Tag: Ciekawe kwiaty na balkon

werbena

Nowości kwiatowe na balkon i taras

Rośliny balkonowe
Pasiasta werbena, bacopa, lobularia czy różowa szałwia nawet niedużą przestrzeń w mig zmienią w urokliwy kącik. Mają też wiele innych plusów: są odporne na kaprysy pogody, kwitną długo i obficie, lubią towarzystwo innych roślin, są niedrogie i dostępne – kiedy nadejdzie sezon wiosenny, bez trudu kupisz je na ryneczku lub w markecie. Nie bądź w tyle, już teraz poczytaj o tych przepięknych i niespotykanych kwiatach.
parapet

Jakie rośliny na balkon i parapet?

Rośliny balkonowe
Rośliny we wszystkich barwach tęczy dobre są na tarasie czy dużym balkonie. Na małym wystarczą dwa, trzy kolory. Może też być jedna duża roślina, np. kwitnący przez całe lato oleander (jeśli balkon jest osłonięty przed deszczem) czy wiecznie zielony iglak o efektownym kształcie. Co jeszcze powinnaś wiedzieć przed zakupem kwiatów przeznaczonych na balkon, taras lub parapet?
kwiaty na balkonie

Jak urządzić ogród na balkonie?

Rośliny balkonowe
Nawet w zgiełku miasta możesz stworzyć zaciszny zakątek pełen zieleni. Podpowiadamy, jak urządzić balkonowy ogród. Nie zawsze, by poczuć uroki natury, musisz wychodzić do parku lub wyjeżdżać poza miasto. Niewiele trzeba, by upiększyć swój balkon i w pogodne dni relaksować się na nim przy śniadaniu, popołudniowej kawie czy kieliszku dobrego wina.
kwiaty na balkonie

Ogródek na balkonie - poradnik

Rośliny balkonowe
Zamiast zazdrościć innym posiadania ogrodu, urządź swoje małe ogrodowe królestwo na balkonie. Zadbaj o to, by był nie tylko piękny, ale też użyteczny! Z powodzeniem można tu uprawiać kwiaty, warzywa i zioła. Jak i co robić, by dobrze rosły? Jakie odmiany wybrać? Jak podlewać rośliny i zwalczać szkodniki? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznasz już za kilka chwil.

Jak pielęgnować popularne kwiaty balkonowe?

Rośliny balkonowe
Kwiaty na balkonie dają nam namiastkę ogrodu i zapewniają odrobinę prywatności. Przede wszystkim jednak cieszą oko i sprawiają, że możemy poczuć wiosnę i lato także we własnym mieszkaniu. Od lat największą popularnością cieszą się pnące rośliny ozdobne, które obficie kwitną na całej długości pędów. Niekwestionowanymi faworytami są pelargonie. Są łatwe w uprawie, uwielbiają słońce i kwitną od maja aż do końca września. Sprawdź, jak pielęgnować najpopularniejsze kwiaty balkonowe, by pięknie kwitły i nie chorowały.

Celozja: Fantastycznie zdobi i dobrze znosi suszę

Ozdobne
Celozję - znaną również pod nazwą grzebieniotka - można śmiało zaliczyć do grona roślin, obok których trudno przejść obojętnie. Uwagę zwracają przede wszystkim fantastyczne, przypominające nieco wyglądem pióropusze, kwiatostany. Te ostatnie zachwycają feerią niesamowitych barw i tworzą finezyjne kompozycje z innymi kwiatami. Celozja ślicznie zdobi ogrodowe rabaty, ale dobrze rośnie również w doniczkach i tym samym stanowi efektowną ozdobę balkonów czy tarasów. Całkiem dobrze znosi suszę. Niestety, celozja należy do grona roślin nieco wybrednych i ma określone wymagania. Jakie warunki należy jej zapewnić, aby bujnie rosła? Jak często ją podlewać, aby wypuszczała piękne kwiatostany? Jak najlepiej ją rozmnażać? Dlaczego celozja ma szerokie zastosowania? Podpowiadamy.