Tag: Pieluchy jednorazowe czy wielorazowe

dziecko w pieluszce

Jakie pieluchy dla dziecka?

Pielęgnacja noworodka
Jednorazówki czy te wielokrotnego użytku? Jakie dla noworodka, a jakie dla smyka, który zaczyna chodzić? Pomożemy ci wybrać najlepszy produkt dla twojego maluszka. Jeszcze zanim szkrab pojawi się na świecie, trzeba przygotować dla niego wyprawkę, a pieluszki są jednym z najważniejszych jej elementów. Dziecko przez wiele miesięcy będzie spędzać w nich całą dobę, warto więc zadbać o jego komfort.


Podobne porady

Zmiana pieluszki

Jak zmienić pieluchę?

Opiekunki do Niemowlaków
Prędzej czy później taka sytuacja może się zdarzyć również i tobie. Brudna pieluszka śmierdzi. Powoduje bałagan i niejednych może zdegustować. Jednak jeśli opiekujesz się dzieckiem, to zmiana pieluszki jest normalną rzeczą, którą musisz wykonać. Poniżej znajdziesz wskazówki i porady na temat tego, jak zmienić pieluszkę.
Pieluchy tetrowe

Jak prać pieluchy wielorazowe?

Pierwsze Dziecko
Każda mama wie, jaki problem na początku wychowywania dziecka sprawia nieustanna zmiana pieluch. Zużywanie 30-45 tygodniowo stanowi normę w pierwszych miesiącach życia dziecka, co równa się 140–160 na miesiąc i 1680–1920 na rok! Mimo, że jednorazowe pampersy kosztują grosze, w skali rocznej wydajemy na nie niezłą sumę... W dodatku zużywasz pieluszkę raz i wyrzucasz ją do śmieci – można by się pokusić o nieprzyjemne porównanie, że to jak wyrzucanie pieniędzy w błoto. Większość dzieci chodzi w pieluchach aż do trzeciego roku życia, dlatego kupując jednorazówki musisz się przygotować na duże wydatki... Na szczęście są też pieluchy tetrowe – wykonane z tkaniny przyjaznej dla dziecka, a jednocześnie dające się wielokrotnie prać i na nowo używać. Jest przy nich więcej pracy, niż przy jednorazowych, ale na dłuższą metę opłaca się ich używać, i to nie tylko z powodu oszczędzania. Ograniczając zakup jednorazowych pieluch, robisz dobry uczynek dla środowiska – nie przyczyniasz się do mnożenia odpadów. Poniżej znajduje się instrukcja, jak prać tetrowe pieluchy, aby twoje dziecko mogło z nich do woli korzystać.
zmienianie pieluchy

Jak prawidłowo zmienić pieluszkę?

Pielęgnacja noworodka
Przewijasz malca wiele razy w ciągu dnia. Z nami opanujesz tę sztukę do perfekcji. Niemowlę ma bardzo wrażliwą skórę, dlatego tak ważne jest regularne zmienianie pieluchy. Dzięki temu znacznie zmniejsza się prawdopodobieństwo powstania bolesnych odparzeń. Żeby ułatwić sobie zadanie, przygotuj specjalne miejsce, gdzie będzie przewijak i wszelkie niezbędne akcesoria. Dzieci często nie lubią zmiany pieluszki – szybko się wtedy nudzą i zaczynają wiercić. Bądź jednak cierpliwa i nie spiesz się. Pamiętaj, że jeżeli zachowasz spokój, niemowlę najprawdopodobniej będzie skłonne do współpracy. Gdy twój malec za wszelką cenę chce uciec z przewijaka, spróbuj dać mu zabawkę, która go zajmie.
zmienianie pieluszki,

Jak zmienić pieluchę noworodkowi?

Pielęgnacja noworodka
Niemowlęta zazwyczaj nie przepadają za tym zabiegiem. Łatwo się nudzą i niecierpliwią. Dlatego rodzice starają się przewijać swoje dzieci jak najszybciej. Wiele osób w pośpiechu zapomina, że podczas przewijania nie wolno podnosić dziecka za nóżki. W ten sposób można uszkodzić maleństwu stawy. Właściwa, bezpieczna dla bioderek technika przewijania to podstawa. Aby niemowlę się nie wierciło, trzeba do niego czule przemawiać. Gdy sami jesteśmy spokojni, nie wykonujemy nerwowych ruchów, które niepokoją maluszka.
Maść na odparzenia

Jak zrobić domową maść na odparzenia pieluszkowe?

Higiena Dziecka
Odparzenia od pieluszek są u dzieci bardzo częste. Częstsze niż katar. Każda mama szuka sposobu aby wyeliminować cierpienie malucha. Jeżeli przeczytasz nasz artykuł dowiesz się jak sama możesz zrobić krem na odparzenia pieluszkowe.