Tag: Zapalenie pęcherza

zapalenie pęcherza moczowego

Jak leczyć zapalenie pęcherza moczowego?

Choroby Układu Moczowego
Najczęstszym objawem zapalenia pęcherza moczowego jest wzmożone parcie na pęcherz. Oddawaniu moczu towarzyszy piekący ból w cewce moczowej. Mocz oddawany zwykle w bardzo niewielkiej ilości bywa mętny lub zabarwiony krwią. Czasami jednak zdarza się, że jedynymi objawami jest ból brzucha i gorączka. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak leczyć zapalenie pęcherza moczowego i jak zapobiegać powrotom choroby.
zapalenie pęcherza

Jak leczyć zapalenie pęcherza?

Choroby Przenoszone Drogą Płciową
Na zapalenie pęcherza moczowego jest wiele tabletek, jednak w większości są one na receptę i nie nadają się dla kobiet w ciąży. Jeśli z jakiś powodów nie chcesz lub nie możesz zażyć tabletki poniżej przedstawiam domowe i bezpieczne sposoby na wyleczenie zapalenia pęcherza.
Zapalenie pęcherza

Jak rozpoznać zapalenie pęcherza?

Choroby Układu Moczowego
Zapalenie pęcherza moczowego jest najczęstszym, zwykle bakteryjnym stanem zapalnym dróg moczowych i dotyczy błony śluzowej pęcherza moczowego. Przyczyną zapalenia pęcherza u kobiet jest zwykle infekcja spowodowana ostatnio odbytym stosunkiem płciowym (intensywnym) lub schorzeniem, utrudniającym odpływ moczu (również zbyt długim trzymaniem moczu). Zapalenie pęcherza moczowego u mężczyzn jest rzadsze niż u kobiet i może być spowodowane przeszkodą podpęcherzową oraz tak jak u kobiet - schorzeniem. Do tego typu schorzeń należą złogi nerkowe i pęcherzowe oraz zwężenie cewki moczowej. Poniżej znajdziesz objawy zapalenia pęcherza moczowego:
Infekcje dróg moczowych

Jak leczyć infekcje dróg moczowych?

Choroby Przenoszone Drogą Płciową
Infekcje dróg moczowych są bardzo przykrą dolegliwością i często, jak na złość przytrafiają się podczas weekendów czy dni świątecznych, kiedy mamy utrudniony dostęp do lekarza. Infekcjom dróg moczowych sprzyjają takie czynniki jak zmniejszona odporność organizmu, aktywność seksualna, ciąża, cukrzyca, wady anatomiczne czy kamica nerkowa. Typowe objawy infekcji dróg moczowych to ból, świąd, pieczenie przy oddawaniu moczu oraz czasami wydzielina z cewki. Jeśli odczuwasz takie objawy powinnaś od razu udać się do lekarza. Nieleczone infekcje dróg moczowych mogą prowadzić do rozprzestrzenienia się stanu zapalnego na wyższe piętra układu moczowego. Leczenie farmakologiczne możesz wspomóc poprzez domowe sposoby, do których należą:
żurawina

Jak zadbać o swój pęcherz moczowy?

Choroby Układu Moczowego
Zwłaszcza kobiety dobrze znają ból zapalenia pęcherza. Jest to bardzo nieprzyjemne schorzenie, a nasilone potrafi zmusić nas nawet do niewychodzenia z domu. Należy więc chronić się przed zapaleniem i profilaktycznie zapobiegać także innym infekcjom pęcherza. Jak się uchronić. Wystarczy stosować się do kilku podstawowych zasad, a ryzyko infekcji znacznie się zmniejszy.
zapalenie pęcherza

Jakie są sposoby na zapalenie pęcherza?

Choroby Układu Moczowego
Zapalenie pęcherza to bardzo przykra dolegliwość. Większość kłopotów z pęcherzem powodują bakterie: gronkowiec, bakteria E.coli czasem chlamydie oraz dwoinka rzeżączki. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby poradzić sobie z tą przykrą dolegliwością. Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek.
zapalenie pęcherza

Profilaktyka zapalenia pęcherza moczowego

Choroby Układu Moczowego
Zakażenie pęcherza, dróg moczowych jest kłopotliwe, nieprzyjemne i niebezpieczne. Do głównych objawów należą: częste i silne parcie na pęcherz, niemożność oddania moczu, mimo odczuwania takiej potrzeby, pieczenie oraz ból przy załatwianiu się, ból w podbrzuszu, czasami nawet zabarwiony krwią mocz. Zakażenie dróg moczowych występuje nie tylko w okresie jesiennym czy zimowym, również latem bardzo łatwo złapać infekcję. Czasami wystarczy lekkie przeziębienie i zapalenie gotowe. Warto więc zastosować profilaktykę i cieszyć się zdrowiem. Poniżej przedstawiamy, w jaki sposób zapobiegać zakażeniu dróg moczowych.
zapalenie pęcherza

Domowe sposoby na infekcje dróg moczowych

Choroby Układu Moczowego
Infekcje dróg moczowych to drugi najczęstszy powód wizyt u lekarza. Na zapalenie pęcherza znacznie częściej cierpią kobiety. U około 20% z nich infekcja nawraca. Jeśli kiedykolwiek dopadło cię zapalenie pęcherza, pewnie do dziś pamiętasz objawy – nagła i niemijająca potrzeba wizyty w toalecie, oddawanie małych porcji moczu i uczucie ciągłego, bolesnego parcia na pęcherz. W ostrzejszych przypadkach w moczu może się nawet pojawić krew. Zapalenie pęcherza, zwłaszcza w swojej bardziej poważnej formie, jest zazwyczaj leczone farmakologicznie. Istnieją jednak domowe sposoby, które przyspieszają powrót do zdrowia i pomagają zapobiec nawrotom choroby w przyszłości.
przewlekłe zapalenie dróg moczowych

Jak naturalnie leczyć przewlekłe zapalenie dróg moczowych?

Choroby Ginekologiczne
Większość osób cierpi na przewlekłe zapalenie dróg moczowych. Jak już raz złapiemy zapalenie np. pęcherza to później ciągnie się ono za nami już do końca życia. Stany ostre z objawami występują przynajmniej raz w roku a po wyleczeniu przechodzą w przewlekłe stany bezobjawowe. Większość osób nawet nie wie o tym, że stan zapalny ciągle tam jest i że może przenieść się w każdej chwili na nerki i po cichu je zniszczyć zanim się w ogóle zorientujemy co się dzieje. Przewlekłe stany zapalenia dróg moczowych można wyleczyć stosując roczną kurację naparem ziołowym (przepisu Józefa Słoneckiego).
Zapalenie pęcherza

Sposoby na zapalenie pęcherza

Choroby Układu Moczowego
Zapalenie pęcherza w okresie zimowym doskwiera nam szczególnie często. Najbardziej narażone są na nie kobiety. Jak radzić sobie z tą nieprzyjemną przypadłością?