Tag: Ziołolecznictwo

Yerba Mate

Jak zaparzać Yerba Mate?

Zdrowe Odżywianie
Yerba Mate - naturalny środek zwiększający sprawność ciała oraz umysłu to znany od lat napój, często określany mianem “napoju bogów”. Pijesz Yerba Mate pierwszy raz i nie wiesz jak ją zaparzyć? Poniżej przedstawiamy sposób przyrządzania Yerba Mate. Sposób zaparzania Yerba Mate:
aloes

Jak stosować aloes?

Ziołolecznictwo
Aloes to roślina przypominająca z wyglądu agawę, osiągająca w środowisku naturalnym do 5 metrów wysokości, a uprawiana w doniczkach - do 1 metra. Posiada prawie półmetrowej długości mięsiste, niebieskawo-zielone liście. Na brzegach blaszki liściowej znajdują się kolce, natomiast kwiatostan wyrastający na szczycie pędu kwiatowego otoczony jest małymi, pomarańczowymi kwiatami. Aloes ma wiele zastosowań- nie tylko kosmetycznych, ale i leczniczych. Czytając ten artykuł dowiesz się jakie dolegliwości pomoże Ci zwalczyć aloes.
dynia zwyczajna

Jakie są właściwości lecznicze dyni?

Ziołolecznictwo
Dynia jest rośliną jednoroczną, która wypuszcza przyziemne kłącza osiągające długość nawet 10 metrów. Łodygi są grube, pokryte ostrymi włoskami, podobnie jak duże, szypułkowate liście rośliny. Owoce dyni są duże, kuliste, o średnicy około 40cm o barwie żółtej, pomarańczowej lub zielonkawej. Dynia posiada szereg właściwości leczniczych, chociaż mało kto o nich wie. Czytając ten artykuł dowiesz się jakie choroby można leczyć za pomocą dyni.
głóg

Jakie są właściwości lecznicze głogu?

Ziołolecznictwo
Głóg to około 2-metrowy krzew, mogący jednak osiągać wysokość 8-metrowego drzewa. Jego białe lub bladoróżowe kwiaty, zakwitające w maju i czerwcu, wydzielają mocną woń. Roślina wydaje okrągłe, czerwonobrunatne owoce, które mają słodki smak. Głóg nie tylko efektownie wygląda na trawniku, lecz pomaga leczyć wiele schorzeń. Czytając ten artykuł dowiesz się jak stosować głóg w walce z różnymi chorobami.
krwawnik pospolity

Jakie są właściwości krwawnika pospolitego?

Ziołolecznictwo
Krwawnik pospolity osiąga wysokość 50–80 cm. Czasem tworzy niewielkie kępy. Cała roślina jest miękko owłosiona. Ma ciemnozielone liście i jasne, drobne kwiaty. Kolor naturalny kwiatów to biały lub różowy z żółtawym środkiem. Często można spotkać tę roślinę rosnącą dziko na łąkach i przy drodze. Wiele osób uważa ją za nieprzydatny chwast, a tymczasem może ona pomóc nam w wyleczeniu się z wielu chorób. Czytając ten artykuł dowiesz się jakie choroby można leczyć za pomocą krwawnika pospolitego oraz jak przyrządzić leczniczy napar z krwawnika pospolitego.
kasztan

Jakie są właściwości lecznicze kasztanowca?

Ziołolecznictwo
Osiągający 30 metrów wysokości kasztanowiec zwyczajny jest okazałym, rozłożystym drzewem o sklepionej koronie. Już na jesieni na gałęziach pojawiają się grube, lepkie pąki, z których wiosną rozwijają się liście o długości do 20cm. Drzewo kwitnie od kwietnia do maja. Z zapylonych kwiatów rozwijają się kuliste, pokryte kolcami zielone torebki nasienne, zawierające lśniące brązowe nasiona (kasztany) z jasną plamą. Kasztan jest znany ze swoich wspaniałych właściwości leczniczych. Czytając ten artykuł dowiesz się jakie choroby można wyleczyć za pomocą kasztanowca.
mniszek lekarski

Jak stosować mniszek lekarski?

Ziołolecznictwo
Każde dziecko zna złocistożółty kwiatek mlecza, z którego wiosną po okresie kwitnienia powstaje „dmuchawiec”. Również w innych porach roku można roślinę rozpoznać bez trudności. Ma on tworzące rozetę, charakterystyczne listki z głębokimi wcięciami. Wiele osób, które hodują trawnik – musi na co dzień walczyć z tą rośliną, ponieważ szybko się rozprzestrzenia i wrasta bardzo mocno w ziemię. Oprócz tego posiada szereg właściwości leczniczych. Czytając ten artykuł dowiesz się jakie choroby można leczyć za pomocą mniszka lekarskiego.
rumianek pospolity

Jak stosować rumianek pospolity?

Ziołolecznictwo
Rumianek pospolity jest rośliną jednoroczną o cienkim korzeniu i wyprostowanej łodydze osiągającej wysokość od 20 do 50 cm. Liście są podwójne i bardzo wąskie. Białe kwiaty z żółtymi środkami w miarę przekwitania odginają się ku dołowi. Najważniejszymi cechami charakterystycznymi rumianku pospolitego jest puste w środku dno koszyczka oraz aromatyczny zapach. Ta często spotykana polna roślina ma szeroki wachlarz zastosowań w medycynie. Czytając ten artykuł dowiesz się jakie choroby można wyleczyć za pomocą rumianku pospolitego.
senes wąskolistny

Jak stosować senes wąskolistny?

Ziołolecznictwo
Senes wąskolistny to roślina krzaczasta osiągająca wysokość 1-2 metrów o jasnozielonych listkach długości około 2-6 centymetrów i szerokości 1cm. Z żółtych kwiatów rozwijają się małe owoce, pokryte delikatną brązowo-zieloną zamszową skórką, pod którą znajduje się 5-7 twardych nasion. Roślina ta ma głównie zastosowanie przy chorobach odbytu. Czytając ten artykuł dowiesz się jak leczyć się za pomocą senesu wąskolistnego.
nasiona kopru włoskiego

Jakie właściwości ma koper włoski?·

Medycyna Naturalna
Koper włoski to bardzo aromatyczne i nadające intensywny smak zioło. Prócz jego niekwestionowanych zastosowań kulinarnych, ma również dużo właściwości cennych dla naszego zdrowia. To bogate źródło witaminy C, potasu, manganu, żelaza, kwasu foliowego i błonnika. Zawiera również dużo fitoskładników odżywczych i skoncentrowanych olejków lotnych. 10 cudownych właściwości zdrowotnych kopru włoskiego znajdziesz natomiast poniżej.