Tag: Stres

stres

Jak zredukować stres?

Stres w Pracy
Jeśli dokucza ci nadmierne pocenie się, bezsenność i ból głowy to prawdopodobnie masz problemy ze stresem. Nie ma recepty na całkowite wyeliminowanie stresu z naszego życia. Jest zupełnie naturalną reakcją organizmu na rożne wydarzenia w życiu, nie tylko te złe, pojawia się również w radosnych momentach. Czasami stres atakuje nas w najmniej spodziewanym momencie, dlatego dobrze jest wiedzieć w jaki sposób sobie z nim radzić. Poniżej znajdziesz filmik, który pomoże ci ujarzmić stres.
obgryzanie paznokci

Jak przestać obgryzać paznokcie?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Obgryzanie paznokci, jest problemem wielu osób. Może ono być spowodowane stresem, jednak często robimy to również z nudów. Jakikolwiek powód jest przyczyną obgryzania paznokci dłoń wygląda nieestetycznie, paznokcie stają się coraz mniejsze a poza tym często obgryzaniu paznokci towarzyszy ból. Poniżej znajdziesz instrukcję, która może pomóc w zaprzestaniu obgryzania paznokci.
praca i stres

Jak pokonać stres?

Radzenie Sobie Ze Stresem
Stres jest reakcją naszego ciała i umysłu na zaistniałą w najbliższym otoczeniu sytuację. Obecnie stres nazywany jest nawet chorobą cywilizacyjną. Nieraz w naszym życiu pojawiają się trudne sytuacje, a my staramy się wówczas walczyć ze stresem, nieraz bezskutecznie. Poniżej znajdziesz kilka sposobów jak efektywnie sobie z nim radzić.
Jak uniknąć stresu?

Jak uniknąć stresu?

Przetrwanie w Pracy
Żyjemy w czasach, w których depresja nie jest niczym nowym, ani niezwykłym. Bezstresowe życie, to życie szczęśliwsze i bez depresji - nawet tych sezonowych. Dlatego warto robić wszystko, by nie dopuszczać do spadków nastroju. Wbrew pozorom to nie jest skomplikowane i nie wymaga wysiłku. Wystarczy zastosować się do kilku prostych zasad, a życie od razu nabierze kolorów. Oto kilka praktycznych rad dotyczących unikania i zwalczania stresu.
szczęśliwy człowiek

Jak być szczęśliwym człowiekiem?

Radzenie Sobie Ze Stresem
Szczęście jest zjawiskiem naturalnym, które istnieje wśród ludzi od niepamiętnych czasów. Jednak obecne, stresujące życie, stało się zbyt trudne dla wielu osób, aby mogli oni doświadczyć prawdziwego szczęścia. Poniżej zatem znajdziesz kilka kroków, które pomogą Ci doświadczyć trochę szczęścia w życiu.
zrelaksowana kobieta

Jak zwalczyć stres dzięki technikom relaksacyjnym?

Stres
Różni ludzie stosują różne metody walki ze stresem, włączając w to środki farmakologiczne, których skutki uboczne mogą ich jeszcze bardziej zestresować. Postaraj się ograniczyć, a najlepiej całkowicie wyeliminować leki uspokajające. Odstresować możesz się stosując opisane poniżej proste techniki relaksacji.
odstresowanie

Jak się odstresować?

Stres w Pracy
Idąc przez życie codziennie natrafiamy na różne przeszkody i wyzwania, które nas stresują i niepokoją. Musimy więc stać się bardziej zrelaksowani i wolni od wszelkich napięć, oderwać się od rutyny i znaleźć własne sposoby na stres. Poniżej znajdziesz 8 prostych sposobów na walkę ze stresem i uwolnienie się od emocjonalnego napięcia.
obgryzanie paznokci

Jak oduczyć się obgryzać paznokcie?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Obgryzanie paznokci jest częstym nawykiem, z którym w rzeczywistości trudno zerwać. Niektórzy obgryzają paznokcie, gdy są zdenerwowani lub ewentualnie, gdy są znudzeni. Przeczytaj poniższe wskazówki, podpowiemy ci jak raz na zawsze skończyć z tym nieprzyjemnym nawykiem.
medytacja

Jak zwiększyć poziom dopaminy?

Odchudzanie
Dopamina to neuroprzekaźnik wytwarzany w ludzkim mózgu potocznie zwanym hormonem szczęścia. Odgrywa ona ważną rolę w regulowaniu emocji, nastroju, radzenia sobie ze stresem, poziomu lęku i możliwości snu. Poziom dopaminy może także wpłynąć na zwiększenie zdolności do podejmowania decyzji oraz kontroli nad pragnieniami. Podobnie jak pozytywne doświadczenia wysoki poziom dopaminy może działa korzystnie na rozwijanie umiejętności społecznych. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak w sposób naturalny zwiększyć poziom dopaminy.
mężczyzna pracujący

Jak się skupić na najistotniejsztch rzeczach?

Stres w Pracy
W dzisiejszych czasach jesteśmy bardziej zajęcie, niż to miało miejsce kiedykolwiek wcześniej. Pracujemy więcej i jesteśmy bardziej zestresowani. Mimo iż tak naprawdę mamy do zrobienia znacznie mniej niż nasi przodkowie, to jesteśmy bardziej zmęczeni i mniej zadowoleni z życia. Problem polega na tym, że jesteśmy przeciążeni informacjami i zadaniami. Staramy się dobrze wywiązać ze wszystkich obowiązków, zamiast skupić się tylko na rzeczach naprawdę ważnych. Zatem jeśli chcesz zmienić swoje życie na lepsze, musisz skupić się na tym, co najistotniejsze, a wolny czas przeznaczyć na relaks. Na początku z pewnością bardzo trudno będzie ci się przyzwyczaić do zrezygnowania z niektórych spraw, jednak taka zmiana wyjdzie ci tylko na dobre. Obniży się poziom stresu, wzrośnie produktywność i co najważniejsze wzrośnie również zadowolenia z życia. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci skupić się na najistotniejszych rzeczach.