Tag: Ocieplacze na ręce

rękawiczki bez palców

Jak zrobić rękawiczki bez palców ze skarpetek?

Krawiectwo i Przerabianie Ubrań
Kiedy tylko nadchodzi zima, zaczynasz odnosić wrażenie, że twoje dłonie zamieniają się w lodowe sople. Na zewnątrz oczywiście zawsze zakładasz rękawiczki. Problem pojawia się w pracy, gdzie także ci zimno, ale tu nie możesz sobie pozwolić na noszenie tradycyjnych rękawiczek, bo np. piszesz na komputerze. W takich sytuacjach doskonale sprawdzają się rękawiczki bez palców. Możesz je oczywiście kupić w sklepie, ale dziś zachęcam cię do stworzenia prawdziwej kolekcji rękawiczek zrobionych ze skarpetek! Ich wykonanie jest dziecinnie proste!


Podobne porady

Rękawiczki zamszowe

Jak czyścić rękawiczki zamszowe?

Pielęgnacja Odzieży
Zamsz jest odpowiednio przygotowaną skórą zwierzęcą, która nie posiada części licowej. W Polsce po raz pierwszy pojawił się w XV wieku. Wykonane z niego dodatki stanowią niebanalne wykończenie każdej stylizacji. Przyjemny w dotyku, miękki i gustowny ma wielu zwolenników. Niestety jest bardziej podatny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, zabrudzenia czy przemoczenia. Dlatego warto wiedzieć jak właściwie dbać o wyroby z tego materiału. Poniżej znajdziecie II część porad dotyczących pielęgnacji zamszu.
ozdobione rękawiczki

Jak ozdobić rękawiczki?

Akcesoria
Oto prosty sposób na ozdobienie jesiennych i zimowych rękawiczek. Rękawiczki bardzo fajnie prezentują się do jesiennych płaszczyków i kurteczek. Ćwieki są prawdziwą ozdobą. Takich rękawiczek nie kupisz nigdzie. Jaki z tego wniosek? Będziesz oryginalna!
Rękawiczki ze swetra

Jak zrobić rękawiczki ze starego swetra?

Krawiectwo i Przerabianie Ubrań
Takie urocze rękawiczki możesz zrobić w prosty sposób ze starego lub skurczonego swetra wełnianego. Możesz ozdobić je w dowolny sposób, tak, aby pasowały do innych zimowych ubrań.
ocieplacze na kubki

Jak zrobić ocieplacz na kubek ze starego swetra?

Krawiectwo i Przerabianie Ubrań
Kiedy dni stają się coraz krótsze i zimniejsze, o wiele chętniej zaszywamy się w domu z kubkiem gorącej kawy lub herbaty, koniecznie ubrani w cieplutki, przytulny sweter. A może ubierzesz w niego również twój ulubiony kubek? Dzięki temu napój, który nalejesz do naczynia będzie stygnął o wiele wolniej. Taki sweterkowy ocieplacz na kubek, zrobiony ze niepotrzebnego sweterka, to wspaniały pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Kiedy go otrzyma, z pewnością nie będzie się z nim rozstawać aż do wiosny.
ocieplacze na kubki

Jak zrobić ocieplacz na kubek z krawata?

Krawiectwo i Przerabianie Ubrań
Ocieplacze na kubki zrobione na drutach, szydełku, wykonane z filcu, starego swetra czy skarpety - hmm… to wszystko już było! Zresztą na stworzenie niektórych z nich trzeba poświęcić sporo czasu. Ja zaproponuję ci coś innego. Co powiesz na oryginalne ocieplacze na kubek zrobione z kolorowych krawatów? Gwarantuję ci, że nie spędzisz nad nimi całego wieczora, ich zrobienie zajmie ci mniej niż 20 minut. Upewnij się tylko, czy nie bierzesz ulubionych krawatów swojego męża lub chłopaka. Jeśli nie, czym prędzej zabieraj się do pracy.
skarpetki

Jak nie gubić skarpetek w praniu?

Pranie
Jedną z największych tajemnic w życiu jest to, że nigdy nie wiadomo dlaczego skarpetki giną w praniu. Istnieje kilka sprawdzonych metod, jak uniknąć straty skarpetek i trzymać je zawsze w parze.

Nietypowe zastosowania skarpetek

Nietypowe zastosowania
Zdarza ci się zgubić jedną z pary skarpetek w praniu lub nie wiesz, co zrobić z tymi, których już nie używasz? Kto z nas nie zna tych problemów! Okazuje się jednak, że samotna skarpetka wcale nie musi być bezużyteczna. Wystarczy trochę kreatywności, by pomysłowo i praktycznie ją wykorzystać! Przedstawiamy kilka oryginalnych zastosowań skarpetek, których już nie używamy, lub które nie posiadają swojej pary.