Tag: Referencje dla opiekunki do dziecka

niania z dzieckiem

Jak napisać referencje dla niani?

Opiekunki do Dzieci
Nadszedł czas, kiedy ty i twoja rodzina musicie pożegnać się z ukochaną nianią, bo wasze dzieci jej już nie potrzebują. Jeżeli uważasz, że niania zrobiła wiele dobrego dla waszej rodziny i doskonale wywiązała się ze swoich obowiązków, możesz napisać dla niej referencje, które z pewnością pomogą jej znaleźć nową pracę.


Podobne porady

niania dla dziecka

Jak wybrać nianię dla dziecka?

Opieka nad dzieckiem
Bez względu na to, w jaki sposób chcesz szukać niani dla swojego dziecka, będziesz musieć przeprowadzić z nią rozmowę. Rozmowa ta jest jedną z najważniejszych rzeczy, które musisz zrobić. Jest to najlepszy sposób na uzyskanie pierwszej opinii na jej temat. Znalezienie niani, która spełnia twoje oczekiwania wcale nie jest takie łatwe. Musisz ustalić czego oczekujesz od opiekunki dziecka i jakie kwalifikacje powinna ona mieć. Przed rozpoczęciem rozmowy zwróć także uwagę na osobowość niani. Podczas rozmów kwalifikacyjnych będziesz mógł porozmawiać z potencjalnymi nianiami dla twojego dziecka i zadawać im pytania. Pamiętaj jednak, że ubiegają się one o pracę i będą się przedstawiać z jak najlepszej strony.
sprzątaczka, sprzataczka, referencje dla sprzątaczki

Jak napisać referencje dla sprzątaczki?

Zmiana Zawodu

Referencje mają ogromne znaczenie dla każdego ubiegającego się o pracę. Stanowią pisemne potwierdzenie jego umiejętności i stosunku do powierzonych obowiązków.
Doświadczenie zawodowe często nie wystarcza, by wyróżnić nas z grona innych osób starających się o pracę. Umieszczenie w CV „suchych” faktów, na temat tego gdzie i w jakim okresie pracowaliśmy, nie daje pracodawcy wystarczających informacji na temat jakości naszej pracy. Co więcej, ubiegający się o pracę często przerysowują w CV swoje umiejętności, żeby wywrzeć lepsze wrażenie na rekrutującym.
Referencje, z racji tego, że pochodzą od naszych poprzednich pracodawców, są najbardziej wiarygodnym świadectwem naszych kwalifikacji.
Nie ma określonych stanowisk, dla których należy pisać referencje. Rekomendacja od pracodawcy przyda się zarówno managerowi, jak i sprzątaczce.
Sposób pisania referencji jest indywidualną sprawą pracodawcy, nie ma jednoznacznego wzoru, który miał by określać formę tego dokumentu. Poniżej przedstawiam jednak kilka istotnych elementów, które powinny się znaleźć w referencjach dla sprzątaczki.

Zmiana pieluszki

Jak zmienić pieluchę?

Opiekunki do Niemowlaków
Prędzej czy później taka sytuacja może się zdarzyć również i tobie. Brudna pieluszka śmierdzi. Powoduje bałagan i niejednych może zdegustować. Jednak jeśli opiekujesz się dzieckiem, to zmiana pieluszki jest normalną rzeczą, którą musisz wykonać. Poniżej znajdziesz wskazówki i porady na temat tego, jak zmienić pieluszkę.
Opiekunka do dziecka

Jak wybrać opiekunkę do dziecka?

Opiekunki do Dzieci
Wybór niani jest niesamowicie ważnym zajęciem i warto podejść do tego poważnie - przecież będzie to osoba, której będziemy powierzać nasz największy skarb, czyli nasze ukochane dziecko. Niestety nie wszyscy mają możliwość samodzielnej opieki nad dzieckiem, a jeśli do tego nie ma babci lub mieszka ona daleko, sytuacja wydaje się być kiepska i nie pozostaje nam nic innego jak zatrudnić nianię.
Niania z dzieckiem

Jak przyzwyczaić dziecko do niani?

Opieka nad dzieckiem
Nie jest ważne jak pomyślne są Twoje referencje z ostatniego miejsca pracy. Jeżeli nie jesteś w stanie zbudować silnej więzi z dziećmi w obecnym miejscu pracy, nie oczekuj długotrwałego zatrudnienia przez rodzinę. Praca z dziećmi stwarza niewątpliwie trudne otoczenie do budowania zaufania, szczególnie, iż dzieci nie działają w pełni racjonalne i logicznie, wręcz przeciwnie, nieustannie opierają się na emocjach. Aby zbudować relacje przyjacielskie z podopiecznymi, nianie przede wszystkim muszą zdobyć ich zaufanie, zawsze przy nich być, a także wprowadzać porządek i dyscyplinę. Kiedy dzieci wiedzą czego mogą się spodziewać, to odczuwają większą kontrolę, a uczucie kontroli może im pomóc podjąć ryzyko zaufania komuś nowemu - na przykład Tobie.

Jakie pytania zadać kandydatce na opiekunkę?

Opiekunki do Dzieci
Pilnie potrzebujesz opiekunki do swojego malucha, ale kompletnie nie masz pojęcia jakie pytania możesz jej zadać, aby dowiedzieć się czy twoje dziecko będzie pod dobrą opieką? Zadanie niby proste, a zarazem trudne. Wybór odpowiedniej opiekunki stanowi dla większości mam wielki problem. Boimy się o swoje maluchy i nie chcemy powierzać ich nikomu, jednakże kiedy sytuacja tego wymaga trzeba się w sobie spiąć i stworzyć listę pytań, która pomoże wybrać nam tą właściwą osobę. Oto kilka propozycji:

Jak zatrudnić nianię na umowę o pracę?

Opiekunki do Dzieci
Pozostawienie dziecka pod opieką niani dla wielu rodziców jest koniecznością. W takiej sytuacji trzeba jednak zadbać, by wszystko było zgodne z prawem. Choć wiele osób zatrudnia nianie „na czarno”, legalne wynajęcie opiekunki jest bezpieczniejszym rozwiązaniem. Po pierwsze, rodzice unikają w ten sposób bardzo przykrych skutków zatrudniania bez umowy. Warto bowiem wiedzieć, że w razie ujawnienia zatrudnienia niani bez zgłoszenia tego faktu ZUS-owi oraz fiskusowi poniosą oni dotkliwe konsekwencje karno-skarbowe. Jeśli sprawa trafi do sądu, możliwe jest zapłacenie nawet 30 tys. zł kary.