażą się również domowe okłady.

podraznione oczy

Naturalne środki zaradcze na podrażnienia oczu

Oczy i Wzrok
Łzawienie lub suchość oczu, ich swędzenie, pieczenie, uczucie kłucia w oku, zaczerwienienia, uczucie obcego przedmiotu tkwiącego w oku, rdzawe plamki, ból, nadwrażliwość na światło i niewyraźne widzenie - to tylko niektóre z uciążliwych objawów podrażnienia oczu. Dolegliwość ta może być powodowana przez wiele czynników, takich jak kurz, dym lub inne substancje drażniące, makijaż zmęczenie, suchość oka oraz zakażenia.