Tag: Warzywa

Dzieci jedzące świeże warzywa

Jak zachęcić dziecko do jedzenia warzyw?

Odżywianie Dziecka
Wszyscy wiemy, że warzywa mają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Niestety niektóre dzieci nie za bardzo da się do warzyw przekonać i wielu rodziców toczy o to boje ze swoimi pociechami. Często bezradni rodzice nie wiedzą już czasami jak podejść swoje dziecko, aby zjadło groszek czy marchewkę. Jak więc przekonać dziecko do warzyw? Oto kilka praktycznych porad. Przeczytaj, może nie wszystkich już próbowałaś.
Warzywa

Jak przejść na dietę środziemnomorską?

Diety
Jeśli bezustannie borykasz się z nadwagą i nie jesteś zadowolona ze swojego wyglądu powinnaś zastanowić się nad radykalną zmianą sposobu odżywiania. Jedną z najbardziej zdrowych i najbardziej cenionych przez lekarzy jest dieta śródziemnomorska. Bogata w same najzdrowsze składniki odżywcze, sprawia, że nie tylko nasza sylwetka staje się dużo szczuplejsza, lecz także podczas jej stosowania nasze zdrowie jest znacznie bardziej uodpornione a my mamy więcej energii do działania. Oto kilka wskazówek, jak przejść na dietę śródziemnomorską.
owoc borówki z uprawy ekologicznej

Jak rozpoznać ekologiczne owoce i warzywa?

Inne zdrowe przepisy
Chcesz się zdrowo odżywiać. Dbasz o swoją rodzinę. Wstajesz godziną wcześniej, aby na pobliskim rynku kupić świeżutkie i pachnące owoce i warzywa. Nie korzystasz z marketu, ani dużego warzywniaka. Biegniesz na rynek, bo tam spotkasz producenta – rolnika. Tam zawsze cię zapewniają, że jeszcze godzinę temu marchewka rosła na grządce, oddalonej od głównej drogi parę kilometrów. Tam zawsze pan przysięga, że niczym nie "sypał", a jego wnuczka je to od urodzenia! Czy to aby wszystko prawda?
Kobieta jedząca warzywa

Co zrobić, by jeść więcej owoców i warzyw?

Zdrowe Odżywianie
Chcesz prowadzić zdrowszy tryb życia i zacząć odżywiać się tak, by Twój organizm był zadowolony? Jeśli tak, to musisz jeść więcej warzyw i owoców. Warzywa i owoce posiadają w swoim składzie wiele witamin i innych składników odżywczych, które znacznie wpływają na prawidłową perystaltykę twoich jelit, na dbanie i utrzymanie pięknej i zdrowej sylwetki, jak również znacznie mogą wpływać na poprawę Twojego samopoczucia. Oto kilka wskazówek co zrobić, by jeść większe ilości warzyw i owoców.
warzywa

Jakie są najzdrowsze warzywa?

Odżywianie
Warzywa to naturalne bogactwo witamin i minerałów. Ich spożywanie może przynieść same korzyści. Nie bez powodu tak często słyszymy zalecenia dietetyków mówiące o tym, żeby zwiększyć ilość spożywanych warzyw i owoców. Mimo tego, że ich zbawienne działanie zostało udowodnione wciąż mało kto przestrzega tego typu zalecenia. Wiąże się to z nawykami żywieniowymi, do których zostaliśmy przyzwyczajeni bądź sami je stworzyliśmy. Często bowiem zapominamy o dziennym zapotrzebowaniu na warzywa i owoce. Coraz bardziej kierujemy się w stronę szybkich i prostych dań, których wartość odżywcza staje pod dużym znakiem zapytania. Chcąc zachować dobry stan zdrowia należy jeść jak najwięcej warzyw i owoców. W tym artykule dowiesz się jakie warzywa są najzdrowsze i mają najwięcej substancji odżywczych.
Przekąska z warzyw na święta

Jak zrobić warzywną choinkę?

Przepisy Bożonarodzeniowe
Oto warzywna przekąska, która nie zaszkodzi twojej diecie w trakcie świąt Bożego Narodzenia. Drzewko wykonane jest z pomidorków koktajlowych i brokułów, pień z solonych paluszków zaś śnieg z kalafiora. Gwiazda na choince to pokrojona w cienkie paski papryka.

Czy można jeść za dużo warzyw i owoców?

Owoce
Pytanie to może się wydawać niedorzeczne, ale w rzeczywistości jest to możliwe. Niezaprzeczalnie owoce zawierają duże ilości składników odżywczych, lecz spożywanie ich w dużych ilościach nie jest zdrowe i może sprzyjać nadprogramowym kilogramom. Dlatego najważniejsze jest aby kontrolować konsumowane porcje.
Warzywa do ponownego zasadzenia

5 warzyw, których ścinki można ponownie zasadzić

Sadzenie
Jeśli lubisz spędzać czas w kuchni, to na pewno przez większość czasu kroisz warzywa, porcjujesz mięso czy przyprawiasz swoje kulinarne arcydzieła. To świetnie, że znasz się na kuchni, ale czy wiedziałaś, że możesz ponownie wykorzystać ścinki warzyw?     Po przeczytaniu tego na pewno zastanowisz się dwa razy, nim wyrzucisz do kosza jakieś resztki warzyw. Zawsze możesz użyć ich jako nawozu, jednak nasza metoda jest bardziej niekonwencjonalna i dość przydatna.   I nie, nie musisz znać się na ogrodnictwie, by się tym zajmować. Wystarczy, że będziesz mieć resztki warzyw z kuchni i możesz zaczynać. Oto lista 5 kuchennych warzyw, które możesz ponownie wykorzystać.
warzywa

9 warzyw, które mają wspaniałe właściwości zdrowotne

Warzywa
Warzywa są numerem jeden, jeśli chodzi o utrzymanie zdrowia oraz zapobieganie chorobom. Warzywa zawierają błonnik, wspomagają układ odpornościowy oraz pomagają zwalczać choroby takie jak nowotwory, choroby serca czy cukrzycę. Jeśli należysz do osób, które nie jedzą warzyw, to przeczytaj poniższy tekst, a dowiesz się, jakie zdrowotne właściwości cię omijają.
zdrowe zielone warzywa

Najlepsze zalety zielonych warzyw

Warzywa
Włącz do swojej diety dużo zielonych warzyw, a będziesz mieć z tego dużo korzyści dla zdrowia. Podczas wizyty w sklepie wybieraj tylko te najświeższe i nie patrz na cenę. Świeże i mocno zielone warzywa są lepsze, niż te lekko zwiędłe i pobladłe. Warzywa można spożywać na wiele sposobów – w formie sałatki, koktajlów, sosów czy jako dodatek do kanapek. Oto lista zalet, jakie dają zielone warzywa.