Tag: Praca po szkole policealnej

praca bez doświadczenia

Jak znaleźć pracę bez doświadczenia?

Znalezienie Pracy
Znalezienie pracy w dobie kryzysu jest dość trudne. Dodatkowym utrudnieniem jest jeszcze brak doświadczenia zawodowego. Nawet, jeżeli skończysz najlepszą uczelnię, ale nigdy nie pracowałeś, możesz natrafić na spore trudności na rynku pracy. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci znaleźć pracę mimo braku doświadczenia.


Podobne porady

Jak zostać zauważonym przez szefa?

Jak zostać zauważonym przez szefa?

Rozwój Kariery Zawodowej
Już dawno minęły te dni kiedy dostawaliśmy nagrodę wyłącznie za naszą ciężką pracę. W dużych firmach i organizacjach jeśli nie pracujesz pod nosem szefa istnieje minimalne prawdopodobieństwo, że dowie się on, czym aktualnie się zajmujesz i jakie masz osiągnięcia. Tak czy inaczej, jest rzeczą niezwykle istotną, aby zostać zauważonym przez osobę decydującą o podwyżkach i awansach. Zatem - jak tego dokonać? Ciężka praca czasem może nie wystarczyć bo raczej nie jesteś jedyną osobą w firmie, która ciężko pracuje, czyż nie? Jak dać znać o sobie? Krzyczeć, wszczynać awantury i bójki? Prawdopodobnie, dzięki tym czynnościom zostaniesz zauważony jednak nie w taki sposób w jaki tego pragniesz. Poniżej przedstawiam listę cech, które są ci potrzebne, aby zostać zauważonym i móc wspinać się po szczeblach kariery.
rozwój kariery zawodowej

Jak rozwijać swoją karierę?

Kariera po 50

W obecnych, niepewnych czasach wydaje się, że najlepsze co możemy zrobić to schować głowę w piasek i przeczekać burzę. Jednak spoczywanie na laurach może okazać się bardzo niebezpieczne. Jeśli chcemy zachować pracę i zrobić karierę powinniśmy zacząć się wyróżniać na tle innych pracowników i zostać liderem. Firmy potrzebują teraz ludzi, którzy pomogą znów wybić się im na szczyt i stać się konkurencyjnymi na rynku.

 

Poniżej znajdziesz wskazówki, jak w dobie kryzysu wybić się w górę i zrobić karierę.

szukaj pracy

Jak skutecznie szukać pracy?

CV i Listy Motywacyjne
Twoje poszukiwania pracy nie przynoszą skutku? W dzisiejszych czasach zdobycie pracy nie jest rzeczą łatwą. Ważne jest, byś potrafił skutecznie zareklamować siebie jako godnego uwagi kandydata na dane stanowisko. Musisz umieć „sprzedać” swoje zdolności, umiejętności i doświadczenie, podobnie jak specjaliści od marketingu próbują sprzedać swoje produkty. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które naprowadzą cię na właściwą drogę.
cele zawodowe, kariera

Jak określić cel zawodowy?

Rozwój Kariery Zawodowej
Wiele osób jest niezadowolonych z pracy lub możliwości zawodowych, jakie stwarza zajmowane przez nich stanowisko. Niewielu również widzi wyjście z tej niekorzystnej sytuacji i zamiast na zdefiniowaniu swoich własnych celów zawodowych, skupia się na szukaniu innych ofert pracy lub pogrąża się w marazmie i popada w apatię i niezadowolenie. Tymczasem już przed podjęciem pierwszej pracy powinniśmy jasno zdefiniować cele zawodowe i zastanowić się, jaką drogę obrać, by móc nasze aspiracje zrealizować.
elektromagnes z baterii

Jak zrobić elektromagnes z baterii?

Nauka
Lubisz eksperymenty? Jeśli odczuwasz magnetyczny pociąg do ciekawych wynalazków, poświęć kilka minut i stwórz własny elektromagnes. Może nie uniesie on samochodu na złomowisku, ale kilku małym metalowym przedmiotom na pewno da radę. W końcu nie od razu Rzym zbudowano.

Jak wyhodować kryształy soli?

Zajęcia z Dziećmi w Przedszkolu
Hodowlę kryształków soli można przeprowadzić w domu. Za pomocą tego doświadczenia zrozumiesz, że zarówno krystalizacja jak i rozpuszczanie się substancji to procesy odwracalne. Poprzez odparowywanie wody z roztworu nasyconego zaczynają się wytrącać kryształy. Im krystalizacja i parowanie trwa wolniej, tym większe kryształy otrzymujemy.
Wrażenia wizualne dla zdrowia

3 doświadczenia wizualne, które korzystnie wpływają na zdrowie

Pies w Domu
Oczy mają większy wpływ na nasze zdrowie niż mogłoby się wydawać. Nie mówię tu tylko o regularnej kontroli ich stanu u okulisty, stosowaniu okularów przeciwsłonecznych czy spożywaniu odpowiednich pokarmów dobrych dla ich zdrowia (chociaż to oczywiście godne pochwały postępowanie). Mówię o pozytywnych zmianach w naszym umyśle i o hormonach, które powodują, że dobrze się czujemy, a które uwalniane są, kiedy patrzymy na coś, co jest dla nas bardzo estetyczne. Możemy to nazwać udowodnionym naukowo „cukierkiem dla oczu”. Wcześniej pisałam o tym, w jaki sposób muzyka może pomóc nam lepiej się poczuć, a teraz czas na odkrycie korzyści zdrowotnych, jakie daje nam otwarcie oczu na co najmniej trzy różnego rodzaju doświadczenia wizualne.