Tag: Czyszczenie obrazów olejnych na płótnie

czyszczenie obrazów

Jak dbać o obrazy?

Sztuka i akcesoria
Wiszą na ścianach naszego domu od lat. Jeden z nich może być rodzinną pamiątką, przekazywaną z pokolenia na pokolenie, inny - prezentem, który otrzymaliśmy w dniu ślubu lub “na nowe mieszkanie”. Niezależnie od wieku obrazu ściennego, o każdy z nich trzeba odpowiednio dbać. Podpowiadamy, jak o nie zadbać, by ich nie zniszczyć, a niedrogo przywrócić dawną świetność.
sprzątanie

Jak ułatwić sobie sprzątanie?

Sprzątanie pomieszczeń
Jeśli szukasz bezpiecznych i naturalnych sposobów czyszczenia powierzchni w domu ten artykuł jest dla Ciebie. Sprawdź najlepsze i najtańsze metody na przygotowanie ekologicznych środków czystości.


Podobne porady

Obrazy w ramkach

Jak dobrać ramę do obrazu?

Sztuka i akcesoria
Często zastanawiamy się jak stylowo i ładnie możemy przyozdobić nasze ściany. Boimy się zawieszać obrazy, ponieważ jeśli nie stać nas na dzieło sztuki, tak naprawdę nie wiemy jak dobrać odpowiednią reprodukcje lub grafikę, aby nie okazała się bezguściem. Należy pamiętać, że to co zawiśnie na ścianie powinno współgrać z wystrojem wnętrza. Obrazy powinny też współgrać ze sobą, jeśli planujemy zawiesić kilka, powinny one pochodzić z tej samej epoki lub być zbliżone tematycznie. Jeśli chcemy na ścianie powiesić rodzinne fotografie, będą one świetnie prezentować się w jednej dużej ramie, odpowiednio w niej ułożone. A jak dobrać ramę do obrazu?
obraz

Jak wieszać obrazy?

Sztuka i akcesoria
Odpowiednio dobrany obraz, plakat lub rodzinne zdjęcie sprawia, że zimne, urządzone jak w katalogu wnętrze nabiera osobistego charakteru. Wybór miejsca na obraz lub układu w jakim ma wisieć nie jest jednak przypadkowy. Warto znać zasady, którymi kierują się projektanci wnętrz i nauczyć się jak profesjonalnie wieszać obrazy, by uzyskać maksymalnie spójny efekt wystroju całego wnętrza. Reszta to kwestia techniki, którą również opiszemy poniżej.
dekoracja ściany

Jak wieszać obrazy na ścianie?

Sztuka i akcesoria
Praktycznie każdy decyduje się powiesić w swoich wnętrzach obrazy, zdjęcia lub kultowe plakaty. Nie jest to jednak takie proste, jak mogłoby się wydawać. Na jakiej wysokości powiesić obraz? Jaki kolor powinna mieć rama? Jak zaaranżować obok siebie kilka obrazów lub zdjęć? Poniżej znajdziesz zarówno wskazówki dotyczące samego wieszania obrazów, jak i przykładowe aranżacje, które możesz wykorzystać umieszczając obok siebie kilka dzieł. Pomogą ci one dopracować koncepcję bez potrzeby robienia ze ścian szwajcarskiego sera.
aranżacja obrazów

Jak wieszać obrazy na ścianie? Cz. II

Sztuka i akcesoria
Wieszanie na ścianie obrazów może być skomplikowane i frustrujące, jeśli nie ma się informacji dotyczących techniki i sposobu ich aranżacji. W tej części dowiesz się jak prawidłowo korzystać z symetrii i linii pomieszczeń, by jeszcze lepiej wyeksponować ich charakter. Jeśli interesuje cię więcej informacji, odsyłam do części I i III tego poradnika.
zdjęcie na ścianie

Jak wieszać obrazy na ścianie? Cz. III·

Sztuka i akcesoria
W tej części artykułu dowiesz się jak grupować podobne zdjęcia i obrazy ze względu na ich kształt i obramowanie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wieszania obrazów i poznać ciekawe aranżacje, zachęcam do przeczytania poprzednich dwóch części tego poradnika. Odnośniki do nich znajdziesz na końcu artykułu.