Tag: Właściwości świetlika lekarskiego

Jakie zioła zbierać w czerwcu

Jakie zioła zbierać w czerwcu?

Ziołolecznictwo
Sprawdź, jakie zioła rosną nieopodal Twojego domu. Podpowiadamy Ci, które z nich warto teraz zebrać i jak je wykorzystać. Wszystkie rośliny gromadzą w sobie związki czynne, od których zależy ich lecznicze działanie. Moment natężenia tej mocy przypada na jeden miesiąc w roku, dlatego termin ich zbioru jest różny. Czerwiec to czas m.in. na kwiaty lipy, liście brzozy, podbiału pospolitego, orzecha włoskiego (z młodych, nieowocujących drzew) oraz liście i pędy mięty. Gotowy do zerwania jest także tymianek oraz szczyty kwitnących pędów świetlika łąkowego. Jakie właściwości mają niektóre z nich?

Świetlik: Najlepszy na choroby oczu i bóle reumatyczne

Oczy i Wzrok
Świetlik łąkowy, zwany również "ptasim oczkiem", "złodziejem mlecznym" lub "świetlikiem lekarskim", najbardziej ceniony jest za swój dobroczynny wpływ na nasz wzrok i stawy. Przyrządzane na jego bazie preparaty - odwary, napary, maści - przynoszą ulgę osobom zmagającym się z dolegliwościami i schorzeniami oczu, zwłaszcza zapaleniem spojówek, jęczmieniem, zespołem suchego oka czy światłowstrętem - oraz bólami reumatycznymi i zapaleniem stawów. Sprawdźmy, jak świetlika najlepiej wykorzystać w celach leczniczych i w jakich jeszcze sytuacjach nam pomoże.


Podobne porady

choroby oczu

Jak stosować świetlik łąkowy w leczeniu infekcji i chorób oczu?

Oczy i Wzrok
Zielarze bardzo dobrze znają tę roślinę. Świetlik to jednoroczna roślina znana i stosowana w leczeniu chorób oczu. Zawiera dużo witaminy C, olejków eterycznych, glikozydów i kwasów, które rozprawią się z infekcjami oczu, eliminują suchość i podrażnienie. Świetlik jest skuteczny w obniżaniu ciśnienia wewnątrzgałkowego, zmniejsza zmęczenie i naprężenia spowodowane przez częste korzystanie z komputera. Stanowi naturalną alternatywę kropli do oczu. Poznaj kilka sposobów na zastosowanie świetlika w chorobach oczu.