Tag: Jak jeść owoc granatu

granat

Jak jeść granat?·

Owoce

Pozornie nie do zjedzenia. Twarda łupinka zamykająca w środku galaretowatą zawartość. Jednak wbrew pozorom skonsumowanie granatu jest bardzo łatwe. Oto jak się do niego zabrać:

Obrany granat

Jak obrać granat?

Owoce

Możesz odciąć koronę granata i zamoczyć go w zimnej wodzie na 15 minut, aby skórki same odeszły od nasion, jednak nie jest to konieczne. Poniżej znajdziesz prosty sposób obierania i jedzenia granatów.

Piętnaście zalet spożywania owocu granatu

Owoce
Granat ma swoją historię, która rozpoczęła się wieki temu - prawdopodobnie w Iranie. Niezliczone badania naukowe przedstawiają granaty jako ważne źródła składników odżywczych, których organizm potrzebuje do wykonywania podstawowych, bardzo ważnych procesów w organizmie. Cholesterol pomaga budować nowe komórki zdolne do produkcji hormonów oraz potrzebne do izolowania układu nerwowego. Cholesterol, którego organizm potrzebuje, produkowany jest przez wątrobę. Pokarmy zwierzęce takie jak jaja, mleko i mięso są dodatkowymi źródłami cholesterolu. Zbyt wysoki poziom cholesterolu może przyczynić się do zwiększenia ryzyka zachorowania między innymi na choroby serca.


Podobne porady

Właściwości zdrowotne granatu

Owoce
Granat jest jednym z najstarszych znanych nam owoców na świecie. Pochodzi on z Persji skąd rozprzestrzenił się z biegiem stuleci na cały świat. Ten pełen przeciwutleniaczy owoc był niegdyś czczony jako symbol zdrowia, płodności i wiecznego życia. Granaty to czerwone owoce z twardą skórką. Jadalne se są wyłącznie pestki i otaczający je, soczysty miąższ. Sok z granatów dostępny jest przez cały rok zaś świeże owoce jedynie od września do stycznia. Zamrożone w plastikowym woreczku granaty zachowają świeżość do 2 miesięcy. Można jeść je same lub posypywać ich nasionami sałatki – dodadzą one koloru, chrupkości oraz składników odżywczych.
granat

8 powodów dlaczego warto jeść granaty

Zdrowa Dieta
Nasiona granatu wyglądają jak rubiny w sałatce. A może bardziej smakuje ci sok z granatu? Nieważne, jak go spożyjesz, granat jest jesiennym owocem pełnym witamin. Pochodzący ze Środkowego Wschodu o wspaniałym kolorze i lekko cierpkim smaku, ma szereg korzystnych dla naszego zdrowia właściwości. Przekonaj się na co może pomóc.
owoc granatu

8 przyczyn dla których granat może poprawić twoje zdrowie

Zdrowe Odżywianie
Świeże nasiona granatu wyglądają zachwycająco w sałatce. A może wolisz kuszący karmazynowy sok z granatu? Nieważne w jakiej formie lubisz spożywać ten owoc, to ciężko jest znaleźć inny jesienny owoc, który byłby aż tak bogaty w zdrowe składniki. Granat nie tylko dobrze smakuje i wygląda, lecz także coraz częściej zyskuje rangę super-jedzenia, które ma wiele zdrowotnych właściwości.

Granat i jego dobroczynne właściwości

Owoce
Nie od dziś wiadomo, że po granat powinniśmy sięgać chętnie. Doskonale wpływa na nasze zdrowie i urodę. Naturalnie przeciwdziała stanom zapalnym, poprawia krążenie, reguluje poziom cholesterolu, a przede wszystkim stanowi barierę ochronną przed szkodliwym działaniem wolnym rodników, a tym samym opóźnia efekty starzenia. Podpowiadamy, dlaczego jeszcze warto włączyć granaty do diety, na jakie egzemplarze najlepiej postawić i w jaki sposób je obierać.