Tag: Herbatka imbirowa

herbata z imbirem

Jak zrobić herbatę z imbirem?

Herbata
Imbir jest jedną z przypraw o najbardziej intensywnym zapachu. Ma też bardzo dużo walorów zdrowotnych, między innymi leczy nudności, poprawia trawienie czy cyrkulację krwi. Ze względu na swój zapach i smak, imbir ciężko byłoby jeść na surowo. Jednak doskonale nadaje się jako przyprawa, np. do sporządzenia imbirowej herbaty. Ten napój jest bardzo smaczny i z pewnością przyniesie ulgę wszystkim cierpiącym na przeziębienie.
imbir

Co się stanie, jeżeli codziennie będziesz jeść imbir?

Zdrowe Odżywianie
Imbir jest jedną z najzdrowszych roślin na świecie. Od stuleci z powodzeniem jest wykorzystywany w medycynie ludowej. Napar  z imbiru jest pomocny na przeziębienia, nudności, a nawet ma działanie wspomagające profilaktykę nowotworową. Jego ostry, przyjemny smak sprawia, że idealnie nadaje się do użycia jako przyprawa do dań.


Podobne porady

Plwocina

Jak zdiagnozować chorobę na podstawie rodzaju plwociny?

Choroby Układu Oddechowego
Zdrowy człowiek cały czas produkuje w drogach oddechowych wydzielinę. Składa się ona w 90% z wody i w kilku procentach z soli mineralnych. Różne choroby zmieniają wydzielinę i powstaje plwocina. Pojawienie się plwociny jest zawsze objawem choroby. Czytając ten artykuł dowiesz się co robić w wypadku pojawienia się plwociny w górnych drogach oddechowych oraz jak rozpoznać na jej podstawie chorobę.
napar ziołowy

Jak zrobić napar ziołowy na drogi oddechowe?

Ziołolecznictwo
Poniższy przepis na napar jest dobry na niektóre infekcje dróg oddechowych. Bardzo pomaga przy kaszlu czy chrypce oraz wówczas gdy wytwarza się za dużo śluzu który cały czas trzeba odchrząkiwać. Czasami takie pokasływanie czy odchrząkiwanie może świadczyć o grzybicy dróg oddechowych. Poniższa mikstura pomoże zaleczyć nadżerki spowodowane grzybicą jednak należy pamiętać, że to leczenie może zabrać dużo czasu i przy bardzo zaawansowanych stadiach może w ogóle nie zadziałać.
zatkany nos

Jak szybko odetkać nos?

Choroby Układu Oddechowego
Zatkany nos skutecznie uprzykrza życie. Trudniej nam oddychać, szybciej się meczymy, boli nas głowa, mamy problemy z zasypianiem. Nie musi jednak tak być. Istnieją sprawdzone sposoby, które pozwolą nam szybko odetkać nos. Żaden z nich nie wymaga inwestycji w kosztowne medykamenty.
woda z miodem

Co się stanie, jeśli codziennie będziesz pił wodę z miodem?

Zdrowa Dieta
Wszyscy wiemy, że woda jest dla nas dobra. Ciągle słyszymy, że powinniśmy pić jej duże ilości. Kiedy o tym pomyślisz, to może się to wydawać trochę dziwne, jednak nie możemy przecież zapomnieć, że nasz organizm składa się aż w 80% właśnie z niej! Dzięki wodzie nasz organizm może prawidłowo funkcjonować, na przykład dostarczać ważne składniki odżywcze oraz tlen, które pomagają w trawieniu. Tak więc, ustaliliśmy, że woda jest nam potrzebna. Jednak jak sprawić, aby woda jeszcze lepiej wpływała na nasz organizm? Dodaj do niej miodu! Tak, wiem co teraz myślisz. Miód jest pełen cukru, więc jak może być zdrowy? Nie masz się czego obawiać, ponieważ miód jest dla nas bardzo dobry. Picie codziennie szklanki wody z miodem poprawia twoje zdrowie, a nawet zapobiegnie niektórym chorobom. Oto co się stanie, jeśli zaczniesz pić wodę z miodem codziennie...
Skrzyp właściwości

Jakie są lecznicze właściwości skrzypu polnego?

Ziołolecznictwo
Skrzyp, chociaż uważany jest za uciążliwy chwast, tak naprawdę kryje w sobie ogromną moc. Zawiera wiele cennych składników, które korzystnie wpływają na nasz organizm. Przede wszystkim jest doskonałym źródłem łatwo przyswajalnej krzemionki, flawonoidów, związków przeciwutleniających, a także potasu, fosforu i żelaza. Długotrwałe stosowanie może jednak doprowadzić do niedoboru witaminy B1, dlatego należy kontrolować jej poziom i uzupełniać ewentualne braki. Skrzyp można przyjmować w postaci suplementów lub herbaty z pędów rośliny. Wzmacnia i chroni bowiem organizm na wiele sposobów:
podbiał

Podbiał pospolity jest najlepszy w chorobach dróg oddechowych

Medycyna Naturalna
Kwiaty podbiału wyrastają bardzo wczesną wiosną jeszcze przed pojawieniem się liści. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym i rozrzedzającym śluz, kwiaty podbiału można stosować w zapaleniu oskrzeli, nieżytach krtani i gardła, w dychawicy oskrzelowej, jak też w zapaleniu opłucnej, a nawet w początkowym stadium gruźlicy płuc. W przypadku długotrwałego kaszlu i męczącej chrypki należy pić kilkakrotnie w ciągu dnia gorącą herbatkę z podbiału wymieszaną z miodem.