Tag: Ocieplacze na ręce

rękawiczki bez palców

Jak zrobić rękawiczki bez palców ze skarpetek?

Krawiectwo i Przerabianie Ubrań
Kiedy tylko nadchodzi zima, zaczynasz odnosić wrażenie, że twoje dłonie zamieniają się w lodowe sople. Na zewnątrz oczywiście zawsze zakładasz rękawiczki. Problem pojawia się w pracy, gdzie także ci zimno, ale tu nie możesz sobie pozwolić na noszenie tradycyjnych rękawiczek, bo np. piszesz na komputerze. W takich sytuacjach doskonale sprawdzają się rękawiczki bez palców. Możesz je oczywiście kupić w sklepie, ale dziś zachęcam cię do stworzenia prawdziwej kolekcji rękawiczek zrobionych ze skarpetek! Ich wykonanie jest dziecinnie proste!


Podobne porady

Rękawiczki zamszowe

Jak czyścić rękawiczki zamszowe?

Pielęgnacja Odzieży
Zamsz jest odpowiednio przygotowaną skórą zwierzęcą, która nie posiada części licowej. W Polsce po raz pierwszy pojawił się w XV wieku. Wykonane z niego dodatki stanowią niebanalne wykończenie każdej stylizacji. Przyjemny w dotyku, miękki i gustowny ma wielu zwolenników. Niestety jest bardziej podatny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, zabrudzenia czy przemoczenia. Dlatego warto wiedzieć jak właściwie dbać o wyroby z tego materiału. Poniżej znajdziecie II część porad dotyczących pielęgnacji zamszu.
pies ze skarpetek

Jak zrobić psa ze skarpetek?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Nie trzeba wyszukanych umiejętności, ani trudno dostępnych materiałów, żeby samemu zrobić sobie maskotkę. Wystarczą... dwie skarpetki. Umiejętne ich pocięcie i połączenie pozwoli stworzyć uroczego pieska właściwie z niczego. Mój jest już przyozdobiony na zbliżające się święta. Szczegóły tego projektu znajdziesz poniżej.
Ocieplacz do rąk

Jak zrobić ocieplacz do rąk?·

Prezenty na Walentynki
Taki słodki ocieplacz w kształcie serduszka możesz podarować ukochanej osobie. Dzięki niemu zima nie będzie taka straszna a dłonie zawsze będą ciepłe!
pacynki z rękawiczek

Jak zrobić pacynkę z rękawiczki na Halloween?

Dekoracje na Halloween
Chyba każdemu z nas zdarzyło się zgubić rękawiczkę. I choć wiesz już, że z tej drugiej nie będziesz mieć pożytku, jakoś szkoda ją po prostu wyrzucić. Samotna rękawiczka plącze się zatem po szafie. Po jakimś czasie dołącza do niej kolejna. Jeśli jesteś prawdziwym zapominalskim, być może udało ci się zgromadzić w ten sposób całą “rodzinę” rękawiczek bez pary. I oto nadszedł czas na podarowanie im drugiego życia. Z okazji Halloween stwórz z nich zabawne pacynki. Do pracy koniecznie zaproś swoje dzieci. A potem wykorzystajcie pacynki do pokazania wymyślonych przez was historii. Halloweenowy teatrzyk uważamy za otwarty!
ocieplacze na kubki

Jak zrobić ocieplacz na kubek z krawata?

Krawiectwo i Przerabianie Ubrań
Ocieplacze na kubki zrobione na drutach, szydełku, wykonane z filcu, starego swetra czy skarpety - hmm… to wszystko już było! Zresztą na stworzenie niektórych z nich trzeba poświęcić sporo czasu. Ja zaproponuję ci coś innego. Co powiesz na oryginalne ocieplacze na kubek zrobione z kolorowych krawatów? Gwarantuję ci, że nie spędzisz nad nimi całego wieczora, ich zrobienie zajmie ci mniej niż 20 minut. Upewnij się tylko, czy nie bierzesz ulubionych krawatów swojego męża lub chłopaka. Jeśli nie, czym prędzej zabieraj się do pracy.
skarpetki

Jak nie gubić skarpetek w praniu?

Pranie
Jedną z największych tajemnic w życiu jest to, że nigdy nie wiadomo dlaczego skarpetki giną w praniu. Istnieje kilka sprawdzonych metod, jak uniknąć straty skarpetek i trzymać je zawsze w parze.

Nietypowe zastosowania skarpetek

Nietypowe zastosowania
Zdarza ci się zgubić jedną z pary skarpetek w praniu lub nie wiesz, co zrobić z tymi, których już nie używasz? Kto z nas nie zna tych problemów! Okazuje się jednak, że samotna skarpetka wcale nie musi być bezużyteczna. Wystarczy trochę kreatywności, by pomysłowo i praktycznie ją wykorzystać! Przedstawiamy kilka oryginalnych zastosowań skarpetek, których już nie używamy, lub które nie posiadają swojej pary.