Tag: Dzieci zabawy

małpka

Jak narysować małpkę?·

Zabawy dla Dzieci
Rysowanie sprawia przyjemność każdemu, bez względu na wiek. Wesoła małpka jest bardzo prosta w wykonaniu i nie wymaga od nas skomplikowanych umiejętności. Bez wątpienia wywoła uśmiech na twarzy niejednej osoby. Wystarczy zaledwie kilkanaście minut, by stworzyć tego uroczego zwierzaka. Wbrew pozorom pomoże wam w rozwinięciu waszych umiejętności manualnych. Poniżej znajdziecie wskazówki, które ułatwią wam jej narysowanie.
dzieci grające w piłkę

Jak zachęcić dzieci do aktywności fizycznej?

Zabawy dla Dzieci
Otyłe, leniwe dzieci, całe dnie spędzające czas przed komputerem są przekleństwem XXI wieku. Oczywiście nie zawsze jest to odzwierciedleniem rzeczywistości, jednak już coraz rzadziej widuje się grupy dzieciaków w parkach, pod blokami i na przydomowych terenach. Rzadkością są dzieci, które biegają całymi dniami bawiąc się w podchody, chowanego i w inne, jeszcze tak niedawno popularne zabawy. Nasze pociechy mają wiele obowiązków szkolnych i pozalekcyjnych, więc czasu też niezbyt dużo. Niestety, kiedy już znajdzie się czas, który można wykorzystać na zabawę, dzieciaki często wolą zasiąść przed telewizorem lub grą komputerową. Co można zrobić, żeby je pobudzić do aktywnego spędzania wolnego czasu?
zabawy dla dzieci

Jakie są zabawy grupowe dla dzieci? Cz. 1

Zabawy dla Dzieci
Czy to podczas wycieczki, kolonii, czy w sytuacji gdy nasz dom odwiedza naraz większa liczba dzieci, trzeba je czymś zająć i nie pozwolić się nudzić, bo jak wiadomo, gdy zgraja maluchów sama zacznie wymyślać zabawy, może się to różni skończyć. Poniżej opiszę dwie zabawy w grupach do organizowania w domu lub na dworze.
zabawy dla dzieci

Jakie są zabawy grupowe dla dzieci? Cz.2

Zabawy dla Dzieci
Zabawy w grupie są ważne dla rozwoju dzieci, zmuszają je do myślenia i zdrowej rywalizacji, a także rozwijają ich zdolności do kontaktów z innymi, co odbije się pozytywnie na ich relacjach międzyludzkich w przyszłości. Jeśli chcesz poznać więcej zabaw, niż opisane w tym artykule, koniecznie przeczytaj pierwszą część poradnika "Jakie są zabawy grupowe dla dzieci? Cz.1
Zabawy dla dzieci

3 świetne zabawy dla dzieci i młodzieży na różne okazje!

Inne Zabawy
Przychodzą do ciebie koledzy i koleżanki i nie wiesz jakie gry i zabawy im zaproponować? Dobrze trafiłeś! Nie tylko dzieci ale także młodzież znajdzie tu pomysły na świetne zabawy w domu i na dworze.

Zabawy integracyjne dla dzieci przedszkolnych

Zabawy dla Dzieci
Integracja dzieci w grupie jest bardzo ważna. Nie tylko w czasie pobytu w sali przedszkolnej, ale i na różnego rodzaju zajęciach dodatkowych. Warto wprowadzić zabawy integracyjne dla maluchów, aby poczuły się lepiej w nowym otoczeniu, nawiązały więzi z prowadzącym i rówieśnikami. Jest to także świetny sposób na poznanie dzieci przez nauczyciela i sprawdzenie ich możliwości. Oto kilka przykładów takich ćwiczeń.