Tag: Sprzątanie

cytryna

Jak używać naturalnych produktów do czyszczenia?

Środki czyszczące
Prawdopodobnie w sklepach spotkasz już produkty na których jest napisane, że są one zupełnie naturalne. Po co je kupować i przepłacać, skoro z pewnością masz je w domu a nawet o tym nie wiesz?
Jak zorganizować sprzątanie domu?

Jak zorganizować sprzątanie domu?

Narzędzia czyszczące
Kiedy pomyślisz o sprzątaniu od razu gorzej się czujesz? Wydaje ci się, że musisz kupi mnóstwo produktów, aby twoje mieszkanie lśniło czystością. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które przydadzą przy wyborze tego, co naprawdę będzie potrzebne do generalnego sprzątania.
dom zimą

Jak utrzymać dom w świeżości podczas zimy?

Sprzątanie łazienki
Okres zimowy oznacza dla nas długie dni i noce w domu ze szczelnie zamkniętymi oknami i drzwiami. Staramy się za wszelką cenę zatrzymać w naszym domu ciepło. Nie oznacza to jednak, że musimy cierpieć z powodu nieświeżego powietrza. Przeczytaj poniższe wskazówki, które podpowiedzą ci jak utrzymać świeżość w domu podczas zimy.
czyszczenie lustra

Jak wyczyścić lustro?

Mycie okien
Czyste lustra są doskonałym elementem dekoracyjnym, który dodaje pomieszczeniom głębi. Z czasem większość luster w naszych domach brudzi się i zachodzi pozorną „mgłą”. Czasem stojąc na wprost nich z trudem dostrzegamy swoją własną twarz! Jeśli chcesz, by lustra w twoim domu wyglądały jak nowe, przeczytaj jak szybko i skutecznie je wyczyścić.
Szukanie w szafie czegoś do ubrania

Jak posprzątać w szafie?

Sprzątanie pomieszczeń

Chyba każda z nas kiedyś stanęła przed szafą i nie mogła w niej nic znaleźć. Doszukać się ulubionej bluzki, albo nie mając pomysłu w co się ubrać po prostu stanąć przed otwartą szafą i wpatrywać się w nią w poszukiwaniu inspiracji, nie widząc jej w stercie niepoukładanych ubrań. Ale koniec z tym! Nadszedł czas, aby zabrać się za swoją szafę i pięknie w niej wszystko poukładać, aby nie mieć problemów ze znalezieniem odpowiedniego ciucha (przynajmniej na chwilę ;) ).

Ekspres do kawy

Jak czyścić ekspres do kawy?

Drobne AGD
Ciągle zapominasz o kupnie specjalnych preparatów do czyszczenia ekspresów do kawy? Masz dość kawy, która przypomina wodę z mułem? Często jest to związane z osadem, który zbiera się w ekspresach do kawy. Nie musisz kupować drogich tabletek bądź płynów. Równie skuteczny w czyszczeniu ekspresów jest zwykły ocet. W tym artykule opiszemy jak to zrobić.
zapchana szafa

Jak nie zapychać szaf niepotrzebnymi rzeczami?

Sprzątanie pomieszczeń
Chomikowanie jest zmorą wielu z nas. Żal nam wyrzucić nawet najbardziej nie potrzebne rzeczy, a najmocniejszym argumentem jakim dysponujemy jest przeświadczenie, "że może się jeszcze przyda". Skutkiem są przeładowane szafy i pawlacze, szuflady a nawet skrzynie w kanapach kipią z nadmiaru niepotrzebnych szpargałów. Wyzbycie się tego nawyku, może okazać się trudne. Przełamanie oporu psychicznego, przed wyrzucaniem rzeczy do których jesteśmy przywiązani i przyzwyczajeni, będzie najtrudniejszą przeszkodą. Warto zacząć od generalnych porządków w najbardziej zagraconych zakamarkach, do których być może ni zaglądaliśmy od lat.
sprzątanie, czystość

Jak skutecznie dbać o czystość w mieszkaniu?

Sprzątanie pomieszczeń
W czasach, kiedy wszyscy żyją w biegu- coraz trudniej utrzymać nam wzorową czystość w mieszkaniu, bo po prostu nie ma na to czasu. Na szczęście producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom klienta i udostępnili środki do czyszczenia, które pozwolą nam łatwo i przyjemnie posprzątać. Jednak jak zorganizować ku temu czas i chęci? Dowiesz się poniżej.
sprzątanie

Jak zmotywować się do sprzątania?

Czyszczenie mebli
Zabranie się za porządki niekiedy jest męką wielu dla osób, szczególnie gospodyń domowych. Często odwlekamy to aż do momentu, kiedy w naszym domu zapanuje straszy bałagan. Jeśli czujesz niechęć do porządków to nie martw się, jesteś jednym/jedną z wielu. Negatywny stosunek do tego typu prac wiąże się często z przymuszaniem nas w dzieciństwie przez naszych rodziców do sprzątania. Robiliśmy to niechętnie, a w naszych umysłach zakodowaliśmy, że jest to bardzo nieprzyjemna czynność, nie sprawiająca nam żadnej przyjemności. Ale czy sprzątanie musi być nudne? Może ale nie musi. Wszystko zależy od twojego nastawienia. W poniższym artykule znajdziesz informacje, które pomogą ci znaleźć motywację, żeby wysprzątać dom.
aspiryna

Jak nietypowo wykorzystać aspirynę?

Środki czyszczące
Wielu z nas ma w apteczce kwas acetylosalicylowy w postaci musujących tabletek, np. Alka-Seltzer, Aspirin czy Polopiryny. Kupujemy go sporo, często na zapas, z myślą, że prędzej czy później i tak się przyda, bo działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Ale popularny kwas może mieć jeszcze wiele innych praktycznych zastosowań. Oto kilka z nich: