Tag: Jak czyścić meble kuchenne lakierowane

czyszczenie mebli kuchennych

Jak zrobić porządek w kuchni?

Sprzątanie kuchni
Tłusty osad na szafkach kuchennych, odciski palców na frontach, - znamy to chyba wszyscy. Nie martw się! Są na to sposoby. Postępując zgodnie z poniższymi radami nie tylko bez problemu wyczyścisz wszelkie fronty, blaty, ale również ułatwisz sobie następne sprzątanie. Dowiesz się też, o czym pamiętać, a czego unikać, by zapewnić meblom kuchennym jak najdłuższe życie i estetyczny wygląd.
szafki kuchenne jak myć

Jak czyścić meble kuchenne?

Sprzątanie kuchni

Plamy z tłuszczu czasem są niezauważalne dla naszego oka, przez co rosną i twardnieją przez dłuższy czas. Brud i tłuszcz może uszkodzić drewno, na którym się gromadzi. Jednak nieproszone plamy można z łatwością usunąć. Zacznij od łagodniejszej metody, a gdy nie pomoże wypróbuj bardziej agresywną. Oto trzy sposoby na naturalne usunięcie plam tłuszczu i brudu.

Czym czyścić drewniane meble?

Czyszczenie mebli
Podpowiemy ci, w jaki sposób uniknąć podstawowych błędów, które często powodują trwałe uszkodzenia naszych ulubionych drewnianych krzeseł, stolików oraz komód i jednocześnie, jak - przy użyciu naturalnych i sprawdzonych metod - sprawić, aby zawsze lśniły czystością i zachwycały nas swoim wyglądem. Wypróbuj kilka z nich, a bardzo możliwe, że czyszczenie i polerowanie mebli wręcz okaże się przyjemnością.

Jak czyścić meble na wysoki połysk?

Sprzątanie pomieszczeń
Meble z połyskiem są symbolem elegancji i dobrego gustu i pewnie między innymi dlatego tak chętnie stawiamy właśnie na nie, urządzając nasze mieszkania, biura i gabinety. Aby prezentowały się pięknie nie tylko tuż po ich zakupie, musimy o nie odpowiednio dbać, przestrzegając odpowiednich, pielęgnacyjnych zasad i używając do ich czyszczenia wybranych środków. Jakich konkretnie? Wskazówki znajdziesz poniżej.

Jak usunąć rysy z mebli? Niezawodne sposoby

Środki czyszczące
O mniejszą lub większą rysę na meblach - zwłaszcza tych codziennego użytku - nietrudno. W zmniejszeniu widoczności niechcianych defektów na stołach, krzesłach czy komodach mogą nam pomóc środki, które w z łatwością znajdziemy w zasięgu ręki. Mowa o herbacie, wazelinie, soku z cytryny, jodynie, czy... orzechach włoskich lub migdałach. Odpowiednio wykorzystane sprawią, że nasze meble będą wyglądały jak nowe. Poniżej znajdziecie wszystkie szczegóły.

Jak pielęgnować meble?

Sprzątanie pomieszczeń
Jeśli jesteś posiadaczem mebli z litego drewna, musisz wiedzieć, że są solidne, trwałe i oczywiście piękne. Zachwycają samych właścicieli, jak również wszystkich tych, którzy przyjdą w odwiedziny. Aby jednak jak najdłużej cieszyły nasze oczy i pięknie wyglądały, musimy odpowiednio je pielęgnować. Poniżej przedstawiamy parę wskazówek, jak należy prawidłowo dbać o meble i jakich błędów warto unikać.