Tag: Zupki chińskie skład

zupka chińska

Dlaczego nie warto jeść zupek chińskich?

Medyczne Badania Naukowe
Wiele osób mając ochotę na szybki, ciepły i sycący posiłek bez zastanowienia sięga po popularne zupki chińskie z makaronem noodle. Dania te szczególnie często są jedzone przez studentów. Wiadomo, większość z nich ma raczej chude portfele, nie każdy też ma warunki i ochotę, by przygotować obiadowe danie samodzielnie. Zupki chińskie w towarzystwie konserw turystycznych znaleźć można również w plecakach zapalonych podróżników lubiących nocować pod namiotem lub w górskich schroniskach. Ale to nie wszystko! Zupki chińskie trafiły też na salony. Panie domu wymieniają się “zachwycającymi” (w ich mniemaniu oczywiście) przepisami na sałatki imieninowe z zupek chińskich. Tak jakby mało było przepisów na naprawdę zdrowe i dobre sałatki. O ile jemy je sporadycznie, nic się oczywiście nie dzieje. Postarajmy się jednak, by na co dzień ich unikać. Przyjrzyjmy się temu, co wchodzi w skład takiej zupki i jak to wpływa na nasz organizm.
zupka chińska

Jak zupki błyskawiczne wpływają na zdrowie?

Medyczne Badania Naukowe
Zupa błyskawiczna – każdemu dobrze znana z tego, że jest to szybki, dość tani i ciepły posiłek, który każdy z łatwością przygotuje mając do dyspozycji kubek i gorącą wodę. Przygotowanie zupki błyskawicznej zajmuje kilka minut i jest to wręcz banalna czynność. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że takie tanie i łatwe w przygotowaniu zupki, które często spożywamy z apetytem w zaciszu własnego domu czy też w pracy są szkodliwe dla naszego zdrowia. Tak więc, jeśli jesteś gotowy, aby usłyszeć co gotowe zupki z makaronem robią z naszym zdrowiem i organizmem zapoznaj się z listą problemów poniżej:
makaron błyskawiczny

Dlaczego nie należy jeść makaronu instatnt?

Bezpieczna Żywność
Makaron instant to dość popularny produkt, chętnie zjadany przez wiele osób na obiad lub kolację. Szczególnie cieszy się popularnością wśród osób, którzy nie przywiązują wagi do tego co zjadają, nie mają czasu lub chęci, aby ugotować coś zdrowego lub po prostu nie posiadają środków pieniężnych – dotyczy to szczególnie studentów. Prawdopodobnie wielu miłośników makaronu instant myśli, że zjedzenie zupki w proszku z dodatkiem makaronu, jest zdrowsze niż zjedzenie pizzy lub hamburgera. Niestety, prawda o makaronie instant jest brutalna i o wiele zdrowsze jest jedzenie dobrze przygotowanych hamburgerów, niż makaronu z plastikowej torebki.