Tag: Bataty warunki uprawy

bataty

Jak uprawiać bataty na działce?

Rośliny bulwiaste
Z batatami, czyli słodkimi ziemniakami, najczęściej możemy się spotkać w markecie, gdzie leżą obok innych egzotycznych warzyw. Chociaż pochodzą z krajów o dużo cieplejszym klimacie, można je uprawiać również w Polsce. Trzeba tylko zdawać sobie sprawę z tego, że nie urosną tak dorodne jak te, które znajdziemy na sklepowych półkach. Dla tych, którzy lubią eksperymentować – kilka rad, na temat: jak wyhodować własne bataty w ogródku.


Podobne porady

bakłażany

Jak sadzić bakłażany?

Uprawa Warzyw
Bakłażany to niezastąpione warzywo, zwłaszcza w sezonie grillowym. Gdy raz skosztujesz go w tej wersji, zrozumiesz dlaczego nie może go zabraknąć w twoim ogródku warzywnym. Odmiany o małych owocach dają wyjątkowo obfite zbiory, zatem z każdej rośliny możesz się spodziewać nawet tuzina owoców.
Opłaty za słupy i kable na działce - co powinniśmy wiedzieć

Opłaty za słupy i kable na działce - co powinniśmy wiedzieć?

Budżet Domowy
Jeśli przez naszą działkę przechodzi linia energetyczna, gazowa lub wodociągowa, należy się nam za to rekompensata (także za napowietrzne linie przesyłowe). Za ustanowienie służebności przesyłu powinniśmy dostać wynagrodzenie. Jak starać się o te pieniądze? Powinna zostać sporządzona umowa o służebności przesyłu, wraz z podanym za to wynagrodzeniem. I tu pojawia się problem. Często bowiem właściciele nieruchomości nie mogą dojść do porozumienia z przedsiębiorcą co do wysokości wynagrodzenia. W związku z tym przedsiębiorstwa odmawiają podpisania umowy o służebności przesyłu.
mahonia

Jak uprawiać mahonię?

Krzewy
Mahonia jest bardzo ciekawą rośliną. Dorasta do 120 cm a jej największą ozdobą są piękne, ciemnozielone, błyszczące liście o ostrych, kolczastych krawędziach, podobnych do liści ostrokrzewu. Są one zimozielone, jednak w okresie od jesieni do wiosny przybierają barwę czerwonobrunatną. Bardzo ciekawie krzew wygląda w okresie kwitnienia, kiedy pokrywają go bukiety żółtych kwiatów, z których rozwijają się później jadalne, granatowe owoce zebrane w niewielkie grona.
sad owocowy

Jak założyć sad na działce?

Drzewa
Oprócz ogromnej satysfakcji, jaka wiąże się z samodzielną uprawą drzew owocowych, własny sad daje nam też owoce zdrowsze niż te kupowane w sklepach. Aby jednak uniknąć przy tym błędów oraz zminimalizować straty z nich wynikające, musimy poznać kilka zasad istotnych na samym początku, czyli w momencie zakładania sadu. Decyzje, które w tym momencie podejmiemy, będą bowiem rzutować na całą jego przyszłość.
pomidory

Pomidory - ciekawostki i fakty

Warzywa
Pizza z gęstym, czerwonym sosem, wszelkie sałatki, kanapki lub zupy, a także małe pożywne przekąski nie mogą się obyć bez pomidorów. Królują w daniach na każdą porę dnia. Trudno byłoby sobie wyobrazić jakąkolwiek kuchnię świata bez tego warzywa. Niewiele brakowało, a odkryte w Ameryce Południowej pomidory hodowalibyśmy jak teraz np. bratki czy rośliny doniczkowe w domach.
akebia pięciolistkowa

Akebia pięciolistkowa - uprawa, zastosowanie

Pnącza
Akebia pięciolistkowa to niezwykle oryginalne i efektowne pnącze, rzadko spotykane w ogrodach. Jeśli zastanawiamy się nad wyborem odpowiedniej rośliny do obsadzenia pergoli, zamiast tradycyjnych powojników czy wiciokrzewów, warto zainteresować się tą egzotyczną rośliną, która na pewno zwróci uwagę wszystkich. Akebia nazywana jest też „czekoladowym pnączem” ze względu na intensywną i ciemną barwę kwiatów.
pieczone bataty

Jak zrobić pieczone bataty?

Przekąski Ciepłe
Pieczone bataty smakują jeszcze lepiej, niż nasze rodzime ziemniaki. Kiedyś można było o nich jedynie poczytać. Dziś możemy je kupić niemalże w każdym markecie i warzywniaku. Dlatego namawiam cię do skorzystania z zamieszczonego tutaj przepisu. Zrobienie pieczonych batatów zajmie ci niecałe 30 minut.